כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
המסלול הנכון

אילוסטרציה צילום: shutterstock
אילוסטרציה צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

לכו תגיעו מאשדוד לאוניברסיטת ת"א

יוזמה חדשה של סטודנט מאשדוד: קו אוטובוס ישיר לאוניברסיטת תל אביב. הסטודנט שלח מכתב לשר התחבורה בו הוא מציע להאריך את הקווים הקיימים כך שיגיעו עד לאוניברסיטה ויאפשרו גישה ישירה ונוחה לרמת אביב

יאיר הרוש 
פורסם: 15.04.12, 11:56

תושב אשדוד, הלומד לדוקטורט באוניברסיטת תל אביב, מנסה בימים אלו לקדם יוזמה לפתיחת קו אוטובוס ישיר מאשדוד לאוניברסיטה. הסטודנט שלח לאחרונה מכתב פנייה לשר התחבורה, ישראל כץ, בו הוא טוען שלעיר החמישית בגודלה במדינה חייב להיות קו ישיר לאוניבריסטה המרכזית. "מפתיע שבמשך שני עשורים ויותר הדבר לא נעשה", כתב הסטודנט, שמעדיף בינתיים להישאר בעילום שם.

 

בואו להצטרף לעמוד "ידיעות הדרום" בפייסבוק

 

התחבורה הציבורית מאשדוד אל מרכז הארץ פועלת בתדירות גבוהה יחסית. מהעיר יוצאים מספר אוטובוסים מדי שעה לתל אביב, ותחנת הרכבת מאפשרת גם כן הגעה נוחה למרכז. אלא שדווקא הסטודנטים המקומיים, הלומדים באוניברסיטת תל אביב, מרגישים שבמשרד התחבורה שכחו אותם.

 

הסטודנט שמוביל את היוזמה כתב לשר כי בניגוד לערים רבות אחרות, ובכללן בת ים, ראשון לציון, חולון, גבעתיים, נתניה, כפר סבא, רעננה, רמלה ועוד, תושבי אשדוד, אחת מהערים הצעירות והגדולות ביותר, אינם נהנים מקו אוטובוס ישיר לאוניברסיטת תל אביב.

 

"משום כך, נאלצים סטודנטים מהעיר שאינם יכולים להרשות לעצמם נסיעה ברכב פרטי, לכתת רגליים מתחנת הרכבת סבידור לצורך נסיעות מעבר בקווים

 פנימיים עד לאוניברסיטה". הסטודנט הוסיף כי בניגוד לאוניברסיטת תל אביב, אל אוניברסיטת בר אילן יש קו ישיר מאשדוד (315) היוצא בתדירות של חצי שעה בשעות השיא.

 

לטענתו, כיום הנסיעה לאוניבריסטה אורכת זמן לא סביר של כשעתיים, וכך גם החזרה לעיר. העלויות הכספיות, הוא אמר, לא קטנות מאחר והסטודנטים גם צריכים לקחת קווים פנימיים בתוך תל אביב. לדוגמא, נסיעה לתל אביב עולה כיום 8.70 שקלים ועוד קו פנימי בתל אביב שעולה 6.60 שקלים.

 

הסטודנט מציע להאריך את הקווים שיוצאים מאשדוד, 280 ו־281, כך שיגיעו עד לאוניברסיטה. לדבריו, משך הנסיעה יתארך ב-15 דקות בלבד ויספק גישה נוחה וישירה לרמת אביב. "מהשירות המשופר ייהנו לא רק מאות סטודנטים, מרצים ותלמידי מכינה מאשדוד, אלא כלל תושבי העיר המעוניינים להגיע לקניון רמת אביב, למרכזי דיור מוגן ברמת אביב ועוד".

 

עוד צוין בפנייה כי הוספת קו ישיר לאוניברסיטה תגרום לתושבים רבים לנסוע פחות במכוניות הפרטיות. "הגיעה העת לתקן את הליקוי האנכרוניסטי הנ"ל ויפה שעה אחת קודם", אמר הסטודנט.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות