כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
העם דורש

שומרים מקרוב על מקבלי ההחלטות. ישיבת מועצה בכרמיאל צילום: דורון גולן
שומרים מקרוב על מקבלי ההחלטות. ישיבת מועצה בכרמיאל צילום: דורון גולן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

כרמיאל: מתנדבים "ישגיחו" על חברי המועצה

בהשראת המשמר החברתי-אזרחי, שקם מתוך תנועת המחאה של הקיץ שעבר, מוקם בימים אלה המשמר החברתי-מקומי. המטרה – לגייס מתנדבים שיגיעו לישיבות המועצה וידאגו לאינטרסים של התושבים

נטע פלג  
פורסם: 01.05.12, 07:46

התארגנות אזרחית חדשה בכרמיאל - המשמר החברתי המקומי, אשר מוקם בהשראת המשמר החברתי-אזרחי, שקם מתוך תנועת המחאה של קיץ 2011.

 

 

 

מטרת האירגון החברתי-אזרחי היא לדאוג לנוכחות אזרחית רציפה בכנסת, כך שמתנדבים מגיעים לישיבות, שומעים את הנאמר ומנסים למצוא דרכים לשיפור פעילות הח"כים והכנסת לטובת האזרחים. המשמר המקומי יפעל באותה דרך בישיבות מועצת העיר.

 

13 מוקדי פעילות ועשייה של המשמר המקומי פועלים נכון להיום, בהם בתל אביב, בירושלים, בחיפה וברמת גן.

 

לאחרונה התקיים מפגש של פעילי המשמר החברתי המקומי בבית הספר ליאו-בק בחיפה, וכרמיאל - הסנונית הראשונה בצפון ליוזמה - היתה היחידה שייצגה את האזור.

 

יוזם הרעיון בכרמיאל הוא דורון טל, תושב ותיק בעיר, גמלאי של שירות המדינה ופיזיקאי שעבד בעבר ברפאל. בקיץ היה טל מבין הפעילים הבולטים בהתארגנות המקומית של מחאת האוהלים.

 

"את המשמר מרכיבים תושבים, המגיעים בהתנדבות לישיבות מועצת העיר ואשר דואגים שיישאלו בהן שאילתות לטובת התושבים ושיתקבלו תשובות ממי שצריך לתת אותן.

 

"הרעיון במשמר המקומי, בדומה למשמר החברתי-אזרחי, הוא לשמור על מקבלי ההחלטות - שיחליטו מה שטוב לעם, ולא מה שטוב למקורבים.

 

"בכרמיאל יש ישיבות מועצת עיר אחת לחודש, וכמעט שלא מתקבלות בהן החלטות. ההחלטות מתקבלות בדרך כלל בישיבות מינהל, ובסוף, כמו חותמת גומי, רוב החברים מצביעים 'בעד' במועצת העיר. אין לנו עדיין קבוצה מסודרת של תושבים שיכולים לשאול שאילתות".

 

בימים אלה מחפש טל אנשים שיצטרפו אליו. הוא מציע לפנות אליו דרך הפייסבוק ואף להתקשר לביתו. לאחרונה הוא שוחח עם סגנית ראש העיר, רינה גרינברג, שהזמינה אותו לישיבת מועצה שנערכה לאחרונה.

 

"ישיבות המועצה לא מפורסמות בשום מקום, אז תושבים לא מגיעים", אומר טל, "ואם כבר מגיעים, אז רק כשיש בעיה ספציפית שרוצים לפתור אותה.

 

"הייתי רוצה שתהיה קבוצה של תושבים שיתחייבו לשמור שהדברים יתנהלו בדרך הנכונה - שההחלטות יינתנו לא כחותמת גומי, שאם יהיו סוגיות לא ברורות, נבחרי העיר יצטרכו לתת תשובות ולרשום אותן בפרוטוקול. המתנדבים ידאגו למינהל התקין".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות