כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
חי בת"א

אילוסטרציה צילום: Shutterstock
אילוסטרציה צילום: Shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

חי נחמיאס, בנו של קלוד, שוחרר למעצר בית

בית המשפט קבע כי נחמיאס אינו חבר בארגון הפשע של ארמו מיארה באשדוד, כפי שסברה המשטרה בתחילה, ושחרר אותו למעצר בית בתנאים מגבילים

יאיר הרוש 
פורסם: 23.04.12, 12:39

השופט נסר אבו טהה מבית המשפט המחוזי בבאר שבע שיחרר ביום חמישי שעבר את איש העסקים חי נחמיאס, בנו של הקבלן קלוד נחמיאס, למעצר בית בתל אביב. זאת לאחר שהגיע למסקנה כי אינו חבר בארגון הפשע של ארמו מיארה באשדוד, כפי שסברה המשטרה בתחילה.

 

בואו להצטרף לעמוד "ידיעות הדרום" בפייסבוק

 

לפני חג הפסח הוגש כתב אישום נגד ארגון הפשיעה שפעל באשדוד והפעיל מקומות הימורים, הלווה בריבית, סחט אנשי עסקים בעיר והלבין הון. בין הנאשמים מופיע שמותיהם של רוז'ה זעפרני עובד עירייה, שעדיין נמצא במעצר, וארמו מיארה שלטענתם הוא ראש הארגון ושנים מבניו.

 

המדינה הגיעה להחלטה שיו"ר ועד העובדים בעירייה, מאיר בן גוזי, אינו חבר בארגון הפשע  וחלקו בפרשה מינורי ביותר: קליטת אשתו לשעבר של מיארה ובנו של מיארה בעירייה. כאשר הבן היה במעצר בית, חתם בן גוזי על מסמך המלצה למען שחרורו ולהחזרתו לעבודה. עם זאת, הוא עשה זאת במסגרת תפקידו כיו"ר ועד עובדים שדואג לעובדיו.

 

עוד ציין בית המשפט כי בן גוזי לא נתן את מספר הטלפון שלו למיארה, התנער מקשר איתו וכי לא ידע שהוא מפעיל לכאורה ארגון פשע. לפיכך בן גוזי שוחרר לביתו בתנאים מגבילים.

 

בשבוע שעבר, כאמור, הגיע בית המשפט המחוזי בבאר שבע להחלטה כי גם חי נחמיאס ישוחרר למעצר בית בתל אביב תחת פיקוחם, לסירוגין, של אביו הקבלן הנודע קלוד נחמיאס, אמו שוש, רעייתו, גיסו ואחיו. נחמיאס הואשם בכך, שבאמצעות זעפרני, במהלך השנים 2005-2011 פעל במספר הזדמנויות

שונות לרכישת כלי רכב, ולמרות שידע מיהו הרוכש (מיארה), נמנע מלציין זאת במערכת החשבונות של עסקיו. כמו כן, נטען שנמנע מהוצאת חשבוניות מס על שמו של מיארה.

 

בנוסף, נאשם נחמיאס בכך שנשא במלוא העלות הכספית של שמשיות החוף שרכש מיארה לטובת פעילותו, ניפק חשבונית מס על שם עסקיו וכך סייע לו לחמוק מרשויות המס.

 

בדיון ציינה המדינה כי הגיעה להסכמה, בעקבות דברים שנשמעו בבית המשפט וההחלטה שניתנה על ידי בית המשפט בעניינו של בן גוזי, "שכמו המשיב שבפנינו, שגם הוא אינו חבר בארגון הפשיעה בשונה משבעת המשיבים האחרים, ובהתחשב בעובדה שמדובר במשיב ללא עבר פלילי".

 

לפיכך הוחלט על חלופת מעצר: מעצר בית מלא בתל אביב. בנוסף, יופקדו 200 אלף שקל במזומן כתנאי לשחרורו וינתנו שתי ערבויות צד ג' על סך חצי מיליון שקל האחת. בנוסף, הוצא לו צו עיכוב יציאה מהארץ ונאסר עליו להתקרב לאשדוד. בדומה לבן גוזי, גם נחמיאס יוכל לצאת ולהתאוורר למשך שעתים ביום.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות