כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
ים במדבר

הדמיה של חוף הים בבאר שבע צילום: עיריית באר שבע
הדמיה של חוף הים בבאר שבע צילום: עיריית באר שבע
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

תגידו, צריך חוף ים בבאר שבע?

ביקורת בקרב חברי מועצה ותושבים על פרויקט "חוף הים" שמוקם בשדרות רגר. זכריה אוהב שלום: "בזבוז כספי ציבור". העיריה: "זה חלון הראווה של באר שבע"

יעקב לוי 
פורסם: 01.03.12, 14:07

עיריית באר שבע החלה בעבודות להקמת מיזם המים 'סיטי פארק' שאף זכה לכינוי הלא שגרתי "חוף הים הבאר שבעי". על שדרות רגר, מול בניין העיריה ובית 'יד לבנים', בשטח שמשתרע על שמונה דונם, תוקם אטרקציית מים יוצאת דופן בנוף המקומי.

 

בואו להצטרף לעמוד "ידיעות הנגב" בפייסבוק

 

הפרויקט כולל שבעה מיזמי מים שונים, שיכללו מופעי מים לאורך מסלול המשלב בתוכו תאורה, צדפים וחול ים, צמחייה ואלמנטים של עץ - כל זאת במטרה להעניק תחושה של חוף ים עירוני. ה'סיטי פארק' ישלב מקומות ישיבה והליכה, בחלקו תהיה אפשרות לגעת וליהנות מהמים. בעיריה משוכנעים שהמיזם ימשוך מבקרים מהעיר ומחוצה לה, ואף תיירים רבים.

 

אלא שלא כולם מתלהבים מהמיזם הגרנדיוזי, שעלות הקמתו נאמדת בכ־11 מיליון שקל. בקרב חברי מועצה וגם בקרב תושבים רבים נשמעה ביקורת על הסכום הגדול שהוקצב לפרויקט, כמו גם המיקום שנבחר, אזור סואן ורועש.

 

"מדובר בבזבוז כספים והטעיית הציבור", אמר השבוע חבר המועצה, זכריה אוהב שלום. "בכבישים הראשיים מייפים, ומאחורי הכבישים הראשיים האזורים נראים כמו בעזה".

 

לדברי חבר המועצה יוסי שלי, "קראתי בעיתון שהולך להיות חוף ים בשדרות רגר. אני מאוד מופתע. אני לא זוכר מתי אישרנו נושא כזה חשוב".

 

גבי כהן מתגורר בסמיכות למתחם בו יוקם המיזם. "אולי זה יביא לעלייה בערך הדירות באזור של שכונה א', וייתן דחיפה למקום שלנו", הוא אמר.
"אבל צריך לזכור שרוב הדיירים באזור הם אנשים מבוגרים, ויכול להיות שזה יפריע להם. אולי זה גם יגרום לבעיות חנייה ולצפיפות. אני מאוד מקווה שאני טועה".

 

אילנה אוחיון סבורה שמדובר בהשקעה מיותרת. "נכון שזה חשוב, אבל אני הייתי משקיעה את ה־11 מיליון שקל בחינוך ובתוך השכונות. לדעתי זה לא פחות חשוב, ואפילו יותר מחוף ים".

 

דובר העיריה, אמנון יוסף, הבהיר כי "תקציב הפרויקט נלקח מתקציבי הפיתוח, ואושר בוועדת הכספים ובמועצת העיריה. מדובר בציר ראשי ומרכזי, שמהווה את חלון הראווה של באר שבע. המיזם מוקם לטובת ורווחת התושבים. בנוגע לטענה של בעיות חנייה, מאחר שהמקום אמור לשמש כגן ציבורי ייחודי, לא צפויה כל בעיית חנייה".

 

 

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 22 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות