כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
גיי פרנדלי

מתוך הסרטון
מתוך הסרטון 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

עירוני א': לא מפחדים "לצאת מהארון"

תלמידי עירוני א' בתל אביב צילמו פרודיה על סרט התדמית של התיכון. מככבים: אלה, בתה של דפנה ארמוני, יאיר ניצני יחד עם בתו עינב ועוד. השיא: תלמיד מצהיר שהוא גיי ופוצח בריקוד

מירב שלמה מלמד 
פורסם: 18.08.11, 15:13

בימים האחרונים העלו בוגרי בית הספר לאמנויות ליוטיוב סרטון שלועג לסרטון התדמית של התיכון. מככבים בו: אלה ארמוני, בתה של הזמרת דפנה ארמוני; יאיר ניצני, אביה של עינב; ותלמידים נוספים שהחליטו להציג את בית הספר באור אחר.

 

בשיאו של הסרטון מופיע תלמיד שמודיע כי הוא יוצא מהארון ופוצח עם חבריו בריקוד על רקע השיר YMCA של הווילג' פיפל, כשהלוגו שמתנוסס הוא "זכאות לבגרות במקום הראשון — אצלנו לא מפחדים לצאת מהארון".

 

לפני מספר שבועות עלה לרשת סרטון התדמית של עירוני א', שבו צפו כ־3,000 גולשים. הסרט מדגיש את היתרונות של התיכון, את מגמות הקולנוע, הצילום, התיאטרון ועוד, כשתלמידיו מהללים ומשבחים אותו על הפתיחוּת והאווירה המיוחדת.

 

לאורך כל הסרטון, שאורכו 5:40 דקות, פוצחים מדי פעם כמה תלמידים בריקוד בין חדרי בית הספר. באחת הסצנות מצולם רם כהן, עד לא מכבר מנהל התיכון, כשהוא מנגן בקלרינט בחדרו. מובן שגולת הכותרת בסרטון היא כי מדובר בתיכון עם נתוני הזכאות לבגרות הגבוהים בארץ.

 

סרטון הפרודיה צולם בהשראת סרטון התדמית, באותן זוויות צילום ואף מוזיקת הרקע תואמת. התלמידים שמתראיינים מספרים על דברים שחוו ובעיקר מדגישים בציניות את ההווי הבית ספרי.

צוחקים על סרט התדמית

 

בסרטון התדמית מספרים התלמידים על כך שבשעות הלילה הם עובדים בחדרי העריכה. בסרטון הפרודיה ארמוני הצעירה לועגת: "הלילה זה הזמן הכי טוב

ביממה. זה נראה ריק, נכון? אבל לא. הקולנועיסטים עובדים על סרטי הגמר שלהם בחדרי העריכה. התיאטרוניסטים על השייקספירים והפלסטיק שם בדובנוב. כולם פה עובדים...".

 

ארמוני, ככה צוחקים על בית הספר?

"מדובר ברעיון ושלי ושל שירה נאור. מאוד שעשע אותנו סרט התדמית המקורי, ולכן החלטנו לעשות עליו סרטון פרודיה מוקצן. כל זאת נעשה משום שסיימנו את כיתה י"ב ורציתי להטביע את חותמנו. בהתחלה חשבנו לעשות שיר שכתבתי ואז ראינו את סרטון הפרודיה ולא יכולנו להתאפק. זה נעשה בשיתוף פעולה עם המנהל רם כהן, שאישר את הקליפ".

 

בהמשך מספר המוזיקאי יאיר ניצני על כך שבית הספר תרם מאוד לבתו. "הבת שלי שמחה ללכת לבית הספר ואני יכול להבין את זה", הוא מגלה כשחיוך מרוח על פניו. "היא באה לכאן באמת באהבה ענקית ובשקיקה. היא מקבלת כאן המון ביטחון ושמחת חיים".

 

למצלמה הוא חושף שבעצם הוא זה שכתב את התסריט שהגישה. בשלב הזה פורצת בתו לאולפן וזועקת: "אבא, למה? תפסיק להתערב לי בכל דבר". וניצני, שקורן מאושר, משיב: "זה גיל כזה...".

 

לשיא מגיע הסרטון בסיומו. אחד מתלמידי התיכון מסביר למה הוא הכי טוב בעיר. "אני אגיד לכם מה מרגש אותי בעירוני א'? אני אגיד לכם: המקום הזה מקבל אותך ולא משנה מי אתה, לא משנה איך אתה נראה, לא משנה איך נראית בעבר... אני גאה לומר פה חברים שאני הומוסקסואל". התלמיד פוצח בשלב זה בריקוד עם חבריו, שלבושים בגדים צבעוניים, על רקע צלילי YMCA. חברו מצטרף ואומר: "עירוני א' מוציא את זה ממך...".

סרטון התדמית המקורי

 

בעוד שסרט התדמית מסתיים עם לוגו עירוני א', החליטו יוצרי סרטון הפרודיה לסיים אותו עם לוגו בתוספת הסלוגן "זכאות לבגרות במקום הראשון ואצלנו לא מפחדים לצאת מהארון".

 

התלמיד רון שלו, שמגלם את השחקן הגיי, אמר השבוע: "אני סטרייט לגמרי. אצלנו בבית הספר מקבלים את השונה באופן רגיל. בתחילה התפקיד היה מיועד לתלמיד אחר, שסירב, וכשביקשו ממני לגלם את התפקיד מיד הסכמתי. להוריי בישרתי לפני שהתחלתי לגלם את התפקיד על מנת שלא יהיו בהלם ולא יחשבו שאני גיי, כי אני לא".

 

רם כהן, הבדיחה על חשבונך?

"את הקרדיט לרעיון צריך לתת קודם כול למיכל פאר ולאלדד בוגנים, המורים לקולנוע שיזמו את הקליפ הראשוני שנעשה על בית הספר. כשצפיתי בקליפ בפעם הראשונה לא הפסקתי לצחוק. לא יכולתי לקבל מתנת פרידה מקורית ויצירתית יותר מאשר הקליפ הנפלא שיצרו התלמידים. ניתן לחוש באופן ברור באהבה הגדולה שלהם לבית הספר ובכישרון הגדול, שרובו נובע ממה שבית הספר העניק להם".

 

 

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 25 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות