כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
והצנע לכת

ילדים בבריכה צילום: דורון גולן
ילדים בבריכה צילום: דורון גולן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

החרדים לחצו, תוכנית הקאנטרי ברמות נפלה

15 שנה מחכים החילונים להקמת קריית ספורט בשכונת הענק. אבל ועדת הכספים נכנעה לשכנועי החרדים, החוששים מתופעות של חוסר צניעות. התוצאה: הפרויקט ירד מסדר היום

ציפי מלכוב, חזי דרקסלר 
פורסם: 03.07.11, 07:54

תושבי רמות יכולים לשכוח לפי שעה מקאנטרי בשכונתם: תקציב התכנון לבניית הקאנטרי קלאב בשכונה ירד השבוע מסדר היום של ועדת הכספים העירונית. הסיבה: לחץ החרדים שחששו מתופעות של חוסר צניעות בשכונה.

 

 

קרוב ל-15 שנים ממתינים תושבי רמות לבניית מתחם ספורט ופנאי שיכיל מתקני ספורט ובריכת שחייה אולימפית ברמות א'. אך בגלל הליך ההתחרדות המואץ של השכונה החרדים לא הסתירו את העובדה שהקאנטרי מוקצה מבחינתם והצליחו למנוע את הקמתו עד כה. בכל השנים הללו, בשל ההתנגדות הצפויה, לא העלו בעירייה את הנושא על סדר היום ולא הקצו תקציב לכך.

 

לאחרונה העביר מינהל מקרקעי ישראל את התחייבותו לעירייה להשתתף בהוצאות התכנון בסך חצי מיליון שקל. הנושא הובא כמה ימים לפני ישיבת ועדת הכספים
לישיבת הנהלת העירייה, שם ביקשו הנציגים החרדיים להוריד את הנושא מסדר היום ולהקפיא אותו עד להידברות בטענה כי הנושא "טרם בשל" וכי יש צורך בהתייעצות עם רבנים.

 

באותה ישיבה בהנהלת העירייה סוכם כי הנושא ירד מסדר היום, למורת רוחם של אנשי הציונות הדתית שמתגוררים בשכונה וממתינים כבר שנים רבות להקמת המתחם. השבוע צורף תקציב תכנון הקאנטרי לסדר היום של ועדת הכספים ולמורת רוחם של מספר חברי מועצה מסיעות מרצ וישראל ביתנו הורד הנושא מסדר היום ובכך נסתם הגולל לפי שעה על בניית מתחם הספורט בשכונה.

 

יש לציין כי הפרויקט היה אמור להיבנות בתקציב של מינהל מקרקעי ישראל, כחלק ממתחם בו אמור להיבנות בנייני מגורים. בסעיף אודות תכנון המקום בסדר היום של וועדת הכספים אף צוין כי בניית הקאנטרי מותנה בשיווק מתחם המגורים בסמוך.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות