כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מלחמה על הבית

מימון חלקי לדיור החלופי. עכו העתיקה צילום: דורון גולן
מימון חלקי לדיור החלופי. עכו העתיקה צילום: דורון גולן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

עכו: דיירי "עמידר" בעיר העתיקה יפונו מדירותיהם

הדיירים, שהתנגדו לפינוי ואף הגיעו בשל כך לדיון בכנסת, החליטו למשוך את העירעור שהגישו נגד החברה מחשש שיפסידו. בית המשפט: הפינוי יתבצע עד 2 בפברואר

יפה ברנס 
פורסם: 08.01.12, 07:54

דיירים בעכו העתיקה משכו ביום שלישי את העירעור שהגישו לבית המשפט המחוזי נגד הכוונה של חברת עמידר לפנותם מבתיהם.

 

 

בא כוחם, עו"ד שאדי זידאן, הציע למשוך את העתירה מבלי לשלם לעמידר הוצאות משפט, בשל החשש מהפסד בעירעור. בית המשפט קיבל את הבקשה וקבע כי הדיירים יתפנו מהדירות עד 2 בפברואר.

 

יום קודם לכן נערך בוועדת הכספים של הכנסת דיון סוער, שכלל חילופי דברים קשים בין הדיירים ומספר חברי כנסת ערבים, לבין ח"כ פאינה קירשנבאום מישראל ביתנו ונציגי חברת עמידר.

 

האחרונים טענו, כי פינוי הדירות הוא לתקופה מוגבלת, לצורך שיפוץ המבנים.

 

ח"כ חנין זועבי (בל"ד) אמרה בדיון: "המשפחות חוששות לפנות את הדירות עקב חוסר ידיעה לגבי היקף השיפוצים, עלותם ומשך הזמן שלהם".

 

ח"כ מוחמד ברכה (חד"ש): "יש פה ניסיון לרוקן את עכו מתושביה הערבים. מתייחסים לעכו העתיקה כאל אתר תיירות ולא כאל אתר שיש בו דיירים החיים בו דורי דורות. המהלכים האלה נועדו להדיר את רגליהם של התושבים הערבים מעכו העתיקה".

 

ח"כ קירשנבאום: "הדיירים צריכים לדעת שעליהם להשתתף במימון השיפוץ. יש פה אנשים שמנסים להוביל את הנושא לסיכסוך לאומי. יש גם דיירים עולים מחבר העמים בדירות עמידר, עם אותן בעיות".

 

נציג הדיירים, סמי הווארי: "בבעלות עמידר דירות אטומות, שאילו רצתה בכך, היתה יכולה לתת אותן לתושבים במצוקה, ערבים או יהודים".

 

מזכיר חברת עמידר, ערן כהן, דחה את הטענות: "אין לחברה כל מדיניות נסתרת. החברה משרתת ציבור, ואיננו מבחינים בין יהודים לערבים. מדובר במבנים שאפילו בית המשפט קבע שהם מסוכנים לדיירים".

 

עמי ליברמן מעמידר: "מי שמוציא צו להסרת סכנה זו העירייה. עמידר רק מוציאה אל הפועל. בנוסף, החברה מממנת ב-50 אחוז את הדיור החלופי".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות