כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
יורדים מהפסים

כחול-לבן ברחוב הסמוך לבית החולים בנהריה צילום: דורון גולן
כחול-לבן ברחוב הסמוך לבית החולים בנהריה צילום: דורון גולן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

נהריה: אין חנייה ליד הרכבת, אבל יהיו דוחות

אחרי סגירת חניון הרכבת, החלו הנוסעים לחנות בסמוך לבית החולים. באחרונה צבעה העירייה בכחול-לבן את שולי המדרכות באותו רחוב בטענה שצעד זה יעודד את השימוש בתחבורה הציבורית

אדי גל 
פורסם: 19.12.11, 07:46

תושבים בנהריה זועמים על שהעירייה סימנה בכחול-לבן את שולי המדרכות ברחוב המוביל לבית החולים. לטענתם, הדבר פוגע הן בחולים ובמבקרים, והן בנוסעים ברכבת, שנהגו לחנות באזור לאחר שהחניון שפעל ליד הרכבת נסגר בעקבות הקמת הקניון החדש.

 

 

 

לאחר סגירת החניון נהגו רבים לחנות בכביש המוביל לבית החולים, למרות המרחק הרב בינו לבין תחנת הרכבת, אלא שבימים האחרונים גם אופציה זו נפגעה, לאחר שהעירייה החלה לצבוע את שולי המדרכות בכחול-לבן.

 

משמעות הדבר: בעוד זמן קצר יוצבו במקום מדחנים, והנוסעים שיחנו במקום יידרשו לשלם עבור החנייה. אלה שלא ישלמו, צפויים לקבל דוחות.

 

בשלב זה לא ברור אם גם תמורת תשלום ניתן יהיה לחנות במקום במשך יום שלם, מכיוון שעיריית נהריה אינה מנויה על השירות הפופולרי של חברת פנגו, המאפשר חידוש חנייה גם למי שלא נמצא ליד הרכב באופן פיזי.

 

תושב נהריה, אשר נוסע כמעט מדי יום ברכבת: "בכל הארץ מעודדים נסיעה בתחבורה הציבורית, ופה רק מקשים.

 

"בניגוד לערים אחרות, בנהריה אין חנייה בחינם בצמוד לרכבת, ותוספת של 30-20 שקל ליום עבור חנייה, בנוסף לכרטיס היקר ברכבת, הופכת את הנסיעה ללא משתלמת, ותעודד חזרה לנהיגה ברכב פרטי. כבר כעת יש מדי יום פקקי תנועה ביציאה מהעיר".

 

העירייה: "כל מהלך שנעשה בעניין זה נועד ליצור מקומות חנייה לתושבי העיר. מדובר עד כה במצב שבו אנשים שמגיעים לבית החולים חונים במשך שעות ולא משאירים לתושבי השכונה מקום חנייה.

 

"צביעת המדרכות תשנה את המצב. לא ברור משאלותיכם מדוע צביעת המדרכות הינה גורם המעודד שימוש בתחבורה הציבורית. הרי אם החנייה בסמוך לבית החולים תעלה למבקרים כסף, יש בכך עידוד מובהק לשימוש בתחבורה הציבורית".

 

ועוד בעניין החנייה בנהריה: הוועדה המקומית לתיכנון ובנייה שינתה את תקן החנייה הישן, משנת 1983, והגדילה אותו עד לשתי חניות לכל דירה.

 

השינוי יחול בעיקר על שכונות חדשות ועל אזורים שלגביהם אין תוכניות בניין עיר מאושרות, ולא על פרויקטים שיש לגביהן תב"ע מאושרת.

את השינוי יזם חבר המועצה אייל וייזר מהירוקים, שמאמין כי הוא יחולל מהפכה בעיר: "התקן הקיים גרם לכך שבאזורים רבים בעיר אין מקומות לכלי רכב, ולכן התושבים מחנים על המדרכה וחוסמים חניות".

 

העירייה: "מדובר כאן בהחלטה עקרונית של הוועדה להסמיך את מהנדס העיר להתנות מתן תוספות בנייה בפרויקטים עתידיים, בקביעת תקן חנייה מחמיר יותר מהנהוג עד היום". 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות