כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
חם מהתנור

המועצה תתערב. מאפייה (אילוסטרציה) צילום: אלעד גרשגורן
המועצה תתערב. מאפייה (אילוסטרציה) צילום: אלעד גרשגורן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

פקיעין: מלחמת פיתות בין דרוזים למוסלמים

בתוך מספר ימים היו ביישוב מספר אירועים אלימים בעקבות מתח בין מאפיות. רכב נשרף, וחזיז נזרק לבית של משפחה מוסלמית. במשטרה מבטיחים לטפל בבעיה

אדי גל  
פורסם: 23.06.11, 08:59

ביישוב פקיעין פרצה לאחרונה "מלחמת פיתות", שכללה שורה של מקרי אלימות, ככל הנראה על רקע מתיחות בין סוחרים דרוזים למוסלמים. במועצה המקומית מודעים למצב, אבל טוענים שאין רקע עדתי למקרים.

 

 

 

במהלך השבוע נרשמו ביישוב מספר אירועים אלימים: רכב של משפחה מוסלמית נשרף, וחזיז נזרק לבית של משפחה מוסלמית. המותקפים הם סוחרים שמתחרים

מול מספר עסקים, הנמצאים בבעלות דרוזית, על כספם של התיירים הרבים המגיעים מדי יום לפקיעין.

 

בעקבות המתיחות, החלה המשטרה לנקוט בסדרת פעולות על מנת להרגיע את הרוחות, ובין השאר נעצרו חשודים בזריקת החזיז. במקביל נכנסה לתמונה גם המועצה המקומית. ראש המועצה, נסראללה ח'יר, אמר ל"ידיעות הצפון" כי אינו מאמין שהרקע הוא מתיחות עסקית בין דרוזים למוסלמים. חי'ר: "פניתי למשטרה וביקשתי שימצאו מי עשה את זה.

 

"אני מאמין שלא אנשים מתוך היישוב עשו את זה, אלא אנשים מבחוץ. אין מתיחות, ובושה לומר שבגלל זה המקרים קרו. כולם מתפרנסים, ואנחנו לא אומרים לאף אחד לאן הוא ייכנס. אני בבית חולים, אבל בכל מקרה, הוריתי לממלא מקומי, לסגן ולקב"ט לקיים בהקדם פגישה עם המשטרה. במקביל, נכנס כמה מכובדים על מנת לבדוק מהם הכיוונים כאן".

 

ממרחב הגליל במשטרה נמסר: "מדובר בסיכסוך על רקע עסקי בקרב מאפיות של פיתות בכפר. עד כה היה ניסיון אחד, שלא צלח, להצית מאפייה, ואיום של רעולי פנים על בעלי העסק. בעקבות זאת, נעצרו שני חשודים, תושבי הכפר, שעדיין נתונים במעצר, ובמשטרת מעלות מתכוונים להגיש נגדם כתבי אישום. במקרה נוסף, של זריקת רימון עשן לעבר חנות הפיתות והצתת הרכב, טרם נעצרו חשודים. המשטרה ממשיכה לעקוב מקרוב אחר הסיכסוך האלים ותמשיך בקו נחוש על מנת לסיים את הטיפול בו, כדי להשיב את השקט לפקיעין".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות