כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
שוחרי שירות

אילוסטרציה צילום: רויטרס
אילוסטרציה צילום: רויטרס
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מסלול שוחרות של חיל התקשוב ייפתח בקרית גת

כיתת שוחרות תיפתח בספטמבר הקרוב בתיכון אורט רוגוזין בקרית גת, בשיתוף חיל התקשוב. התלמידים יעמדו בתנאי משמעת צבאיים ויזכו להטבות שונות של חיילי הסדיר. בסוף המסלול יקבלו תעודת בגרות טכנולוגית מטעם משרד החינוך

שי לוי 
פורסם: 22.04.12, 14:21

רשת החינוך אורט בשיתוף חיל התקשוב יפתחו כיתת שוחרות בתיכון אורט רוגוזין בקרית גת . מספר המקומות בכיתה מוגבל, ועל כן תלמידי כיתות ט' מהתיכונים השונים בעיר יוזמנו ליום מבחנים מרוכז כדי להתמודד על מקום במסלול.

 

בואו להצטרף לעמוד "ידיעות הדרום" בפייסבוק

 

מועד תחילת הלימודים נקבע לחודש ספטמבר הקרוב ועל השוחרים יהיה לעמוד בתנאי משמעת צבאיים. התלמידים שיצליחו להיכנס למסלול יעלו על מדים כבר מיום הלימודים הראשון, יקבלו תעודת שוחר ויזכו לתנאים דומים לאלו של חייל בשירות סדיר, כמו נסיעות חינם בתחבורה הציבורית.

 

מסלול שוחרות נחשב למסלול יוקרתי של חיל התקשוב והוא מיועד לבוגרי ובוגרות כיתות ט' בעלי העדפה למקצועות הריאליים. המסלול, שנמשך

שלוש שנים (י' עד י"ב), מקנה בסיומו תעודת בגרות טכנולוגית מטעם משרד החינוך. במהלך הלימודים ייחשפו התלמידים לתכנים מקצועיים שבסיומם יזכו להשתלב במקצועות הטכנולוגים המובילים של חיל התקשוב.

 

בתום הלימודים קיימת אפשרות להמשיך ללימודי הנדסאי אלקטרוניקה במימון של 80 אחוז על ידי חיל התקשוב. כמו כן, יעברו השוחרים במהלך המסלול קורסים אזרחיים יוקרתיים, ישתתפו בגדנ"ע תקשוב ויתגייסו עם בני כיתתם לחיל.

 

חיל התקשוב אחראי על כל תחום הקשר, המחשבים והתקשורת של כוחות היבשה בצה"ל ונחשב לחזית הטכנולוגיה הצבאית. החיל אחראי על קביעת מדיניות התקשוב בזרוע היבשה של צה"ל ובנוסף, על מתן מענה מבצעי וטכנולוגי לצורכי התקשוב של היחידות הלוחמות והמודיעין.

 

תפקיד נוסף הוא קביעת מדיניות בנושא צופן וביטחון וקביעת פקודות ביטחון מערכות מידע. כמו כן, הם מייצגים את זרוע היבשה בפני גופים ממשלתיים ואזרחיים. בוגרי החיל מסיימים עם ניסיון טכנולוגי תעשייתי, ורבים מהבוגרים נמצאים כיום בחזית הטכנולוגית בישראל ונחשבים למבוקשים בשוק העבודה.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות