כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
תעלומה לא שמחה

הפביליון. ידיים חדשות צילום: שלומי כהן
הפביליון. ידיים חדשות צילום: שלומי כהן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

בעלת הפביליון נקלעה לחובות ונעלמה

ציונה אברמוב, בעלת אולם האירועים המפורסם, כינסה השבוע במפתיע את צוות הפביליון, הודיעה להם כי לא יקבלו משכורות, ומאז איש לא מצליח ליצור איתה קשר. החדשות הטובות: האולם עבר לידי משפחת בליטי, שמפעילה עסק דומה במושב אורה ותנסה להחזירו לימי הזוהר

איתמר פליישמן 
פורסם: 11.09.11, 08:02

סערה בענף אולמי השמחות הירושלמיים: האם ציונה אברמוב, בעלת אולם האירועים פביליון, ירדה השבוע למחתרת - רגע אחרי שהודיעה לעובדיה שהיא אינה מסוגלת להמשיך להפעיל את הגן ולשלם להם משכורות? ל"ידיעות ירושלים" נודע כי הבעלות על האולם עברה בימים האחרונים לידיה של משפחת בליטי, שמפעילה גן אירועים נוסף במושב אורה.

אברמוב החלה להפעיל את הפביליון לפני כמה שנים והפכה אותו לאחד מאולמות האירועים הידועים והמצליחים בעיר.

 

 

לאחרונה נפוצו בקרב בעלי אולמות וספקים בעיר שמועות מדאיגות על קשיים כלכליים שאליהם נקלעה בעלת גן האירועים. ביום ראשון האחרון קיבלו ההערכות אישור אחרון לאחר שאברמוב כינסה את עובדיה הבכירים והודיעה להם שיותר היא לא תנהל את המקום ושלא תוכל לשלם להם את משכורותיהם.

 

העובדים הזוטרים קיבלו הודעה דומה באמצעות מסרון סלולרי. מיד לאחר מכן נעלמה אברמוב וכל ניסיונותיהם של נושים ומקורבים להשיג אותה עלו בתוהו.

 

"היינו פשוט בהלם", אומר אחד מעובדיה של אברמוב. "קשה לנו להאמין שלא נקבל תמורה עבור העבודה שביצענו. כרגע יש אצלנו אי בהירות ואנשים לא ממהרים לעזוב או לעשות צעדים חדשים. אנחנו מעדיפים לראות קודם מה תעשה ההנהלה החדשה".

 

בהיעדר תשובות מוסמכות, העובדים לא ידעו השבוע מה לעשות ואם יקבלו את כספם. ביום שני הוזעקה גם המשטרה לאולם ונאלצה לפזר את העובדים המודאגים

שהתאספו במקום ודרשו בתוקף לברר את חומרת המצב.

 

מי שלא קיבלו כל הודעה על אברמוב הם הספקים ויתר הגופים שעמם ניהלה קשרי עסקים. מקורות בתחום אולמי השמחות בעיר מספרים כי אברמוב השאירה אחריה חובות לחברת החשמל, לעירייה ולבנקים. בדיקה ברשומות החברה באתר משרד המשפטים מעלה כי החברה שבאמצעותה הפעילה אברמוב את הפביליון מוגדרת חברה מוגבלת וכל נכסיה ורווחיה משועבדים לבנק הבינלאומי.

 

"ידעתי שיש לה קשיים אבל לא תיארתי לעצמי עד כמה", הודה אחד הספקים הנחשבים בירושלים, שהעניק את שירותיו לאברמוב. "לא היה לי מושג שהיא עומדת לעזוב את האולם. אני מנסה להשיג אותה כבר הרבה מאוד זמן, אך ללא הצלחה".

 

הספק הזועם הבין שאת כספו הוא לא יזכה כבר לראות ומיהר לצמצם נזקים. "כבר ביום ראשון מיהרתי לאולם ולקחתי משם את כל מה ששייך לי ונמצא שם באופן קבוע", סיפר. "גם אם לא אקבל את הכסף, לפחות שלא יגעו בדברים ששייכים לי".

 

כבר לפני שלושה חודשים הגישה חברת 'בנית', שהשכירה לאברמוב את הנכס, תביעה לבית המשפט בדרישה שתפנה את האולם, מאחר שלא עמדה בהסכם השכירות.

 

מי שנכנסו לקלחת הזו הם בני משפחת בליטי, שלקחו את הפעלת הפביליון על עצמם. לדברי גורמים בענף, טרם היעלמותה פנתה אברמוב גם לבעלי אולמות אחרים בעיר והציע להם לקנות ממנה את האולם, אך הם סירבו.

במשפחת בליטי אישרו השבוע שבכוונתם להפעיל את האולם, אך הדגישו שלא היה להם שום מגע ישיר עם אברמוב ושלא התחייבו ליטול על עצמם אף חלק מחובותיה.

 

בשיחה עם "ידיעות ירושלים" אמר בן המשפחה, חנן בליטי: "מבחינתנו שכרנו את המקום ממשפחת בנית ואנחנו מתכוונים להתחיל מחדש. לאולם הזה יש פוטנציאל מצוין אבל הוא נוהל עד כה בצורה כושלת. אני לא קשור לבעלים הקודמים ואין לנו שום קשר איתה. שכרנו את המקום מבעליו וההתנהלות שלהם מול אברמוב נפרדת לחלוטין מהעסקים שלהם איתנו. מובן שלא לקחנו על עצמנו שום חלק מהחובות שלה".

 

גם באשר לספקים שעבדו מול האולם עד כה אומר בליטי כי הוא אינו מחויב להמשיך לעבוד עמם. "אנחנו מתכננים להביא את הספקים שלנו", ציין. "יש לנו גן אירועים משלנו, עם ניסיון גדול וספקים שעובדים איתנו וימשיכו לעבוד איתנו גם כאן".

את תגובתה של ציונה אברמוב לדברים לא ניתן היה להשיג למרות ניסיונות חוזרים ונשנים. איש יחסי הציבור שלה, חיים אלדר, הבהיר השבוע כי היא ניתקה את הקשר עמו כבר לפני כשבועיים ומאז הוא אינו מייצג אותה.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות