כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מנת היום

רפי כהן. הכל בגלל חניה צילום: ירון ברנר
רפי כהן. הכל בגלל חניה צילום: ירון ברנר
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

השף רפי כהן מציג: מתכון פיקנטי לסכסוך שכנים

הבעלים של מסעדת "רפאל" ניצב במרכזה של דרמה משפטית, לאחר שבעקבות סכסוך על מקום חניה, פגע עם רכבו בעציץ יקר ערך. רפי כהן בתגובה: "הדיירת הזאת מתנכלת אלי באופן כפייתי. העציץ המדובר נמצא בכניסה לחנייה ומפריע לרכבים שרוצים להחנות." צפו בסרטון

איתי בלומנטל 
פורסם: 19.01.12, 07:56

סכסוך שכנים פעוט על מקום חניה בבניין יוקרה בנווה צדק הוביל למאבק משפטי מורכב ומסועף. במרכזו של הסכסוך - שכלל הגשת תביעות, תלונה במשטרה וסרטון ממצלמת אבטחה ובו תיעוד של ניפוץ עציץ יקר ערך - עומד השף רפי כהן, מבעלי מסעדת "רפאל" היוקרתית.

 

 

 

סגורסגור

שליחה לחבר

 הקלידו את הקוד המוצג
תמונה חדשה

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

רפי כהן

 

אלין בת חיים וכהן מתגוררים ברחוב החרמון, אולם בין השניים לא שוררים יחסי שכנות תקינים. מהתביעה שהגישה בת חיים עולה כי בבעלות שניהם מקומות

חניה מסודרים, אלא שמאז שמכרה את רכבה החלו העניינים להסתבך. "הוא החל להחנות את רכבו על דעת עצמו ומבלי לקבל כל רשות ממני... הוא פלש לחניה השייכת לי ומנע ממני את זכותי החוקית להחנות את רכבי או רכבם של אחרים מטעמי או להשכיר את החניה".

 

בת חיים מוסיפה ומספרת בתביעתה, שהוגשה על ידי עו"ד רון רובינשטיין, כי במסגרת הסכסוך היא קיבלה מכתב מפרקליטו של השף, שטען כי היא מתנכלת לו. בא כוחו העלה השגות לגבי תפקודה בוועד הבית, דרש ממנה להשיב לכהן סכום שנגבה על ידה שלא כדין, דרש ממנה להתנצל על שהפיצה דברי דיבה ודרש לפצותו ב־50 אלף שקל. בת חיים הדפה את הדברים: "טענותיו היו משוללות יסוד והן נועדו להשחיר את פניי", נכתב בתביעתה.

 

בספטמבר 2011 החריף המאבק. מהתביעה עולה כי "במסגרת התנכלותו וחוסר רצונו להגיע לידי הסדר, הנתבע שבר כד עציץ יקר השייך לי". בת חיים הגישה נגד השף תלונה במשטרה בגין היזק לרכוש במזיד, ובידיה סרטון ממצלמות אבטחה שבו נראה רכב מסוג אאודי שבבעלות כהן פוגע בעציץ (מהמשטרה נמסר: "מבדיקה שנערכה מדובר בתיק שנמצא בחקירה ומטופל בתחנת לב תל אביב").

 

כהן דחה את הטענות. "המדובר בסכסוך שכנים פעוט אשר בנקל ניתן היה להביא לסיומו, אלמלא התעקשותה של התובעת להגיש תביעה מופרכת הרצופה בשקרים ובחצאי אמיתות והנעדרת כל עילה", טען עו"ד אלי כהן, בא כוחו של השף. "היא פועלת בחוסר תשומת לב... התובעת הינה טורדנית וקנטרנית ונשענת כולה על קנה רצוץ ותכליתה להצר את צעדיי בנוגע למימוש זכויותיי".

 

לטענת כהן, במסגרת הסכסוך ביניהם הוא שלח מכתב מעורך דינו לבת חיים כדי ש"תחדל ממעשיה הנלוזים, מהתגרות על בסיס יומי, הסתות פרועות, השמצות, הפצת שמועות זדון בכלי התקשורת באופן המהווה לשון הרע". כהן הכחיש מכול וכול את טענת בת חיים שלפיה פגע עם רכבו בעציץ במזיד.

 

בהסכם פשרה שהושג בין הצדדים לפני כחודשיים, נקבע כי יתקיימו מדידות חדשות בחניית הבניין ומודד יסמן בצבע לבן את קווי ההפרדה בין החניות של כהן ובת חיים.

 

הסכם הפשרה קיבל תוקף של פסק דין ממירה אריאלי, מפקחת בכירה על רישום מקרקעין בתל אביב, שקבעה כי "הגעתי לכלל מסקנה כי בדין הוגשה התביעה", וחייבה את כהן לשלם לבת חיים הוצאות משפט בסך של 8,000 שקל. על פי פסק הדין, כהן חויב לשלם את הכספים עד ליום שלישי שעבר וטרם עשה זאת.

 

עו"ד רובינשטיין, בא כוחה של בת חיים, תפנו להוצאה לפועל?

"צר לי על אדון רפי כהן, שלא כיבד בעבר ולא מכבד בהווה את פניותיה החוזרות והנשנות של מרשתי, זאת גם לאחר שניתן פסק דין. כהן למעשה מצפצף על החוק. אמליץ למרשתי לעשות כל שניתן במסגרת החוק כדי לקבל את מה שנפסק לזכותה".

 

עו"ד אלי כהן, בא כוחו של השף, הוא ישלם?

"עיסוקיו של רפי כהן בבתי המשפט זה לא עניינו של אף אחד. הכול מסוכם ומתנהל בין עורכי הדין ולרפי כהן אין שום נגיעה אישית בדבר. ישנן ערכאות משפטיות שמחליטות ומה שהוחלט זה מה שייעשה".

 

השף רפי כהן מסר בתגובה: "הדיירת הזאת מתנכלת אלי באופן כפייתי. הדבר התחיל כשהיא בקשה לגייס כספים עבור תרומה שהיא אספה ואני סרבתי. בנוסף, היא החלה לדרוש סכומי כסף מופרזים עבור תשלומי ועד הבית, בקשתי ממנה כבר לפני שלוש שנים לראות חשבוניות וקבלות, עדיין אני ועוד שני דיירים מחכים לראות אותם.

 

"לגבי החנייה: מדובר בחנייה משותפת בה הקו לא סומן מלכתחילה באמצע. בפסק הדין שניתן הקו הוזז כ-20 ס"מ לכיוון החנייה שלה וחוייבתי לשלם עבור המדידות בלבד.

 

לגבי העציץ: העציץ המדובר נמצא בכניסה לחנייה ומפריע לרכבים שרוצים להחנות. הגברת הזו, מילאה את המדרכה בעציצים גדולים ואף חוייבה על ידי העירייה לסלק אותם מהמדרכה כבר בחודש דצמבר. לפני מספר חודשים, היא אפילו החליטה להציב לי עציץ גדול באמצע החנייה ומאז שהעציץ הוזז היא מתלוננת על כל דבר".

 

 

  • יש לכם סרטון מעניין? צרו איתנו קשר. חפשו את "ידיעות תל אביב" בפייסבוק.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 37 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות