כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
עושים שכונה

שכונת הפארק העתידית בחדרה צילום: שיכון ובינוי נדל"ן
שכונת הפארק העתידית בחדרה צילום: שיכון ובינוי נדל"ן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

חדרה: תכירו את השכונה החדשה שתיבנה בעיר

עיריית חדרה והחברה הכלכלית חתמו בשבוע שעבר הסכם עם חברת "שיכון ובינוי נדל"ן" לבניית שכונת הפארק בחדרה. השכונה, שתמוקם בין שכונת ניסן ובית אליעזר צפויה לשנות את מפת הנדל"ן בעיר. פארק עירוני, אגם מלאכותי ואמפיתאטרון פתוח הם רק חלק מהאטרקציות הצפויות להיבנות באזור

ניצן היימן 
פורסם: 17.04.11, 15:20

שכונת הפארק בחדרה עליה דובר רבות בעיר, יוצאת לדרך. בשלב הראשון תחל בנייתן של 1,000 יחידות דיור. העירייה תשקיע בעבודות תשתית למעלה מ- 70 מיליון שקלים. שיווק הפרויקט צפוי להיפתח בחודש יוני הקרוב.

 

 

ביום ראשון בשבוע שעבר חתמה עיריית חדרה והחברה הכלכלית הסכם עם חברת 'שיכון ובינוי נדל"ן' לבניית שכונת הפארק שתקום בין שכונת ניסן בעיר לבית אליעזר.

 

עם החתימה על ההסכם הביע ראש העירייה חיים אביטן את תקוותו כי זוהי תחילתה של מגמת השקעה בבנייה למגורים בעיר חדרה. "אין ספק שהאמון שמביעה

חברה כמו 'שיכון ובינוי' בפוטנציאל של העיר יעודד משקיעים ויזמים רבים אחרים בסדר גודל דומה להשקיע, להקים ולבנות בחדרה", אמר אביטן.

 

פארק בלב השכונה

על פי התכנון העירוני, תשתרע שכונת הפארק החדשה שכונת ניסן בין שכונת בית אליעזר מדרום לרחוב חטיבת הנח"ל. במסגרת התוכנית צפויות להיבנות במתחם 2,100 יחידות דיור במבנים צמודי קרקע, בנייני מגורים משותפים ואף מגדלי מגורים בגובה 17 קומות.

 

בלב ליבה של השכונה צפוי להיבנות פארק עירוני רחב היקף על שטח של כ- 90 דונמים, במרכזו אגם מלאכותי, אמפיתיאטרון פתוח, מתקני משחקים וכושר ושבילי הליכה ואופניים.

 

את השכונה מחבר כביש משמר הגבול שהוא המשכו של רחוב ביאליק עד לבית אליעזר באורך של 1.5 ק"מ וכן כבישים פנימיים, שטחי ציבור ועוד.

 

בעתיד, תחובר השכונה על פי התכנון לכביש 9 שבנייתו צפויה לצאת החודש למכרז לביצוע על-ידי החברה הלאומית לדרכים ומהווה מוקד פיתוח לעיר חדרה. השלמת כביש 9 וחיבורו לשכונה יאפשרו גישה מהירה וישירה לכביש חוצה ישראל.

 

"זו שכונה ענקית", מסביר נפתלי פלצ'נסקי זכיין משרד התיווך אנגלו-סכסון חדרה. "ההשפעה תהיה אדירה. בנייה חדשה וחברות גדולות שנכנסות לעיר ובעקבותיהן תגענה עוד, יחזקו אותה.

 

מדובר על עתודות קרקע משמעותיות באזור כפרי. החיבור לכביש 9 יביא את הצד המזרחי כולו של העיר חדרה לחיבור עם כביש 6 וקירבה משמעותית למרכז. בנייה כזו מסיבית עם חברות כאלו שאחראיות עליה תביא אוכלוסייה חזקה ומבוססת לעיר, השילוב בין הבנייה הנמוכה לדירות, יגביר זאת גם כן", אומר פלצ'נסקי.

 

"הקירבה לשכונת ניסן, השכונה המבוקשת ביותר בחדרה, מעיד גם הוא על הביקוש הרב הצפוי לשכונת הפארק החדשה. הבנייה החדשנית, ההיקף הגדול והאוכלוסייה החדשה והצעירה שיבואו בעקבות זאת ישנו את פני העיר, זה יוביל להתעוררות נדל"נית בכל העיר".

 

השכונה הירוקה

בעלת זכויות הבנייה העיקרית במתחם שכונת הפארק היא כאמור חברת "שיכון ובינוי נדל"ן" בשיתוף משפחת בקר והן מחזיקות בזכות בנייה של כ-1,000 יחידות דיור במתחם החדש וכן בזכויות להקמת מרכז מסחרי בשכונה החדשה בהיקף של 8,000 מ"ר.

 

זהו הנתח המשמעותי ביותר בתוכנית הנמצא בבעלות אחת, כאשר בעירייה מוסיפים כי הסכמים נוספים נחתמים בימים אלה מול בעלים נוספים של קרקעות במתחם. על-פי ההסכם שנחתם, תבנה החברה בשלב א' 308 יחידות דיור ובשלב ב' תשלים ל-1,000 יחידות דיור כאשר השכונה עצמה תיבנה בשני שלבים.

 

בשלב א' צפויות להיבנות בשכונה כ-950 יחידות דיור מתוך 2,100 שמאושרות בתב"ע חד/1200, יחד עם ביצוע תשתיות בהיקף של כ-70 מיליון שקלים - הכוללות את רחוב משמר הגבול - ביוב, מים, ניקוז, כבישים תאורה, חשמל, תקשורת ועוד.

 

על פי ההסכם תבוצענה עבודות הפיתוח בשכונה על-ידי העירייה באמצעות החברה הכלכלית חדרה. את עבודות המים והביוב תבצע החברה העירונית "מי חדרה".

 

לדברי העירייה, את הפרויקט המורכב תתכנן מינהלת תכנון שבראשה יעמוד מהנדס העיר, אבישי קימלדורף ובה יהיו נציגים לכל הגורמים המבצעים בשטח.

 

תמיר דגן מנכ"ל "שיכון ובינוי נדל"ן" ציין, כי החברה מאמינה בעיר לאור התפתחותה הרבה בשנים האחרונות. "לאחר מו"מ ממושך לגבי הסכם הפיתוח, שנבע מהיקף התשתיות הגדול שנדרש, אנחנו שמחים לצאת לדרך ולהקים את אחד מהפרויקטים האיכותיים של החברה בשנים הקרובות".

 

עוד ציין דגן, כי החברה מתעתדת לבנות שכונה איכותית בבנייה ירוקה על-פי תו תקן ירוק מחמיר 5281, על-פי מדיניות החברה ועל-פי דרישות העירייה והוועדה המקומית חדרה. הצפי לתחילת העבודות, מיד אחרי חג הפסח, כאשר צפי תחילת השיווק ביוני השנה.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 11 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות