כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
אין פיוס

פגישת הגישור התפוצצה. בית הספר פלמ"ח, במקומו מתוכנן להיבנות מרכז דתי
פגישת הגישור התפוצצה. בית הספר פלמ"ח, במקומו מתוכנן להיבנות מרכז דתי 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

כרמיאל: אין פשרה בין המחנות ב"מייסדים"

ראש העיר יזם פגישה בין צוות ההיגוי של השכונה לבין נציגי קרן אורה, המתכננים להקים במקום מרכז דתי. השיחה הפכה מהר מאוד לחילופי האשמות, שבסיומם נטש הרב מרגלית את המפגש

נטע פלג  
פורסם: 10.07.11, 07:44

נכשלה פגישת גישור שנועדה להקטין את המתח בין דתיים לחילונים בשכונת המייסדים בכרמיאל. בפגישה, שהתקיימה ביום ראשון, השתתפו בכירים בעירייה, צוות ההיגוי של שכונת המייסדים ואנשי עמותת קרן אורה, ובראשם הרב אברהם צבי מרגלית.

 

 

ראש העיר, עדי אלדר, הוא שיזם את המפגש ואף נכח בו, בניסיון למצוא פשרה בעניין בניית המרכז הדתי במקום שבו שכן בעבר בית הספר פלמ"ח. תושבי

השכונה טענו, כי הבנייה נעשתה ללא היתרים ובאופן לא חוקי, ובסוף מאי נערך בבית המשפט המחוזי בחיפה דיון בעתירה המנהלית שהגישו יותר מ-100 דיירים המתגוררים ליד המתחם. בעקבות העתירה, שהוגשה נגד העירייה, ראש העיר ואגודת קרן אורה, פסק בית המשפט על הפסקת הבנייה החיצונית במקום. עניין השימוש במקום כפנימייה וככולל יידון בספטמבר.

 

בשבועות האחרונים החלה תזוזה בפרשה. תושבת השכונה, מלכה אליה, החתימה כ-200 תושבים על עצומה התומכת באנשי קרן אורה ובהמשך פיתוחו של המרכז הדתי. לדברי דוברו של הרב מרגלית ומנהל קרן אורה, פנחס סירוקה, אליה אף אמרה לו שהיא מעדיפה שלשכונה יעברו לגור צעירים, ושבניין בית הספר, שהיה נטוש ושימש מקום מפגש לנרקומנים, יהפוך למרכז תורני פעיל.

 

בפגישת הגישור השתתפו, בנוסף לאלדר, סגניות ראש העיר, רינה גרינברג ושולה כהן, וראש המינהל לפיתוח פרויקטים בעירייה, מנחם טפר. את צוות ההיגוי של השכונה ייצגו

בפגישה זאב קרבצ'ק, פנחס צבעוני ואבינועם קיסר. כן השתתפו בדיון סירוקה והרב מרגלית.

 

קרבצ'ק טוען, כי נפגע מהדרך שבה דיבר אליו ראש העיר במהלך המפגש: "העניין הוא שלא תבענו את קרן אורה, אלא את יו"ר ועדת בניין עיר, שהוא אלדר, ואת העירייה. הרב מרגלית הוא לא צד. אמרנו שאם אלדר יישב איתנו ולא ישלח אותנו לשבת עם מרגלית, יש מקום לדיון, אבל אלדר שולח אותנו לדבר עם הרב מרגלית, שהוא לא צד ואין לנו מה לדבר איתו. כשניסינו להסביר את הצד שלנו, התנפלו עלינו ולא נתנו לנו לדבר".

 

עם זאת, קרבצ'ק מודה שגם תושבי השכונה לא חסכו את שבט לשונם. אחת מחברות צוות ההיגוי פלטה הערה שהעליבה את הרב מרגלית, אשר עזב את המפגש בכעס והסכים לחזור רק לאחר שהבין כי הובעה התנצלות. בתום הפגישה, שנמשכה כשעה, הציע אלדר שכל הצדדים יפנו למרכז הגישור בניסיון לגשר על הפערים. חברי צוות ההיגוי של השכונה שוקלים כעת את צעדיהם.

 

מהעירייה נמסר: "הפגישה אכן היתה סוערת. ראש העיר הציע לנוכחים להיעזר במגשרים מיומנים ממרכז הגישור הפועל בכרמיאל. הרב מרגלית הביע מיד נכונות להליך הגישור. נציגי שכונת המייסדים הודיעו כי יעלו את הרעיון בפני צוות ההיגוי של השכונה. הם אמורים להשיב להצעה בימים הקרובים".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות