כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
פסגת הפחד

מיורי מכורש. פחד בכל פינה צילום: יוסי דוס-סנטוס
מיורי מכורש. פחד בכל פינה צילום: יוסי דוס-סנטוס
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

דארקנס - האטרקציה האילתית שתפחיד אתכם

מיורי מכורש (33) תיקלט במיטב המסיבות והמועדונים באילת, עד שהחליט ללכת אחרי החלום. הוא הקים באילת את אטרקציית הפחד - "דארקנס". מי שלא מפחד לבקר בבית קברות שהמתים "מתים" לברוח ממנו, ולהביט בעיניים לגרגול ענק שיורק עשן ומאיים בכנפיו, מוזמן לבקר שם

אהובה מאמוס 
פורסם: 29.03.12, 14:34

עצמות אדם נרקבות, בית קברות שהמתים "מתים" לברוח ממנו, זירת רצח מפתיעה ומפחידה, גרגול ענק שיורק עשן ומאיים בכנפיו, נחשים עם עיניים יורקות אש, ג'וקים ועכבישים שמבקשים בשר אדם, מסור המאיים לחתוך אתכם. על כל אלה ועוד תוסיפו חושך מוחלט ומוזיקה מצמררת. לא תפחדו?

 

בואו להצטרף לעמוד "ידיעות הנגב" בפייסבוק

 

אם נראה לכם שאתם גיבורים גדולים, אז עוד לא ביקרתם ב"דארקנס" - אטרקציה תיירותית בה תחוו פחד ואדרנלין. ואם תהיתם מי המשוגע שהחליט להבהיל אתכם עד אימה, תגלו כי מאחורי הרעיון עומד מיורי מכורש, או כפי שכולם מכירים אותו, די.ג'יי מיורי, מי שהוביל במשך שנים את סצנת חיי הלילה, ובאמצע החיים החליט לשנות את כללי המשחק.

 

פחד מעבר לפינה

כמי שבילתה לא מעט באטרקציות פחד, שמתי פעמיי לדארקנס במרכז שלום. הבעלים מיורי מכורש הבטיח לי כי פחד כזה עוד לא חוויתי. ואני סקפטית, הרי מה כבר אפשר לחדש? עוד גופה שיוצאת מהקיר? ועוד דמות מפחידה?.

 

"הגעת לדארקנס, אטרקציית הפחד בהא הידיעה", אומר לי מכורש. "ברוכה הבאה ובהצלחה". צחקתי. מה בהצלחה? שום דבר לא יצליח באמת להפחיד אותי. רגע אחרי כבר מצאתי את עצמי תלויה על כתפו, מודה שפחדתי ואפילו מאוד, אבל בסופה של החוויה האדרנלין נסק לשמיים. בהחלט מדובר בחוויה חזקה, לא לבעלי לב חלש.

 

לא כל דלת שנטרקת פותחת דלת חדשה, לא כל סמטה חשוכה רק נראית מפחידה, ולא תמיד האור שבקצה המנהרה הוא סימן לכך שניצלתם מצרה.

 

 

מיורי מכורש ב'דארקנס' - 24 חדרים של פחד מזוקק (צילום: יוסי דוס-סנטוס)
מיורי מכורש ב'דארקנס' - 24 חדרים של פחד מזוקק (צילום: יוסי דוס-סנטוס)

 

דארקנס - מבוך האימים באילת, הוא אחת האטרקציות הכי מפחידות בעולם. אם אינכם נמנים עם אנשים שיש להם מגבלה או פחד גבהים כזה או אחר, זאת חוויה אדירה ונדירה. האטרקציה משתרעת על שטח של 400 מטר ומונה כ־24 חדרי מבוך אפלוליים. כל חדר מציע פחד המלווה באפקטים, בובות פניאומאטיות שלא היו מביישות בית קולנוע הוליוודי.

 

החוויה כוללת הליכה בחושך מוחלט, רעשים וקולות שלא נותנים מנוחה, סימני דרך בדמותו של אור קטן קלוש, ותחושה שתיכף הסיוט הגדול ביותר מחכה לכם בפינה.

 

כמה שתנסו לשכנע את עצמכם שלא יכול להיגרם לכם כל רע, ככה רק תפחדו יותר. המבוך והחושך גורמים לאיבוד תחושת מרחב, ובכל פינה מחכה הפתעה מעוררת אימה אחרת, כזו שתגרום לכם לפלוט קולות לא רצויים. והכל פרי דימיונו של מכורש.

 

להיות די.ג'יי

מיורי מכורש (33) נולד בראש העין. כשהיה בן שנה עקרה משפחתו לאילת. "אבא החליט אז שאילת היא מקום יותר טוב לגדל ולחנך בו ילדים, ולא נראה לי שטעה", הוא מסביר.

 

בגיל 16 גילה את אהבתו הגדולה ביותר: תקלוט. "אז נפתח מועדון הג'ק דניאלס, לשם הייתי הולך לבלות. ידיד של אמא שלי היה הבעלים של המועדון, כך היתה לי גישה אל מאחורי הקלעים", הוא נזכר.

 

מכורש בילה שעות רבות בעמדת הדי.ג'יי ולמד את סודות המקצוע, ובבית היה מפתח את התחביב ולומד דברים חדשים. עם הזמן התחיל לתקלט כתחביב במועדון בשעות הערב, וביום עבד כשליח ב'פיצה האט'. 

 

פסק זמן

בשנת 2001 נפתח מועדון 'בייס בר', שמו של מכורש הלך לפניו, וכשנקרא לעמדת הדי.ג'יי מיד זנח את כל העיסוקים האחרים והפך את התחביב למקצוע העיקרי שלו, ונחשב למוביל סצנת המוזיקה השחורה. כל מועדון נחשב ביקש ממכורש שייתקלט אצלו. "במקביל לעבודתי ב'בייס בר' תיקלטי בשעות הצהריים בוויליג'", הוא נזכר.

 

מכורש הופיע באופן קבוע בכל מדורי הרכילות, ושמו יצא למרחקים והוא הוזמן לתקלט בכל אירוע נחשב. אחרי שלוש שנים אינטנסיביות בחיי הלילה, זנח הכל לטובת לימודים. "הבנתי שאני צריך מקצוע, עזבתי את העיר להרצליה, שם למדתי קורס ניהול רשתות". אחרי שסיים את לימודיו הבין כי זה לא בשבילו, וחזר לעולם הלילה.

 

בשנת 2005 עמד בפרשת דרכים בנוגע לחייו. הוא חלם למצוא רעיון לאטרקציה שאין כמותה בעיר, ואז החליט לעשות את הטיול הגדול וביקש להגר לאוסטרליה. חצי שנה אחרי החזירו אותו הגעגועים למשפחתו באילת ולוויליג' ששמר לו אמונים.

 

חלום שמתגשם

הדרך להגשמת החלום היתה קרובה מתמיד, אבל באותם ימים הוא לא ידע זאת. "הרכבתי שלט באטרקציית הקרח 'אייס ספייס' והכרתי את אביטל, הבעלים של המקום. התחלנו לדבר על הקמה של אטרקציה, ועלה הרעיון להביא אטרקציית פחד קטנה. נסענו לחו"ל, דיברנו עם ספקים, ושוטטנו בעשרות אטרקציות דומות".

 

הוא ממשיך ומספר. "גיליתי שם עולם אחר". בינתיים בחר אביטל בדרך אחרת, והחל לייבא מתקני שעשועים. מכורש לא נח לרגע והחל לרקום בדמיונו איך תיראה האטרקציה עליה חלם. הוא יצר קשרים עם אנשים המתמחים בתחום הפחד ולא ויתר. "הגעתי לאנשים הכי חזקים בתחום הסרטים ההוליוודיים בארה"ב". במשך שנתיים וחצי שקד על פיתוח האטרקציה על הנייר, עד שהוא הבין בדיוק מה הוא רוצה.

 

המשפחה מתגייסת

אי אפשר שלא להתפעל מהיצירה, גם אם היא מפחידה. הבובות שנבנו לצורך הצתת הדמיון ולהעצמת החוויה נעשו על ידי תפאורנים גדולים בתעשייה ההוליוודית, בהם מני בלאק שהכין תפאורה לסרט "אוואטר" ויצר את הגורגול הענק באטרקציה, תפאורנים של סרטים כמו "המסור", "הטינה" ועוד.

 

עם התהליך הרעיונות של מכורש קיבלו צורה והחלום הפך למציאות. ארבעה חודשים חיכה מכורש בקוצר רוח לראות את התוצאה הסופית, ולבסוף היה

מרוצה מאוד. לפני חודשיים הגיע הציוד לארץ ומכורש הבין כי המלחמה רק החלה, המלחמה בביורוקרטיה, מסע בין מוסדות לקבל האישורים הנדרשים.

 

אבל הרגע המכריע היה כשהחל להקים את האטרקציה ולהרכיבה. "כולם התגייסו לעבודה, אבא שלי שגם תמך לאורך כל הדרך ועזר בהשגת המימון למקום, אחי, והרבה חברים שבאו ונתנו יד. אבא שלי גם נמצא כאן כל הזמן ומפעיל את המתקנים".

 

מה קורה אם מישהו פוחד ולא מסוגל לסיים את המסלול?

"אצלנו לא יוצאים", הוא אומר בטון מפחיד, ומוסיף: "ברצינות, מדובר באטרקציה שמציעה סטרס נון סטופ, לכן תמיד יש בן אדם שמפקח בפנים וצופה על המבלים במקום מנקודות נסתרות. בכל מקום יש דלת חירום להשרות בטחון. יש מי שמוביל את מי שמבקש לצאת, אבל ברוב המקרים נמנעים מלפתוח אותן, על מנת שלא להרוס את האשליה. בנוסף, אנחנו לא מאשרים כניסה של בודדים, רק בזוגות או בקבוצה. לא צריכה להיות סיבה שיקרה משהו למישהו. בארה"ב למשל, ברוב האטרקציות מהסוג הזה עולים על סירה ומהסירה אין לאן לברוח. המקום בנוי בצורה כזו שאף אחד לא יכול להיפגע, וכל פינה לוותה על ידי יועץ בטיחות וקיבלה את אישורו".

 

מאז שפתחת את המקום היו כאלו שניסו לצאת באמצע?

"לפני כשבועיים הגיעו ארבעה תיירים אמריקאים שהתרברבו כי הם יודעים מה זה 'בית הרוחות'. כבר בכניסה הם אמרו זה לא כמו שלנו בארה"ב וצחקו. התערבתי איתם כי כשהם ייצאו הם יודו בטעות. הם צחקו, כשיצאו לא הצלחתי לדבר איתם כי הם יצאו בריצה, ואחר כך, כשחזרה נשימתם, אמרו באנגלית 'אלוהים יברך את אמריקה, אבל זה בישראל טוב יותר'".

 

למי מתאימה האטרקציה?

"לילדים מגיל 12 ומעלה, למבוגרים, ובכלל לכל מי שאוהב אדרנלין, פחד, והוא חושב שהוא מספיק אמיץ. האטרקציה לא מיועדת לחולי לב ולנשים בהיריון. ילדים עד גיל 12 יכולים להיכנס בליווי של מבוגר בלבד".

 

  • הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע בעיתון "ידיעות אילת"

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות