כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מחפשת חיבור

שרון זליקובסקי. "טירונות" עשתה הכי הרבה רעש
שרון זליקובסקי. "טירונות" עשתה הכי הרבה רעש 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

שרון זליקובסקי: ההבטחה מ"טירונות" לא מומשה

היא פרצה לתודעתנו כקצינת הכושר הקרבי בסדרה "טירונות", אחר כך נראתה בתפקידים קטנים בקולנוע ובתיאטרון, ובימים אלה משחקת בסרט "סרק סרק". בין לבין היא גם עושה יחסי ציבור בתחום הרפואי ומנחה תוכנית מיסטיקה בטלוויזיה. שרון זליקובסקי, אם חד הורית שמיצתה את מוסד חיי הנישואין, עדיין נחשבת להבטחה שלא מומשה

תומר חרוב 
פורסם: 15.03.12, 07:44

כבר יותר מעשור ששרון זליקובסקי מגיעה פעם בשבוע למרכז רפואי ברמת גן כדי להדריך מבוגרים שמתאוששים ממחלות לב. היא עוזרת להם לעלות על ההליכון, עושה להם תרגילים פיזיותרפיים ומדרבנת אותם להמשיך.

 

עוד ב-mynet:

 

"התחלתי לעבוד עם המבוגרים כדי לשמור על עצמי, כדי לתת למישהו אחר", אומרת זליקובסקי. "שחקן נורא מרוכז בעצמו: 'איך הייתי? איך האיפור שלי? איך היה הטייק?'. יש משהו נורא מסוכן בטיפוח האגו הזה, להתעסק כל הזמן בעצמך. כשאתה לא מרוכז בעצמך, זה נותן פרופורציות, זה מנתק מהעולם שבו אני המרכז לעולמות בהם יש אנשים אחרים וכדי לעזור להם צריך להיכנס לתוכם, להבין אותם. זה קצת כמו להיכנס לדמות וללמוד אותה".

 

זליקובסקי עם אקי אבני ב"טירונות". הפריצה הגדולה
זליקובסקי עם אקי אבני ב"טירונות". הפריצה הגדולה

 

זליקובסקי (41), תושבת רמת השרון, מככבת בימים אלו בסרט הישראלי "סרק סרק" של הבמאי חיים בוזגלו, שעלה לאקרנים בחודש שעבר. הסרט חוזר לימי ההתנתקות ב-2005 ועוקב אחרי הכנות השב"כ להשתתפות ראש הממשלה אריק שרון בטקס יום השואה תחת האיומים על חייו. "סרק סרק" הוא הזדמנות לצפות בסרט האחרון בו השתתף השחקן עמוס לביא ז"ל, שנפטר ממחלת הסרטן זמן קצר לאחר סיום הצילומים.

 

משהו מועיל וטוב

הרצון לעזור לאחרים מנחה את זליקובסקי לא רק בהגשה בטלוויזיה ובעבודתה הרפואית. לאחרונה היא החלה לעבוד גם כיועצת תקשורת ואשת יחסי ציבור המתמחה בנושאי רפואה. "התחלתי לעשות יחסי ציבור. יש לי עוד מקצוע שאני אוהבת, ויש הבדל בין יח"צ רגיל ליח"צ בריאות, כי כשאתה נותן חומר לעיתונאים, אתה מרגיש שאתה נותן תוכן חשוב, מרגיש שאתה עושה משהו מועיל וטוב. אני מרגישה שאני מעבירה מידע חשוב, לא קידום של מסיבות ואירועים".

 

זליקובסקי היא דוגמה חיה לאותם שחקנים שנדמה לפעמים שהם פורצים לתודעה ולאחר מכן נעלמים להם. "אני לא נעלמתי אף פעם", היא מסבירה, "שיחקתי ב'רמזור', שיחקתי בתיאטרון ובעוד דברים. העניין הוא שכמו בהרבה מקרים, הזיכרון מתרכז בדבר הראשון שעשיתי, בדבר הראשון בו פרצתי, 'טירונות'. וזה כבוד גדול בשבילי להיות מזוהה עם סדרה כזו טובה ולהתחיל את הקריירה שלי בכזה שיא. עשיתי הרבה, אבל שום דבר לא עשה רעש כמו 'טירונות'. אבל היום ילדים לא מכירים את 'טירונות', אז מזהים אותי מ'אליפים' או מ'רמזור' וזה די נחמד.

 

"זו אכזריות של המקצוע, אבל צריך גם להיעלם לפעמים, כי אפשר גם להימאס על הקהל מאובר חשיפה. נעלמים כי נעלמים, זה לא מקצוע יציב, אלא אם כן הולכים לתיאטרון הרפרטוארי, ואז צריך להתמודד עם השחיקה של 27 הצגות בחודש.

 

"זה גם אופי המקצוע, יש 400 איש שיוצאים מבית ספר למשחק - אם יכולים לקחת מישהו חסר ניסיון בזול, למה שיקחו אותי? אנחנו ברגים במפעל, וצריך להמציא את עצמך כל פעם מחדש. לא תמיד יש את האנרגיות האלו. גם ההפקות שעושים היום הן זולות יותר, עושים יותר ריאליטי. האנשים האלה מסכנים, מאוד קשה להתמודד עם פרסום שבא בבום. ובדרך כלל אחרי חצי שנה אף אחד לא זוכר אותם. אני לא הייתי מתחלפת איתם. רחמנות על הנפש הזו, הם קופצים כמו מטאורים ונופלים.

 

"אני, אחרי בית ספר למשחק ו'תמונות יפואיות', עם טיפה ניסיון, הגעתי ל'טירונות' ופתאום כולם זיהו אותי, זה היה לי די מטורף. עוד לא הייתי בשלה כאישה, היה לי קשה עם זה, פתאום הייתי צריכה להתמודד עם כל כך הרבה דברים שהתקשיתי להכיל אותם, זה היה כיף ומתגמל, אבל זה לא פשוט".

 

פרטנר, לא בעל

אחת הסיבות לכך שזליקובסקי לקחה צעד אחורה היא תפנית בחייה האישיים שהתרחשה לפני כשבע שנים. בתוך שנה היא התחתנה, נכנסה להיריון ושבוע אחרי הלידה נפרדה מבעלה.

 

"זה היה קשה מנשוא, התמודדתי ואני עדיין מתמודדת. שיקמתי את עצמי, ואני רק צומחת מהילדה הזו. האימהות שינתה אותי, העצימה אותי, הכניסה אותי לפרופורציות. לגדל ילדה לבד זה לא פשוט, אבל הסתגלתי, לא צריך להגיד לי כל הכבוד, זו המציאות שלי. זה היה שבר, אדם שאהבתי מאוד שפתאום התנהג בצורה לא מובנת, אבל הייתי חייבת לעשות את הקאט כמה שיותר מהר כדי שהילדה שלי לא תסבול".

 

"אני לא צריכה להתחתן שוב, כל הפורמאליות ושמלה והבזבוז מיותרים בעיניי. אבל יש רגעים שאני רוצה פרטנר לחיים. מה זה פרטנר? זה מישהו שיחווה איתי את הילדה. זה כיף. עם כל הכוח שלי והקבלה שאני מקיימת תא משפחתי אחר, זה חסר לי באיזשהו מקום. יאללה, שתבוא האהבה. אני מחפשת חיבור, ואני מאמינה יותר ויותר שהוא קרוב להגיע כי יש לי היום את המקום להכיל אהבה".

 

ניסיונה האישי של שרון הותיר אותה עם לא מעט תובנות לגבי זוגיות ויחסים. בתובנות הללו היא משתמשת בכתיבת סדרה אותה היא מקווה למכור."זה היה תרפויטי לכתוב את הסדרה הזו, אני מאמינה בה, היא כתובה בהרבה הומור, ואני מקווה למכור אותה. אין לי כוח להיות השחקנית המזדקנת שמחכה לטלפונים בבית. חיי הנישואין פעם היו קלים יותר.

 

היום יש יותר זמן לחשוב, למודעות, למטרות. פעם היו בעיות מציאותיות, קיומיות. היום אנשים רוצים אושר, יש את ההבנה שחיים פעם אחת. הם לא חיים

בשביל מישהו. לחיות בשביל זה טעות נוראית, יש לי חברה שמחזיקה נישואים בגלל הילדים, זה איום ונורא - ילדים מרגישים הכל, אי אפשר להסתיר מהם. הדבר הכי נכון לילד זה שההורים יהיו מאושרים. לדור הקודם לא הייתה את הפריביליגיה לרדוף אחרי זה. ההורים היו פעם יותר אסרטיביים וקשוחים ושמרנים. היום אנחנו חברים של הילדים שלנו פחות או יותר. אנחנו יותר אגואיסטים מבחינה מסוימת, וזה בסדר".

 

  • הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב"ידיעות השרון"

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות