כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
משקיעים בעיר

רוביק דנילוביץ'. רואה חשיבות מכרעת צילום: הרצל יוסף
רוביק דנילוביץ'. רואה חשיבות מכרעת צילום: הרצל יוסף
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

20 מיליון שקל לשיקום מתחם הרכבת הטורקית

התחנה העתיקה שבבאר שבע תשמש כמיני מוזיאון ותכלול את הארכיון למורשת העיר. גולת הכותרת: הצבתו של קטר שמספרו 70-400-14, כמו בשירו המיתולוגי של חיים חפר - "שיר הקטר". המתחם צפוי להיפתח בתחילת 2013

יעקב לוי 
פורסם: 27.12.11, 11:12

תחנת הרכבת הטורקית בבאר שבע, שנבנתה על ידי השלטון העות'מאני בשנת 1915 תשוקם בעלות של כ־20 מיליון שקל, ותשמש כמיני מוזיאון. במתחם שנושק לשכונת הרמב"ם יוצבו קטרים אותנטיים, מסילה ועוד אלמנטים אטרקטיביים. על פי התוכניות, המתחם אמור להיפתח לקהל בראשית שנת 2013.

 

בואו להצטרף לעמוד "ידיעות הנגב" בפייסבוק

 

התוכנית אושרה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, ובימים אלה פירסמה העיריה, באמצעות החברה הכלכלית, מכרז לבחירת קבלן לפרויקט.

 

ראש העיריה, רוביק דנילוביץ', הצליח לגייס בשנה האחרונה כשותפים לחזון את רכבת ישראל, והפרויקט אושר בדירקטוריון החברה. כמו כן, התקבלה ברכתו של שר התחבורה, ישראל כץ, שרואה במיזם עוגן הסברתי חשוב של הרכבת, שמשקיעה מיליארדי שקלים בפיתוח תשתיות, בקווי הרכבת באר שבע-תל אביב ובאר שבע-אשקלון.

 

מתחם התחנה בבאר שבע משתרע על פני כ־7.5 דונם, והוא כולל שלושה מבנים לשימור. המתחם נמצא בציר תנועה מרכזי, המחבר את הכניסה לעיר מכיוון צפון־מערב עד ליציאה הדרומית לכיוון אילת.

 

האדריכל שנבחר לתכנן את הפרויקט הוא אייל זיו, והפרוגרמטור הוא צביקה מינץ. שניהם עבדו במשותף באחרונה בפרויקט מתחם "התחנה" בתל אביב.

 

התכנים שישולבו במתחם תחנת הרכבת הטורקית בבאר שבע יהיו מיני מוזיאון לתולדות רכבת ישראל, שישלב עבר, הווה ועתיד, ארכיון למורשת העיר באר שבע

מיום הקמתה, שיכלול תיעוד תמונות ומסמכים רשמיים, וכן בית קפה־מסעדה לרווחת המבקרים.

 

האטרקציות הבולטות ימוקמו בכיכר הולכי הרגל, שלאורכה יוצבו מסילות ברזל אותנטיות, קרונות שישמשו כאכסניה לתערוכות מתחלפות. גולת הכותרת תהיה קטר שמספרו 70-400-14, כמו בשירו המיתולוגי של חיים חפר, "שיר הקטר".

 

"מתחם תחנת הרכבת הטורקית", אמר דנילוביץ', "הוא אחד היפים והמרגשים בישראל. בשיתוף פעולה עם רכבת ישראל ומשרד התחבורה אנו משקמים נדבך היסטורי חשוב. המתחם הוא עדות למרכזיותה של באר שבע כעיר מחוז. מיזם זה מהווה חוליה אחת, בציר שיכלול רצף של מוזיאונים ומוקדי תרבות ואמנות שמוקמים בעיר".

 

"אני רואה חשיבות מכרעת, כראש עיריה, לשים דגש על העוגנים ההיסטוריים של העיר, שמסמלים את המורשת העמוקה של באר שבע. לכן, החלטנו להציב כאייקון את קטר הקיטור שמספרו 70-400-14, שכה מסמל את באר שבע".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות