כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
החופש הגדול

בלי פנקס עבודה לא יתקבלו. בני נוער עובדים צילום: מאיר פרטוש
בלי פנקס עבודה לא יתקבלו. בני נוער עובדים צילום: מאיר פרטוש
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

רוצים עבודה בקריות? אין סיכוי רב שתמצאו

מה עושות העיריות בנושא? מסתבר שלא הרבה. באתא לוקחים יוזמה, אבל בשאר הרשויות לא ממש. בכל הערים יתחרו מיטב בני הנוער על מספר משרות מצומצם של מדריכים בקייטנות

מירית פנחס, ארי גרינברג  
פורסם: 30.06.11, 07:57

בני הנוער שיצאו לחופשה בהמוניהם, פתחו במבצע לחיפוש עבודה. למרות שאין זה באחריותן, חלק מהרשויות המקומיות בקריות מנסות לעשות מאמץ כדי לסייע. באחרות לא עושים דבר. בכל הרשויות ישולבו בעלי ניסיון בהדרכה, כמו מש"צים ומדריכים בתנועות נוער, בתפקידי הדרכה בקייטנות העירוניות ובאלה של רשת המתנ"סים, אבל מדובר במקומות בודדים, ולא פעם נדרשים קשרים ופרוטקציה.

 

 

קרית אתא : ייעשה מאמץ לשלב צעירים בקייטנות העירייה. כמו כן, בשבועות האחרונים פנתה מועצת הנוער העירונית למעסיקים בבקשה לקלוט בני

נוער כעובדים. עוד נמסר מהעירייה, כי במהלך חודש יולי עתיד להתקיים יריד תעסוקה. כמו כן, תקיים העירייה יריד תעסוקה ביחד עם הנהלת קניון עזריאלי לשם קליטת עובדים בקניון החדש, אשר אמור להיפתח בחודש אוגוסט.

 

קרית חיים: ועד הקריה מעסיק מדי שנה מספר מצומצם של בני נוער בני יותר מ-14. הצעירים מועסקים בסבבים של שבועיים בעבודות ניקיון, מחסן ומעט פקידות. השנה כבר כל המשרות אוישו. כמו כן נמסר, כי בחודשים הקרובים יתקיים יריד תעסוקה עבור כל תושבי הקריה ובני הנוער, וכי אם יהיה צורך, בני נוער יגויסו גם לאירועי הקיץ.

 

קרית מוצקין: זורקים את האחריות על שירות התעסוקה, שמסייע במציאת עבודה, ואומרים שהתלמידים צריכים לפנות ללשכה הקרובה ולהוציא פנקס עבודה לנוער, כחוק. ללא פנקס זה, אמורים בעירייה, לא ניתן יהיה להעסיקם.

 

קרית ים: אין כל פעילות יזומה של העירייה. מנהל המתנ"סים בעיר, רונן שפירא: "בני הנוער מאוד רוצים לעבוד בקיץ ומחפשים עבודה. פירסמנו שדרושים מדריכים לקייטנות המתנ"ס, והגיעו עשרות מועמדים איכותיים וטובים, אבל לא את כולם יכולנו לקבל. צריך רק מדריך אחד לקבוצה. בני נוער רבים מצליחים למצוא עבודה דרך מקומות העבודה של ההורים. גם הסופרמרקטים והחנויות קולטים עובדים. אבל יש יותר דרישה של בני נוער לעבוד מאשר ביקוש לעובדים".

 

קרית ביאליק: העירייה לא עושה דבר בנושא. כן נמסר, כי מתן תעסוקה לנוער הינו בתחום האחריות של שירות התעסוקה.

 

משירות התעסוקה נמסר: "אנו בקשר עם מעסיקים לצורך גיוס משרות עבור נערים בחופשת הקיץ. עם הגעת בני הנוער ללשכות, מפיקים להם פנקסי עבודה ומציידים אותם במידע כתוב על הזכויות ועל החובות, כולל ערוצי התקשורת הישירים לגופים האחראים על אכיפת חוקי העבודה הנוגעים לבני הנוער.

 

בנוסף, קיים מידע עשיר על הזכויות ועל החובות של בני הנוער באתר השירות. אנו מציעים להם עבודה בהתאם למאגר הקיים. מרבית העבודות של בני הנוער הן שמרטפות, מכירה, מלצרות, הדרכות, עבודות משרדיות, חלוקת ברושורים ופלאיירים ועוד".

 

כן ציינו בשירות, כי לפני שהחלה חופשת הקיץ, קיימה הלשכה ירידי תעסוקה בשיתוף הרשויות המקומיות וגופים ציבוריים אחרים. לבסוף נמסר: "נציין, שהחוק אוסר על מעסיקים להעסיק בני נוער ללא פנקס עבודה, שמופק כנגד הצגת אישור רפואי על כשירות הנער

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות