כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
יוצאים לרחובות

נאבקים על צביון השכונה. המפגינים, השבוע
נאבקים על צביון השכונה. המפגינים, השבוע 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

כרמיאל: הפגנה סוערת נגד הקמת המרכז הדתי

כ-100 תושבי שכונת המייסדים נשאו שלטים, החתימו עוברים ושבים וצעדו לעבר העירייה. לטענתם, אין היתרי בנייה מתאימים, אך הבניייה נמשכת. העירייה: הנושא בדיון משפטי

נטע פלג 
פורסם: 19.05.11, 07:54

קרוב למאה מתושבי כרמיאל השתתפו השבוע בהפגנה סוערת נגד הקמת קריה חרדית בשכונת המייסדים. נציג הדיירים קרא לרב העיר להתפטר מתפקידו עקב "אי שמירת החוק". המפגינים, שהתמקמו בתחילה בכניסה לקניון לב כרמיאל, הניפו שלטים גדולים והחתימו עשרות עוברים ושבים.

 

 

 

בשלטים נכתב: "הצילו את שכונת המייסדים", "אנו חרדים מפני בנייה בלתי חוקית", "כרמיאל לא זקוקה לראש עיר שתלוי בקולות החרדים", "לא נשתוק, ניאבק נגד שינוי צביון השכונה".

 

מהקניון צעדו המפגינים אל בניין העירייה, דרך המדרחוב, שם נשאו דברים נציגיהם: זאב קרבצ'יק, שאירגן את ההפגנה, אבינועם קיסר, שגילה לראשונה

את תוכנית הקמת המרכז החרדי, ופנחס צבעוני. האחרון קרא לרב העיר, אברהם מרגלית, להתפטר מתפקידו: "רב העיר, שאני הערכתי אותו ושאמור לשמש מופת לתושבי כרמיאל, מתנהל בצורה שלילית.

 

"לא ייתכן שעובד מדינה, כמו רב העיר, וחבר מועצת העיר פנחס סירוקה יאמרו שהכל כשר, ושניהם יודעים היטב שכל הפעילות במתחם בית הספר פלמ"ח נעשתה ללא אישורים, ללא היתרי בנייה וללא הקצאות". במהלך ההפגנה הגיעה למקום סגנית ראש העיר, רינה גרינברג, שיצאה מישיבה בעירייה, והביעה הזדהות עם מאבק התושבים.

 

לתושבי השכונה נודע, לטענתם בדרך מקרה, על התוכנית להקמת מרכז חרדי גדול במתחם, שיכלול ישיבה של מאות אברכים, בית מדרש, חדר אוכל, אולם ישיבות, משרדים, ספרייה ועוד. זאת, לאחר שכבר כשבע שנים פועלת במקום פנימייה של ישיבת בני נוער. אולם הספורט של בית הספר הפך לאחרונה לבית מדרש ולבית כנסת. הדיירים, שבתיהם נמצאים מטרים ספורים משם, מתלוננים על מטרדים של רעש חזק בזמני התפילות.

 

לפני כחודשיים פנו נציגי הדיירים אל דוברת העירייה, לביאה פישר שלו, בבקשה לקבל את כל המסמכים הנוגעים להתנהלות העמותה "קרן אורה", בראשות הרב מרגלית, אל מול העירייה. הם דרשו מסמכים, כמו נוהל ההקצאה להתקשרות, פרוטוקולים ומסמכים בנושא היתרי הבנייה, היתרי השינויים המבניים ושינויי התב"ע.

 

לאחר שישה שבועות הם קיבלו רק תמליל מישיבת הוועדה המקומית לתיכנון ובנייה, מ-13 במרס. בישיבה הוחלט לאשר את המצב הקיים בבית הספר, כלומר קיום ישיבה – לימודים ופנימייה - ולדחות את הדיון בתוכנית ההרחבה למרכז גדול, שיכיל מאות אברכים. בפרוטוקול זה מציין מהנדס העיר את הבעייתיות בתוכנית: צפיפות בנייה, מחסור בחניות, קרבה לבתי המגורים ועוד.

 

נציגי הדיירים: "אין כל מסמכים הנותנים תוקף חוקי למצב הקיים ולתוכניות לעתיד, כולל הפיכת אולם הספורט לבית כנסת ובית מדרש".

 

מהעירייה נמסר: "הנושא נמצא בדיון משפטי. אנו ממתינים להכרעה בנושא, ונפעל בהתאם לכך. חשוב לציין, כי הישיבה פועלת כמוסד חינוכי, עם סמל מוסד של משרד החינוך, זה כשבע שנים. לאחרונה ביקשה הנהלת הישיבה להרחיב את שטחה, בקשה שנדחתה על ידי ועדת המשנה לתיכנון ובנייה".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 13 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות