כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מורידים מחירים

עמוק באדמה צילום: נועם מושקוביץ
עמוק באדמה צילום: נועם מושקוביץ
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

יוזמה בתל אביב: עוברים לגור במרתף

דורון ספיר, יו"ר הוועדה לתכנון ובנייה וסגן ראש העירייה, מקדם תוכנית לפיה מרתפים יוכלו לשמש למגורים. המטרה: הגדלת היצע דיור בר השגה

יעל געתון 
פורסם: 31.01.12, 07:43

האם מרתפים יהפכו בקרוב מותרים למגורים? דורון ספיר, סגן ראש עיריית תל אביב ויו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה, יחד עם סגני ראש העירייה מיטל להבי (מרצ) ואסף זמיר (רוב העיר) מקדם הצעה שלפיה בעלי מרתפים בתל אביב יורשו להשכיר אותם לצורך מגורים.

 

 

"מדובר במרתפים מעל פני הקרקע", מסביר ספיר. "תיערך בדיקה מאוד מקיפה לגבי האפשרות לאפשר בהם מגורים, ורק לאחר בדיקת ההיתכנות נשקול אם ניתן לאשר מגורים באותן דירות או יחידות. לא יינתנו היתרים גורפים אלא ייערכו מבחני התאמה".

 

ההצעה הוגשה לוועדת המשנה לתכנון ובנייה, שצריכה לאשר אותה בקרוב כדי שניתן יהיה להתחיל ליישמה.

 

קשה לנתק את ההצעה מהטענות הקשות המופנות בתקופה האחרונה נגד העירייה והעומד בראשה, על כך שאין בעיר פתרונות דיור המותאמים לבעלי יכולת נמוכה.

מרתפים עשויים להיות חלק מהפתרון, משום שדמי השכירות שלהם יהיו נמוכים משמעותית מאלו של דירות ויחידות דיור בקומות גבוהות יותר. ראוי לציין כי לאחרונה אישרו חברי הוועדה תוכנית להשמשת מרתפים לגני ילדים ציבוריים, בכפוף להליך של שימוש חורג ולמבחן ההתאמה.

 

ספיר: "בסופו של דבר צריך לאפשר כמה שיותר דירות למגורים בתל אביב ולהגדיל את ההיצע. יש היום לא מעט דירות שנמצאות במצב הזה ללא היתר. המטרה בקבלת ההחלטה היא להכשיר את אותן דירות למגורים. חברי הוועדה ימשיכו לדון בנושאים האלה ונמצא פתרונות כדי לאפשר כמה שיותר דירות במסגרת דיור בר השגה, כולל תוספת יחידות מגורים קטנות יותר גם בתוכניות קיימות וגם בתוכניות חדשות".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 12 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות