כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
בחירות בסטייל

ברודני בסרטון התעמולה. איחל הצלחה לכולם
ברודני בסרטון התעמולה. איחל הצלחה לכולם 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

גבעת שמואל: המרוץ לצמרת של עדי מרר

תלמידת כיתה ח', כבשה את תפקיד יו"ר מועצת התלמידים בבית הספר יגאל אלון בזכות סרטון תעמולה מושקע שהופץ ביוטיוב, ובו כיכב גם ראש העירייה יוסי ברודני. סייע במערכה: אביה, חבר המועצה משה מרר

זהר קופר 
פורסם: 27.10.11, 08:03

באחד הפרקים המוצלחים של "רמזור" החליטה לילך, אשתו של איצקו הקמצן, להריץ את בתה דניאל לתפקיד יו"ר מועצת התלמידים. האם, עיתונאית חצופה בהווה ויו"ר מועצת התלמידים בעברה, החליטה לעשות כל שביכולתה כדי להביא לניצחון בתה. בסיועו של איש יחסי ציבור היא יצרה סרטון תעמולה ארסי נגד התלמיד שהתמודד נגד בתה, אלא שמסע הבחירות הסתיים במפלה קשה אחרי שהתברר שהאם הדעתנית זייפה את תוצאות הבחירות.

 

 

הפרק לא שימש השראה לעדי מרר, תלמידת כיתה ח' בבית הספר יגאל אלון בגבעת שמואל, אף שהיא צפתה בו, אבל יש לא מעט קווי דמיון בין סיפורה לבין

הפרק המוצלח מהסיטקום של אדיר מילר. מרר, שהתמודדה לתפקיד יו"ר מועצת התלמידים, העלתה סרטון מושקע מאוד שבו כיכב ראש המועצה יוסי ברודני, והתוצאות לא איחרו לבוא: היא זכתה בתפקיד הנכסף.

 

מתברר כי מערכת הבחירות הייתה סוערת ולוותה בתעמולת בחירות ענפה ובקמפיינים מושקעים מאוד מצד המתמודדים. על התפקיד התמודדו תשעה תלמידים מכיתות ו' עד ח', אך מרר היתה ייחודית. מעבר לסטיקרים ולשלטים היא יצרה בעזרת חבריה סרטון תעמולה מושקע.

 

 

הסרטון, שהועלה ליוטיוב, לא היה מבייש סרטוני תעמולה ממערכות הבחירות לכנסת. מול המצלמה התייצבו תלמידים שסיפרו מדוע הם עומדים לבחור בעדי. ההפתעה הגדולה הייתה הופעתו של ברודני בסרטון. הוא, כדרכו של דיפלומט, איחל הצלחה לכל המתמודדים.

 

איך הסכים ראש העירייה לככב בסרטון? עדי היא בתו של חבר מועצת העיר משה מרר מתנועת חופש (הרשימה החילונית). "אבא שלי מכיר את ברודני. שאלתי אותו אם הוא יהיה מוכן להופיע בסרטון והוא כמובן הסכים", משחזרת מרר הצעירה. "הוא אמר לי במפורש שהוא לא עומד לנקוט עמדה ולומר במי הוא תומך, אלא לאחל הצלחה לכל המתמודדים".

 

איך בכלל עלה הרעיון לסרטון?

"כשחשבנו מה נעשה בתעמולה ובקמפיין, חשבנו על כך שיש את הדברים הרגילים שכולם עושים כמו שלטים וסטיקרים, ורצינו לעשות משהו ייחודי שבדרך כלל לא עושים. אז חשבנו לעשות את הסרטון. לא רציתי לעשות סרטון שסתם יגיד לבחור בי אלא רציתי לעשות סרטון שממש יסביר וישכנע למה כדאי לבחור בי, כמו בסרטונים בתעמולת בחירות לכנסת".

 

הסרטון עזר לך להיבחר?

"אני חושבת שכן. קודם כול ילדים שלא הכירו אותי לפני הסרטון הצליחו לדעת מי אני בזכותו, ומעבר לזה, אף מתמודד לא הכין סרטון, אז זה מאוד הוסיף והייתה הרבה התלהבות סביבו. הוא הוקרן בבוקר יום הבחירות בספרייה. לא רציתי להקרין אותו לפני כי לא רציתי שמתמודד נוסף יכין סרטון בתגובה, אז שמרנו את זה ליום האחרון. התגובות היו מאוד חיוביות, גם התלמידים וגם המורים אמרו שזה סרטון מיוחד ומושקע ושאף אחד לא עשה דבר כזה לפניי. הם אמרו שזה ממש מתאים לי".

 

ובטוח שאין שום קשר ל"רמזור"?

"אחרי הבחירות אחד מבני המשפחה שלי הזכיר לי את זה, ואז נזכרתי בפרק ובכך שגם שם היה סרטון בחירות, אבל לא עשינו את זה בעקבות הפרק או משהו כזה".

 

הבחירות, יש לציין, היו צמודות. בסופו של יום מרר ניצחה ברוב זעום של עשרה קולות בלבד את המתמודד שסיים במקום השני.

 

משה מרר, קצת ויטמין P אף פעם לא מזיק.

"אני לא כיוונתי אותה להתמודד ולא שום דבר בסגנון. היא עשתה את זה לבד לגמרי בעזרת חבריה, ואני ממש ממש גאה בה על היוזמה והעשייה".

 

היא תלך בעקבותיך ועתידה יהיה בפוליטיקה?

"אני מאוד מקווה שלא. אני חושב שהיא רצתה להוכיח שהיא יכולה והיא באמת הוכיחה. בינתיים היא מראה סימנים של מנהיגה".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות