כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
כיפת צדיקים

הרב חיים פינטו. עובדה שלא נפלו רקטות בעיר צילום: צפריר אביוב
הרב חיים פינטו. עובדה שלא נפלו רקטות בעיר צילום: צפריר אביוב
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

לא צריך לרוץ לחדר הממוגן, קברי הצדיקים מגנים

מתפללים באמצע אזעקה בקרית מלאכי? אין צורך להתמגן. כך קבע רבה של העיר, הרב חיים פינטו, בטענה כי הצדיקים שקבורים בה מגינים על המקום. "אם היו יודעים מי קבור פה, היו מבינים למה אני מתכוון", אמר הרב

אלי ג'אן 
פורסם: 08.04.12, 07:57

בדרשה שנשא הרב חיים פינטו , רבן של אשדוד ושל קרית מלאכי, בשבת האחרונה, הוא הבהיר למאזינים כי במקרה בו נשמעת אזעקה בקרית מלאכי - אין צורך להיכנס לחדר המוגן. הסיבה: צדיקים שקבורים בעיר מגינים עליה.

 

בואו להצטרף לעמוד "ידיעות הדרום" בפייסבוק

 

הרב הוסיף בדרשת "שבת הגדול" כי באשדוד, לעומת זאת, צריך להתמגן גם באמצע תפילה, למרות מערכת כיפת ברזל שהוכחה כמועילה. "זה נכון באשדוד", אמר הרב פינטו, "אבל בקרית מלאכי לא צריך. יש פה צדיקים שקבורים ומגנים על העיר".

 

מעט לאחר ההסלמה האחרונה במצב הביטחוני הוציא הרב יוסף שיינין, רבה האשכנזי של אשדוד, פסק הלכה חדש. לדברי הרב, במקרה שתושב אשדוד מתפלל תפילת עמידה, תפילת שמונה־עשרה - אסור לו לזוז ממקומו והוא חייב להמשיך ולהתפלל.

 

הרב שיינין הדגיש כי "לפני שלוש שנים, טרם ימי כיפת ברזל, הוריתי לקום ולרוץ למקום מוגן, וגם כיום אדם שלא עומד בשמונה־עשרה, חייב בוודאי לרוץ למקום מוגן, משום ונשמרתם מאוד לנפשותיכם. אך כשמדובר באמצע שמונה־עשרה, הוכח שכיפת ברזל באמת מגינה מאוד".

 

מספר ימים לאחר מכן, הוציא הרב פינטו פסק מנומק משלו, בו אמר כי באשדוד חייבים להתמגן בכל מקרה, מכיוון שגם כיפת הברזל לא תמיד מיירטת את כל

הרקטות. בשבת האחרונה, כאמור, הוסיף הרב על דבריו וציין כי בקרית מלאכי המצב שונה מבאשדוד.

 

"בקרית מלאכי קבורים ארבעה צדיקים, אבל אני לא יכול לגלות לכם את השמות של כולם. אני רק יכול להגיד לכם שהרב חיים פינטו ורבי חיים ויטאל לא קבורים בסוריה", אמר הרב פינטו. 

 

השמועות, אותן לא מאשר הרב, גורסות כי בקרית מלאכי קבורים רבי חיים ויטאל, תלמידו של האר"י הקדוש ורבי חיים פינטו הגדול.

 

הרב פינטו גילה כי בכל שנותיו העלה לארץ את עצמותיהם של למעלה מ־40 צדיקים. "יש ארבע ערי קודש: צפת, טבריה, ירושלים וגם קרית מלאכי. אם אנשים היו יודעים מי קבור פה, היו מבינים למה אני מתכוון", אמר פינטו. "לכן אני אומר לכם, את פסק ההלכה שצריך ללכת לחדר מוגן - זה נכון לאשדוד, אבל בקרית מלאכי לא צריך, כי יש פה צדיקים שמגינים על העיר".

 

 לדברי הרב, העובדה כי קרית מלאכי עברה חמש הסלמות מבלי שנפלה רקטה אחת בשטחה רק מחזקת את דבריו.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 86 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות