כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
המאבק נמשך

התוספת המתוכננת - 5,400 מ"ר. בניין בית הספר פלמ"ח
התוספת המתוכננת - 5,400 מ"ר. בניין בית הספר פלמ"ח 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מחריפים את המאבק נגד הקמת מרכז דתי

ועד שכונת המייסדים בכרמיאל מנסה לרכוש את תמיכת חברי המועצה כדי שיתנגדו לאישור התוכניות, שלטענתם יפגעו באיכות החיים. בעירייה אומרים שלא אושרו תוכניות בנייה נוספות, והזמינו את התושבים לדיון בוועדת התיכנון

נטע פלג 
פורסם: 03.04.11, 07:54

נמשך מאבקם של תושבים משכונת המייסדים בכרמיאל נגד שינוי מתחם בית הספר פלמ"ח. לטענתם, למוסדות "קרן אורה" אין כל אישורים והיתרי בנייה במתחם.

 

 

ועד הפעולה נפגש השבוע עם מהנדס העיר, אייל רותם, במטרה לבדוק מסמכים הנוגעים להקמת מרכז דתי ברחוב הזית, אשר יכלול פנימייה וסמינר, במתחם

בית הספר פלמ"ח לשעבר. לדברי דוברת הוועד, מרים צבעוני, נמסר להם במינהל ההנדסה כי אין כל אישורים והיתרי בנייה במתחם, כיוון שעד היום לא הוגשה כל תוכנית תב"ע למוסד זה, כמו לכל מוסדות קרן אורה, העמותה המפעילה את הפרויקט.

 

כמו כן נמסר לנציגים, כי בכוונת העירייה לייעד מגרש חנייה ל-40 מכוניות בכביש הגישה לתאי הדואר, על חשבון השטח הירוק. ועד הפעולה עומד להגיש תלונות לראש העיר, עדי אלדר, ולמהנדס העיר על ביצוע שינויי בנייה ועל שימוש במבנה לפנימייה ללא אישורים. הוועד ידרוש גם את הפסקת הבנייה, המתבצעת כיום לטענתם ללא היתר, ואת החזרת המצב לקדמותו. כלומר, לאפשר לתושבים להשתמש במתקני הספורט של המתחם ולבטל את הפנימייה הקיימת כבר.

 

כפי שכבר פורסם, לתושבים נודע על תוכנית להוסיף שתי קומות למבנה בית הספר ולשנות את אולם הספורט במטרה להוסיף עוד 300 תלמידים ללינה ולסמינרים. אולם הספורט, הממוקם במרחק של כ-15 מטרים מבתי הדיירים, יהפוך לחדר אוכל וכנסים, בתוספת בנייה של 5,400 מ"ר.

 

בנוסף, ייבנה בניין של שמונה קומות למגורי סטודנטים. בפגישה עם חברי סיעת כרמיאל ביתנו, בראשות רינה גרינברג, הודיעה האחרונה כי סיעתה תומכת בדיירי השכונה. גם יו"ר ש"ס במועצת העיר, אוריאל מלכא, ושלומי בטאן תומכים בהם.

האופוזיציונר אליפז באלוה, שהודיע על תמיכתו בהם, הציע להם לצאת לרחובות, כי לדבריו, "הפקידות אטומה, ולא דואגים לשכונות הישנות.

 

בשכונה שאין בה גנים ובית ספר, לא יבואו לגור צעירים". בפגישה הדגישו המשתתפים, כי אינם מתנגדים לפעילות בשל אופיה הדתי, אלא מטעמים של פגיעה באיכות חייהם. מסיבה זו הם גם יתנגדו לתוכנית מעונות הסטודנטים.

 

בנוסף, מתארגנת קבוצה של בני כרמיאל שגדלו בשכונת המייסדים ומתנגדים לבניית המרכז הדתי. "אולם הספורט נבנה על שם זאב פרידמן, מחללי אולימפיאדת מינכן. כואב לנו לשמוע שבכלל מעיזים לשנות ייעוד של מקום כזה לטובת אברכים מירושלים. הרי זה לא ישרת חמישית מתושבי העיר", אמרה חברת הקבוצה.

 

מהעירייה נמסר: "בפגישה שהתקיימה אצל מהנדס העיר לא נדונו כלל מוסדות קרן אורה, אלא רק מה שמתייחס למבנה של בית הספר פלמ"ח לשעבר. לתושבי השכונה נמסר, שבישיבת ועדת בניין עיר, שהתקיימה לפני יותר מחודשיים, הוצגה תב"ע (תכנית בניין עיר) במטרה להקים מרכז של קרן אורה במבנה של בית הספר. הוועדה לא אישרה את התוכנית הזאת. הוועדה אישרה אך ורק לקדם תב"ע הנותנת בסיס למצב הקיים היום במבנה זה, ללא תוספת שטחי בנייה.

 

 "יצוין, כי בפגישה קודמת של התושבים עם ראש העיר הוא הודיע להם שהם יוזמנו לדיון הבא של ועדת המשנה לתיכנון ובנייה בנושא".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 10 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות