כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
  
פסגת הצחוק

שרה שמיר ומאיר סוויסה במרוקו. לקראת מופע משותף?
שרה שמיר ומאיר סוויסה במרוקו. לקראת מופע משותף? 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הקיבוצניקית הצחיקה את מאיר סוויסה במרוקאית

בטיול המאורגן למרוקו, נפגשו לראשונה המצחיקנית שרה שמיר מקיבוץ כפר סאלד והבדרן מאיר סוויסה, ובין הצחוקים דנו באפשרות להעלות מופע משותף

ארנון לפיד 
פורסם: 01.12.11, 00:46

ביום שישי שעבר, לפנות ערב, כשהתקשרנו לביתה בקיבוץ כפר-סאלד, שרה שמיר בישלה הרבה יותר מדייסה: עשרה אנשים ("זה מעט, מספיק השולחן הקטן. בדרך כלל יש יותר סועדים, ואני אוהבת את זה") זכו לאכול אצלה ככה: צלי עגל ברוטב פטריות, שוקיים ברוטב שמן ארגן, עם שקדים, סויה וסילאן, דגים חריפים, סלטים של תפוחי אדמה, אבוקדו, חצילים, סלק, "ויש לי להכין עוד סלט כרוב", אמרה, והתפנתה לספר על הטיול שעשתה במרוקו, בחודש שעבר.

 

עוד צחוקים מהקיבוץ: 

 

הם החליטו, היא וזבו, בעלה, לפרגן לעצמם נסיעה לחו"ל, לרגל ארבעים שנות נישואיהם, ומה שנמצא מתאים היה נסיעה למרוקו בקבוצה, שכולה מחפשי שורשים יוצאי מרוקו, כולל מאיר סוויסה, על תקן מלווה אמנותי. "זו היתה חוויה מדהימה. עוצמתית. צבעונית. מרוקו נפלאה: הכפרים הנידחים בהרי האטלס, עם הבתים העשויים בוץ שצבעו כצבע ההרים, הכפר טונדרה של שלמה בר - נווה מדבר מלא דקלים ומים, וכובסות לשפת הנהר... איך עוזבים מקום כזה?"

 

שרה שמיר עם מקומיים במרוקו. המציאות דומה להופעה
שרה שמיר עם מקומיים במרוקו. המציאות דומה להופעה

 

מה את זוכרת במיוחד?

שרה שמיר: "את השקיעות בסהרה, עצי הארגן, שמהם מפיקים את שמן הארגן. כיוון שהם קוצניים להחריד, רק העזים יכולות להגיע לפירות. הן אוכלות את ציפת הפרי, שנראה כמו זית, ואז יורקות את האגוז שבתוכו, אנשים אוספים את האגוזים, ונשים יושבות וטוחנות אותם באבני רחיים לעיסה, ממנה מפיקים את השמן. כמה טיפות ממנו משדרגות את הסלט ברמות".

 

ובאיזה שלב גילתה הקבוצה שיש בתוכה מצחיקנית שיכולה לשדרג את הטיול?

שרה שמיר: "זה היה בנסיעות הארוכות, כשחצינו את הרי האטלס. 3,000 ק"מ נסיעה, זה לא תמיד מרתק, אז לקחתי את המיקרופון, וכל יום הגשתי שעת תרבות - שניים-שלושה סיפורים,

עם מוסר השכל".

 

וסוויסה לא התפוצץ?

"להפך, הוא פרגן. באמצע הטיול היה לו יומולדת, אז הסתגרנו בחדר במלון, כתבנו יחד מקאמה, והופענו איתה במשותף. בערב האחרון נתתי את הקטע של החתונה המרוקאית, מהמופע שלי, 'פרצופים', וזה היה כל כך במקום, מה עוד שהתברר כמה הקטע דומה למציאות שראינו שם".

 

גם סוויסה נהנה?

"מאוד. אחרי המופע הוא ניגש ואמר לי: 'בדרך כלל אני לא צוחק מהופעות של קומיקאים אחרים, את יודעת, אבל כאן צחקתי נורא. הייתי רוצה שנעשה מופע משותף. מה דעתך? אמרתי: וולקאם".

 

טוב, יש לך עוד סלט כרוב להכין, אז...

"הוא כבר מוכן, ידידי. סיימתי אותו בזמן שדיברנו. להזכיר לך - אני אישה, יכולה לעשות כמה דברים יחד".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות