כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מחכים לשווא

תחנות האוטוובסים העמוסות של ב"ש צילום: הרצל יוסף
תחנות האוטוובסים העמוסות של ב"ש צילום: הרצל יוסף
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

רכבת קלה? הצחקתם את הבאר שבעיים

למרות ריבוי המשתמשים בתחבורה ציבורית בבאר שבע הרפורמה בתחבורה הציבורית, שקברניטי המדינה מתגאים בה השכם והערב, פוסחת על העיר. אוטובוסים חדשים אמנם הוכנסו לשירות, אך על רכבת קלה ואוטובוסים רב־מפרקיים אין מה לדבר

עודד בר-מאיר 
פורסם: 13.04.11, 07:58

לפני כשלוש שנים, בחודש מאי 2008, הודיעו משרדי האוצר והתחבורה על בחינת היתכנות כלכלית לפרויקט הסעת המונים בבאר שבע. מדובר היה בבחינה להקמת רכבת קלה בעיר או הכנסת אוטובוסים רב־מפרקיים ארוכים במסלולים מיוחדים שיוכשרו במיוחד לשם כך.

 

 

על פי התוכניות שנבחנו, דובר אז על הכשרת צירי תנועה משכונת נווה זאב דרך שדרות רגר ועד לשכונה ד' ושכונת רמות. ציר נוסף אמור היה להימתח משכונת נווה מנחם ושכונה י"א דרך מרכז העיר וקריית הממשלה עד לאזור התעשייה בעמק שרה. בדיקת ההיתכנות הכלכלית של הפרויקט הזה הוערכה בככחמישה מיליון שקל.

 

מאז שום דבר לא השתנה. התוכנית להקמת רכבת קלה בבאר שבע אינה חדשה, והיא מופיעה בתוכנית המתאר של העיר. אמנם לפני כ־17 שנה נקבע כי אין לכך

הצדקה כלכלית נוכח מיעוט הנוסעים בתחבורה הציבורית. עם זאת, במהלך השנים גדלה העיר לכדי עיר בת למעלה מ־200 אלף נפש, כשחלק בלתי מבוטל מהם משתמשים בתחבורה ציבורית.

 

מספר הנוסעים המשתמשים בתחבורה הציבורית בבאר שבע מדי שנה מוערך בכ־20 מיליון, נתון שבהחלט מצדיק את הקמתה של רכבת קלה והפעלתם של אוטובוסים רב־מפרקיים.

 

מסתבר שהרפורמה בתחבורה הציבורית, שקברניטי המדינה מתגאים בה השכם והערב, פוסחת על בירת הנגב. אוטובוסים חדשים אמנם הוכנסו לשירות, אך על רכבת קלה ואוטובוסים רב־מפרקיים איש בכלל לא מדבר.

 

מי בכלל זוכר שבעבר גם דיברו על אוטובוס דו־קומתי ומוניות שירות שיוכנסו למסגרת התחבורה הציבורית בעיר?

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 20 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות