כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
רקדנית? פרוצה

אילוסטרציה צילום: shutterstock
אילוסטרציה צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

בית הדין הרבני: בעלך יקבע אם מותר לך לרקוד

הבעל הכיר את אשתו כרקדנית הרוקדת ריקודים הודיים, אך לאחר חתונתם החליט שזה לא צנוע מספיק. משסירבה לשמוע בקולו ורקדה באירוע בלבוש מסורתי, גירש אותה מהבית. בית הדין הרבני קבע: האישה חצופה ועשויה להידרדר לזנות

יאיר הרוש 
עדכון אחרון: 07.01.12, 08:49

האם לאישה אדונות על גופה? על פי בית הדין הרבני באשדוד, עושה רושם שבישראל 2012 לבעל יש חזקה על גופה של רעייתו.

 

בואו להצטרף לעמוד "ידיעות הדרום" בפייסבוק

 

לאחרונה הכריע בית הדין בתביעתה של אישה מאשדוד שביקשה מהגרוש שלה לשלם לה את דמי הכתובה בגובה 100 אלף שקל. בקשתה נדחתה מאחר שרקדה ריקוד הודי מסורתי בלבוש חושפני במהלך אירוע משפחתי, בניגוד לרצון בעלה דאז.

 

מנימוקי הדיינים ניתן ללמוד לא מעט על תפיסת האישה כפי שהיא משתקפת מעיניהם של מי שזכו למונופול על הגירושין במדינת ישראל (יש לציין כי האישה האמורה מגדירה עצמה כחילונית, אלא שבית הדין עוסק בגירושין של יהודים מכל המגזרים ובכלל זה גם חילונים - ויותר מכך, אפילו בגירושין של כאלה שהתחתנו בנוסח אזרחי).

 

בני הזוג נישאו לפני כעשור והתגרשו אחרי כשנתיים. המקרה שהוביל לגירושין היה ריקוד מסורתי של האישה במהלך אירוע בר מצווה. מפסק הדין שהתקבל לאחרונה עולה כי האישה באה ממשפחה הידועה בקרב בני העדה ההודית כמשפחת זמרים ורקדנים וכי היא עצמה נהגה לרקוד באירועים על בסיס קבוע, עם אחיה ואחותה.

 

בעלה, כך נטען, לא ראה את מנהגה זה בעין יפה והבהיר לה כי לאחר שנישאו אין הוא מוכן לקבל התנהגות מעין זו. "יש הבדל בין ריקודי רווקה וריקודי נשואה. זה פוגע בי ומשפיל אותי", הוא הסביר לדיינים ותיאר כי מדובר בריקוד חושפני בו על האישה ללבוש ביגוד מינימלי, כשכל איברי גופה מוחצנים כלפי חוץ והצופים מניחים שטרות כסף בחזה.

 

האישה טענה מנגד כי מקובל בעדה ההודית לרקוד במסיבות גם אם מדובר באישה נשואה, והוסיפה שבעלה אירגן בעצמו אירועים שכללו ריקוד הודי מסורתי.

 

עוד טרם האירוע המדובר, כך מתואר, נעשו ניסיונות מצד הבעל לעצור את הרעייה מללכת ולרקוד: הבעל התרה בה כי לא תרקוד ושאם תעשה כך "יהיה רע", שלח אליה חברים שישכנעו אותה. אביו של הבעל התקשר אליה כדי לשדלה לחדול מהמנהג, ובמהלך החגיגה אחיו של הבעל אף אחז בידה במטרה למנוע השתתפותה בריקוד.

 

לאחר שהחליטה בכל זאת לצאת ולרקוד, התפתחה באולם קטטה בין שתי המשפחות. בעקבות האירוע, אסר הבעל על האישה להיכנס לביתם. לאחר שהחליטו

להתגרש, נדרש בית הדין לסוגיה האם זכאית האישה לדמי כתובתה, שנקבעו בסך 100 אלף שקל.

 

עו"ד יגאל בן חיים, מומחה לענייני משפחה באשדוד שייצג את הבעל, ציין שהשאלה המרכזית בה עסקו הדיינים היתה אם יש לעובדה כי מדובר בבני זוג חילונים משקל בהחלטה, או כפי שניסחו זאת הדיינים: "בזרם הדתי או החרדי תהיה קיימת זכות לבעל לטעון נגד אשתו על התנהלות של פריצות ולבוש חשוף הנוגד את המקובל בזרם זה, אלא שבזרם החילוני לא תוכל להישמע טענה זו, מאחר והרוב פרוץ בה".

 

שניים משלושת הדיינים שעסקו במקרה, הרב מיכאל צדוק והרב יקותיאל כהן, הכריעו את הכף לטובת הבעל וקבעו כי גם אם היה אורח חייה קודם לכן ב"פריצות", הרי שאחרי שנישאו זכותו של הבעל לתבוע מאשתו לשנות התנהגותה. "כאשר מתרה באישה ועוברת על התראתו, הרי חשובה כחצופה פרוצה שבהתנהגותה... עשויה אף להגיע לזנות". בין הגורמים שיזכו אישה בתארים הללו נמנות גם עבירות צניעות חמורות פחות מהריקוד ההודי המדובר, כמו למשל חשיפת הזרועות או ויתור על כיסוי ראש.

 

הרב מרדכי רלב"ג קבע בעמדת מיעוט כי בית הדין השתכנע שריקודי האישה אינם נחשבים לחריגה בקרב סוג זה של אוכלוסיה שבהם חיו והתגוררו בני הזוג, ולכן אין לראות בהתנהגות האישה כהתנהגות מגרה או בכוונה לזנות ואינה נחשבת בשל כך ל"עוברת על הדת" - ונימק בכך שהבעל ידע על ריקודי האישה קודם לנישואין ולא דרש ממנה להפסיק, אלא רק לאחר שנשא אותה. כאמור, דעתו של הרב נדחתה על ידי שני עמיתיו והבעל לא נדרש בתשלומי הכתובה.

 

 

 

 

פרסום ראשון: 05.01.12, 14:59

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 38 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות