כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
הדרת זרים

עובדים זרים בתל אביב צילום: ריאן
עובדים זרים בתל אביב צילום: ריאן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הצעה: אוטובוסים נפרדים לפליטים הסודנים

מי שעומד מאחוריה הוא חבר המועצה בנימין בביוף מש"ס, שפנה לשר התחבורה בעניין. לטענתו הזרים מדיפים ריח רע, ממלאים את האוטובוסים ובכך נפגעים תושבי דרום תל אביב

יואב מלכה 
פורסם: 16.02.12, 15:13

הגזענות כלפי עובדים זרים ופליטים עולה מדרגה: חבר מועצת העיר מש"ס קורא לשר התחבורה להקצות עבור עובדים זרים ופליטים אוטובוסים מיוחדים או לחלופין להגביל את עלייתם בשעות העומס משום ש"נודף מהם ריח רע".

 

 

במכתב ששלח השבוע בנימין בביוף לשר התחבורה, ישראל כץ, לראש העירייה, רון חולדאי, ולחבר המועצה ד"ר משה טיומקין, מחזיק תיק התחבורה בעיר,

כתב: "מכתב זה נשלח בלב כואב של ייאוש מול מציאות של מצוקה ההולכת ומחריפה... בבוקר העובדים הזרים הבלתי חוקיים ממלאים את האוטובוס, ועקב כך פעמים רבות הוא לא עוצר בתחנות.

לתושבי דרום העיר לא נותר מקום על האוטובוס, ומכיוון שהעובדים ישנים בגינות ובחדרי מדרגות ולא מתקלחים כל יום נודף מהם ריח רע והם עלולים חס ושלום לגרום לכל מיני מחלות".

 

בביוף גם מציע פתרון: "רכבת ישראל הקצתה אוטובוסים מיוחדים לציבור המוערך ביותר — חיילינו היקרים, וניתן לעשות זאת גם לציבור הלא חוקי ולהקצות להם אוטובוסים נפרדים או להגביל את עלייתם לאוטובוסים בשעות הלחץ".

 

בביוף, הרעיונות שלך מזכירים תקופות אפלות בהיסטוריה.

"ההצעה הזו איננה גזענית, היא אך ורק לטובת תושבי דרום העיר המשלמים מיסים כחוק וחיים חיי גיהינום בגלל השוהים הבלתי חוקיים החיים באזוריהם".

 

בביוף, שבעבר דרש להפריד בין ילדי ישראלים לבין ילדי פליטים ועובדים זרים בבתי הספר ובגנים, ואף קרא שלא להשכיר להם דירות, הוסיף: "כתבתי את המכתב עקב פניות שהגיעו אליי מתושבי דרום העיר. הם מרגישים מפוחדים".

 

העירייה: "אנו מגנים כל הערה גזענית כזו או אחרת. העירייה רואה עצמה מחויבת לדאוג למהגרי העבודה ולצרכים הבסיסיים בבריאות, חינוך ורווחה מתוך תפיסת עולם האומרת שאדם הוא אדם ולא משנה מיהו, מהו, מאין בא ולאן הוא הולך".

 

טיומקין בחר לא להגיב. 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 131 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות