כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
נפלנו ברשת

דף הפייסבוק
דף הפייסבוק 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הפייסבוק מציג: ירושלים בירת פלסטין

גולשים ישראלים הבחינו כי באתר הפופולארי מופיעה ירושלים כעיר בפלסטין. עצומת הנגד כבר החלה להתגבש

איתמר פלישמן 
פורסם: 04.10.11, 08:04

בעת שישראל והפלסטינאים מתכתשים במסדרונות האו"ם על הקמת מדינה פלסטינית, בפייסבוק כבר התקבלה ההחלטה. במנוע החיפוש של הרשת החברתית מופיעה ירושלים כעיר במדינת פלסטין. גולשים ישראלים שהבחינו בדבר כבר העלו עצומה באינטרנט והם מתכוונים לפנות להנהלת הרשת החברתית בדרישה לשנות את הגדרתה של ירושלים כעיר בפלסטיןן.

 

 

בימים האחרונים הוכנסו מספר שינויים בפרופילים ואפשרויות החיפוש ברשת הפייסבוק. אחד השינויים מאפשר לגולשים לחפש את חבריהם על פי העיר בה הם מתגוררים.למרבה הפלא כשמתבצע חיפוש עבור גולשים מירושלים מציין האתר כי הם מתגוררים בפלסטין.

 

דף הפייסבוק עם התואר החדש של הבירה
דף הפייסבוק עם התואר החדש של הבירה

 

בדיקה מעלה כי יתר היישובים מעבר לקו הירוק מופיעים פעמיים ברשת החברתית הן ככאלו הממוקמים בשטח ישראל והן ככאלו הנמצאים ב"גדה המערבית בפלשתין", יתר ערי המדינה מצוינות כשוכנות בתחומי ישראל.

 

הגילוי לא השאיר את הגולשים הישראליים אדישים וכמה מהם העלו עצומה ברשת בה נכתב "אנו בתור אזרחים במדינת ישראל, דורשים מאתר פייסבוק לתקן עוולה חמורה שנעשתה באמצעות האתר למדינה שלמה.

 

"מדינת ישראל היא מדינת העם היהודי ובירתה הנצחית היא ירושלים - לאף אדם ולאף חברה, בוודאי לחברה בעלת כוח והשפעה בינלאומיים כמו אתר פייסבוק אין את הזכות לשנות את החוק ולקבוע מציאות חדשה."

 

העצומה ככל הנראה הרגיזה גולשים רבים וכבר בעשרים וארבע השעות הראשונות לאחר שעלתה חתמו עליה מספר גדול של ישראלים.

 

זו אינה הפעם הראשונה בה מעוררת חברת טכנולוגיה מחלוקת כשהיא בוחרת לנכס חלקים מירושלים למדינה הפלסטינית שעדיין לא הוקמה: במהלך השנה האחרונה החליטה חברת אפל לחלק את העיר והכניסה בתוכנת המפות שלה המוטמעת במכשירי אייפון את הבירה פעם כירושלים המערבית השייכת לישראל ופעם כירושלים המזרחית הממוקמת בפלסטין.

 

רק לאחר שנשלחו מכתבים רבים למטה החברה ונעשתה פנייה רשמית מהשר יולי אדלשטיין, שונו המפות וירושלים המקוונת אוחדה.

 

גם פייסבוק כבר זכתה לעמוד במרכזה של סערה לאחר שסירבה בתחילה להוריד קבוצות שקראו על גבי הרשת החברתית לפתוח באינתיפאדה שלישת נגד ישראל, גם במקרה זה נסגרו הקבוצות לאחר לחץ גדול מצד גורמים רשמיים ולא רשמיים.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות