כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
אצבעות ירוקות

"כל הצדדים מעוניינים לשמור על המקום". ילדים מסלאמה בנחל צלמון צילום: מיטל אהרון
"כל הצדדים מעוניינים לשמור על המקום". ילדים מסלאמה בנחל צלמון צילום: מיטל אהרון
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

תלמידי ואדי סלאמה מאמצים את נחל צלמון

שיתוף פעולה בין מועצת משגב, רשות הטבע והגנים והמשרד להגנת הסביבה יסייע לשמור על הנחל, שבשנים האחרונות סבל מזיהומים חוזרים ונשנים

נטע פלג 
פורסם: 25.01.12, 07:52

נחל צלמון, אחד מנחלי האיתן הבודדים בגליל התחתון, סבל לאורך שנים מליכלוך ומזיהום המים. למרות זאת, הוא משך מטיילים רבים שבאו לראות איך כנגד כל הסיכויים המקום משמש בית גידול לח, שבו ניתן למצוא בעלי חיים וצמחים נדירים.

 

 

בעזרת תוכנית חינוכית חדשה, המופעלת בימים אלה בקרב תלמידי כיתות ח' בחטיבת הביניים אורט ואדי סלאמה, מקווים יוזמיה - רשות הטבע והגנים, המשרד להגנת הסביבה (אגף מים ונחלים) והמועצה האזורית משגב - לשנות את המצב ולהחזיר לנחל את כבודו.

 

רכזת פרויקטים וקהילה של רשות הטבע והגנים בגליל התחתון, מיטל אהרון: "התוכנית נולדה מתוך כוונה ליצור חינוך סביבתי להיכרות עם הטבע, תוך שילוב התלמידים הגרים בכפרים שכנים באותה מועצה.

 

"בית הספר וצוות המורים, בראשו מנהל בית הספר, מוחמד סואעד, חווים תהליך חינוכי-ערכי שמטרתו להמחיש לתלמיד את חשיבות השמירה על הטבע ולקדם את תפישת אחריותו האישית בהתנהגות סביבתית. התלמיד הינו 'צינור חינוכי' חשוב ועיקרי להעברת מסרים.

 

"במסגרת התוכנית התלמידים לומדים על הטבע באזור ועל הדילמות הקיימות בין האדם לטבע, מנהלים דיונים, יוצאים לסיורים ולפעילויות בשטח ובעצם מאמצים את הנחל ושומרים עליו".

 

אהרון הוסיפה, כי הגן הלאומי מהווה גם מסדרון אקולוגי חשוב - שטח טבעי המחבר בין הגליל התחתון לגליל העליון ובעצם מאפשר תנועת חיות בר לאורך

שטחים נרחבים. בשנים האחרונות היו זיהומים חוזרים ונשנים של מימי הנחל, ששימש למעשה מגרש המשחקים הטבעי של ילדי האזור, וכעת מקווים פעילי הסביבה לתקן את הנזק.

 

אהרון: "המגורים, החקלאות והשימוש במי הנחל המתייבש בשנים האחרונות יוצרים קונפליקט בין פעילות האדם לבין השמירה על הטבע. הפעילות החינוכית מאפשרת לדון בקונפליקט ובדרכים לפתרונו, תוך העמקה בנושאי שמירת ערכי הטבע, הנוף והמורשת שבגן, שבסופו של דבר, כל הצדדים מעוניינים לשמור עליו".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות