כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מעקב

פלמחים. קולט ויוצא מהמשבר צילום: צביקה זהבי
פלמחים. קולט ויוצא מהמשבר צילום: צביקה זהבי
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

פלמחים: המפונים התקבלו לחברות בקיבוץ

25 משפחות ממפוני אלי סיני התקבלו לחברות בקיבוץ פלמחים ויבנו בו את ביתן. באותה הזדמנות, התקבלו גם 15 בני קיבוץ לחברות. בעקבות המהלך יוסרו השעבודים על קרקעות הקיבוץ

שובל גבע 
פורסם: 20.04.11, 08:34

לאחר שנים של עיכובים - חלקם בגלל מחלוקות פנימיות וחלקם בגלל טיפול איטי מצד רשויות המדינה - הצביעו חברי קיבוץ פלמחים, בסוף השבוע, בעד קבלה לחברות של 25 משפחות ממפוני אלי-סיני. החברות תאפשר למשפחות לבנות את ביתן בקיבוץ, ולקיבוץ עצמו - נקודת פתיחה טובה ליציאה מהמשבר הכלכלי שפקד אותו בשנים האחרונות.

 

 

כדי להשלים את קליטת המפונים, היה צורך בגיבוש הסכמות עם גופים שונים. בין השאר: מנהל מקרקעי ישראל, הבעלים של פארק התעשייה פלמחים, הבנקים,

מנהלת הסדר הקיבוצים, מנהלת "תנופה" (האחראית מטעם המדינה על המפונים), ועוד - כל זאת כדי לקדם מהלך שבעקבותיו יימחקו חובות הקיבוץ בבנקים, יוסרו השעבודים על קרקעות הקיבוץ ותאושר התב"ע ליישוב. את ההצלחה במאמצי השכנוע זוקפים בהנהלת הקיבוץ גם לזכות הסיוע שקיבלו מזאב (ולוולה) שור, מזכיר התנועה הקיבוצית, ומראשי מנהלת תנופה.

 

התנגדות נוספת למהלך באה מכיוון ארגוני "הירוקים", שטענו כי תוכנית הבינוי ליישוב המפונים בפלמחים סותרת את חוק החופים. בשבוע שעבר נדחתה בבית המשפט העתירה האחרונה בנושא זה, והושלמו כל הסיכומים עם הגורמים האחרים.

 

כאמור, הצביעו חברי פלמחים ברוב גדול (עם התנגדות של חברים בודדים) בעד קבלתם לחברות של משפחות המפונים מאלי-סיני. באותה הצבעה התקבלו לחברות בקיבוץ גם 15 בני משק. כזכור, קבוצה ראשונה של מפוני אלי-סיני התקבלה לחברות בקיבוץ נווה ים לפני חודשים אחדים.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 7 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות