כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
הגישור תקוע

דורשים צעירים, במקום אברכים. מבנה המריבה בשכונת המייסדים
דורשים צעירים, במקום אברכים. מבנה המריבה בשכונת המייסדים 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

כרמיאל: התושבים דורשים שאלדר ייפגש איתם

לטענת תושבי שכונת המייסדים, ראש העיר הוא שאיפשר את העברת המבנה של בי"ס פלמ"ח לדתיים, ולכן הוא זה שצריך לשבת איתם. בעירייה מקווים שהצדדים יסכימו להליך הגישור

נטע פלג 
פורסם: 13.07.11, 10:22

"אנחנו נותנים לו סולם, שיירד מהעץ שטיפס עליו. מספיק הוא הוציא את עצמו טפלון" - כך אמרו השבוע בצוות ההיגוי של שכונת המייסדים בכרמיאל. בקרב חברים בצוות שורר כעס רב על ראש העיר ועל מה שהם מכנים, "הניסיון של עדי אלדר להציג את הבעיה כסיכסוך בין תושבים". לטענת התושבים, על ראש העיר להתרכז בעתירה שלהם נגדו ונגד התנהלותו.

 

 

לקראת סוף חודש מאי הגישו תושבים בשכונה עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי בחיפה. בעתירה, שכוונה נגד אלדר ונגד העירייה, נטען כי מבנה

בית הספר פלמ"ח ניתן על ידי הרשות המקומית לעמותת קרן אורה ולרב אברהם מרגלית, המכהן כרב היישוב, ללא נוהל הקצאה מסודר. עוד טענו התושבים, כי נעשית במקום בנייה ללא היתרים ובאופן לא חוקי.

 

לפני כשבועיים קיימו הצדדים, בהמלצת ראש העיר, פגישת גישור בניסיון להגיע לפשרה, אולם המפגש התפוצץ, ובמהלכו עזב הרב מרגלית את המקום בכעס, ולאחר מכן חזר. "הגישור צריך להיות אובייקטיבי. אלדר הוא הנתבע הראשוני, אז שלא ישלח אותנו לדבר עם הרב מרגלית", אמר דובר צוות ההיגוי, פנחס צבעוני.

 

"התנהגותו של אלדר היא לכאורה חמורה. הוא העביר לרב מרגלית ולקרן אורה את המבנה ללא נוהל הקצאה, מבלי לקבוע תאריך שבו תצטרך קרן אורה להחזירו וללא פיקוח... אי אפשר לתת מבנה שנותן כל כך הרבה כסף, מבלי לפקח ולקבוע עד מתי יוכלו להשתמש בו. קרן אורה קיבלה את המקום כבית ספר והפכה אותו לכזה שכולל פנימייה, ועד שלא פנינו לבית המשפט, לא הוצא להם צו מינהלי להפסקת עבודה.

 

"אלדר לחץ יד לרב למרגלית, ולא עשה איתם חוזה כפי שצריך, הוא החליט הכל לבד, מבלי לשתף אף אחד. איתנו לא דיברו. אלדר יכול להוציא צו שיפוטי ולזרוק אותם משם, אבל הוא לא עשה כן, ועוד שלח אותנו לדבר עם אנשי קרן אורה, כאילו שבית הספר שייך לרב מרגלית ולא לעיריית כרמיאל. אם המבנה היה ממוקם ליד הבית של הבן שלו, מזמן אלדר היה זורק אותם, אבל מה אכפת לו משכונת המייסדים? במקום שיביא לשם משפחות צעירות, מביאים אברכים מחוץ לעיר, שגרים בירושלים, בבלגיה, בחו"ל".

 

מהעירייה נמסר: "עדי אלדר הוא ראש העיר של כל תושבי העיר. מתוך רצון טוב ועל מנת להביא ליישוב העימות בדרך של הידברות, הוא הציע את הליך הגישור, הליך שעיקרו שהמגושרים עצמם, אחרי שהסכימו על כך, מגיעים לפתרון המקובל עליהם. אנחנו מקווים בכל זאת ששני הצדדים יסכימו להליך הגישור".

 

עוד יצוין, כי בישיבה של ועדת המשנה של ועדת התיכנון והבנייה נדחתה בקשתה של עמותת קרן אורה לאטום את החלונות באולם הספורט במתחם הפלמ"ח.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות