כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
המגרש הביתי

רותם פיליפס. "יש לנו נבחרת חזקה וסיכויים טובים" צילום: שמואל בן עשור
רותם פיליפס. "יש לנו נבחרת חזקה וסיכויים טובים" צילום: שמואל בן עשור
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מתגלגל עם הנבחרת עד לונדון

רותם פיליפס, בן קיבוץ מעיין צבי, מוביל את נבחרת הכדורסל כיסאות גלגלים של ישראל, וחולם על מדליה ועל העפלה לאולימפיאדה. בחודש הבא, באליפות אירופה שתתקיים בישראל, ינסה להגשים את החלום

תומר רונא 
פורסם: 14.08.11, 07:49

אליפות אירופה בכדורסל כיסאות גלגלים תיפתח בישראל בחודש הבא (8 בספטמבר). בנבחרת משחקים כמה בני קיבוצים, כולל הקפטן רותם פיליפס, בן קיבוץ מעיין-צבי, כיום תושב תל אביב, שנפגע בעמוד השדרה בתקופת שירותו בחיל הים.

 

 

אליפות אירופה מתקיימת מדי שנתיים, והשנה היא מגיעה לעמק יזרעאל. במקביל תתמודד גם נבחרת הנשים של ישראל, שהוקמה מחדש והציפיות ממנה אינן גבוהות. אצל הבנים הסיפור אחר, והם שואפים למדליה ולכרטיס העפלה לאולימפיאדת לונדון.

 

הישגיה הרבים של נבחרת הגברים מעמידים ציפיות גבוהות, ויחד עם השפעת הקהל - שמארגני הטורניר, והשחקנים עצמם, מקווים שיגיע לאולמות בגן-נר ובניר-העמק - יש סיכוי שהנבחרת תצליח להשיג את שני היעדים. רותם עצמו שיחק לפני שלוש שנים באיטליה למשך עונה אחת, ובכך הגשים את החלום להיות מקצוען שמרוויח כסף ומשחק כדורסל ברמות הגבוהות ביותר - אבל הרצון להתקדם בחיים ולהתמסד החזיר אותו ארצה. בחודש הבא הוא עתיד להתחתן עם בחירת לבו.

 

מה עומד לקרות באליפות ואיך אתה מעריך את הסיכויים שלכם?

רותם פיליפס: "מדובר באליפות אירופה של דרג א', הדרג הבכיר ביותר מתוך שלושה. יגיעו 19 נבחרות (שיתארחו במלון בנצרת המותאם לנכים), מתוכן 12 נבחרות גברים שלפחות עשר מהן יכולות לקחת מדליה ולהתמודד על מקום לאולימפיאדה. כדי להעפיל לאולימפיאדת הנכים בלונדון, שתיערך שבועיים אחרי האולימפיאדה 'הרגילה' - נצטרך לסיים בין שש הראשונות, כי האנגלים עולים אוטומטית".

 

ספר על כדורסל כיסאות גלגלים.

"בעשור האחרון הפך הענף הזה לספורט הנכים הנצפה ביותר. מספורט שיקומי, הוא הפך לספורט מקצועני. ישנן מדינות שבהן השחקנים הם מקצוענים, ואנחנו נוכל לראות אותם בישראל. באיטליה, שם שיחקתי, ישנה ליגה מסודרת ואיכותית עם שחקנים זרים ועם הרבה משאבים. לצערי, אצלנו בארץ אני עובד במשרה מלאה ומתאמן רק שלוש פעמים בשבוע.

 

"למרות זאת אני מעריך שיש לנו סיכויים טובים. לפני שנתיים סיימנו את אליפות אירופה במקום השמיני, אחרי שלפני ארבע שנים סיימנו במקום רביעי ועלינו לאולימפיאדה בבייג'ין, שם סיימנו במקום השישי בעולם. היינו גם באליפות העולם בהולנד. יש לנו שלד שמשחק כבר הרבה שנים יחד, גילאי 40-35.

אחרי האולימפיאדה בלונדון יפרשו שחקנים רבים ונצטרך לרענן את השורות".

 

שיחקת שנה באיטליה והגשמת חלום. למה חזרת כל כך מהר?

"במובנים מסוימים זה להגשים חלום, אבל בהיבט של העבודה והקריירה רציתי להתקדם. אני עובד כמנהל פיתוח אסטרטגי בתוכנית השייכת ל'ג'וינט-ישראל'. לא יכולתי להישאר רק בכדורסל, כי ספורט מקצועני מוגבל בזמן וצריך לחשוב על העתיד. כשחזרתי לארץ גם הכרתי את אשתי לעתיד, דרך הכדורסל - היא היתה הפיזיותרפיסטית של בית הלוחם בתל אביב.

 

"אני ישראלי ושמח שחזרתי לארץ. כמובן שהתנאים שלנו רחוקים מאלה של האיטלקים או האנגלים, אבל למרות הכל יש לנו נבחרת חזקה. הציפיות שלנו הן, כאמור, למדליה ולכרטיס ללונדון. זה יהיה קשה, אבל אני קורא לתושבי העמק, שידועים כאוהבי כדורסל, לבוא ולעודד את הנבחרות שלנו ושל הנשים".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות