כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מרצה במחלוקת

גלעד שליט. נחטף בפעולה שאינה טרור? צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
גלעד שליט. נחטף בפעולה שאינה טרור? צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מרצה ב'בן גוריון': חטיפת גלעד שליט? לא טרור

פרופ' ניב גורדון מאוניברסיטת בן גוריון הצליח לזעזע סטודנטים רבים כשאמר להם כי חטיפת גלעד שליט אינה פעולת טרור. סטודנטית: זו שטיפת מוח. ניב גורדון: החטיפה אינה טרור, אבל זה שלא נותנים לצלב האדום לבקרו מנוגד לחוק. האוניברסיטה: לא נגיב בתקשורת, אך נבדוק את הנושא לאשורו

ליאור לרנר 
פורסם: 30.03.11, 13:13

הרוחות באוניברסיטת בן גוריון שוב סוערות לאחר התבטאות של פרופ' ניב גורדון מהמחלקה לפוליטיקה וממשל. בהרצאה בקורס חובה לסטודנטים לשנה א' במחלקה אמר גורדון כי פעולת חטיפתו של גלעד שליט אינה פעולת טרור. לדבריו זאת מכיוון ששליט הוא איש צבא, והתקפה על מוצב צבאי על פי הגדרתה אינה פעולת טרור.

 

בואו להצטרף לעמוד ידיעות הנגב בפייסבוק

 

 

הדברים זעזעו לא מעט מהסטודנטים. אחד הסטודנטים אמר "שמעתי על ההתבטאויות של פרופ' גורדון בעבר, אבל עד שלא נתקלתי באמירה כזו לא הבנתי עד כמה הוא פרובוקטור. להגיד שזו לא פעולת טרור זה פשוט מבזה. מצער שמרצה כזה הוא חלק מהאקדמיה. איך מישהו יכול להגיד דבר כזה? על פי אלה הגדרות הוא בדיוק מדבר?"

 

סטודנטית אחרת במחלקה סיפרה כי זה רק חלק מההתבטאויות של גורדון והבעיה נעוצה בעובדה שמדובר בקורס חובה לתלמידי שנה א'. "מעציב אותי שזו

משנתו ועוד יותר מעציב אותי שהוא מעביר אותה הלאה לתלמידים בשנה א'. זה פשוט לקחת סטודנטים חדשים באקדמיה, שהם כמו חומר ביד היוצר, ולעצב להם את הדעה".

 

אורטל שמואלי, גם היא סטודנטית באוניברסיטה מפנה את האשמה דווקא להנהלת האוניברסיטה שלדבריה צריכה לפעול בנדון: "זה צריך להדאיג את הנהלת האוניברסיטה, יותר מאשר את הסטודנטים, שמרצה מטעמה אומר דברים כאלה. הנהלת אוניברסיטה צריכה לדאוג שאמירות כאלה לא יישמעו, ואני פונה לשר החינוך לבדוק אמירות מסוג זה".

 

 

פרופ' ניב גורדון מצידו לא מבין את הכעס של הסטודנטים. "אמרתי שהחטיפה של גלעד שליט כפעולה היא לא פעולת טרור כי על פי ההגדרה הוא איש צבא, והתקפה על מוצב צבאי היא לא פעולת טרור כי זו יחידה מיליטריסטית מול יחידה מיליטריסטית. אני לא מבין את הכעס של הסטודנטים ולא אחראי על הרגשות שלהם".

 

גורדון הדגיש כי "ההחזקה שלו והעובדה שלא נותנים לצלב האדום לבקר אותו היא לא חוקית. אם היו חוטפים אותי בקיבוץ ליד עזה זו פעולה טרור, אבל אם חוטפים מישהו במדים זו לא פעולת טרור".

 

מאוניברסיטת בן גוריון נמסר בתגובה: "האוניברסיטה לא תגיב בתקשורת על כל אמירה של מרצה, תהיה שנויה במחלוקת ככל שתהיה. עם זאת, הנושא ייבדק לאשורו".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 529 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות