כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
בדרך לשדה

אילוסטרציה צילום: index open
אילוסטרציה צילום: index open
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

התוכנית להקמת שדה תעופה חדש תופסת תאוצה

עיריית אילת חתמה על בקשת רשות שדות התעופה לבנות גדר היקפית באורך כ־15,000 מטר בשטח המיועד לבניית שדה התעופה החדש. בקיץ שעבר אישרה הממשלה יציאה לתכנון מפורט של שדה תעופה בינלאומי חדש באזור תמנע

עזרא ארבלי 
פורסם: 29.03.11, 07:50

ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, ומהנדס העיר, יוחאי אברני, חתמו בשבוע שעבר על היתר לבניית גדר היקפית בשטח המיועד לבניית שדה התעופה החדש. הבקשה להיתר הוגשה על ידי רשות שדות התעופה. אורך הגדר על פי ההיתר הינו 15,876 מטר.

 

בואו להצטרף לעמוד ידיעות הנגב בפייסבוק

 

 

החתימה על ההיתר היא צעד קטן בדרך לתוכנית גדולה. לאחר קיפאון של שנים אישרה הממשלה, בעידוד שר התחבורה, ישראל כץ, ועיריית אילת, יציאה לתכנון מפורט של שדה תעופה בינלאומי חדש, שיחליף את נמל התעופה הקיים באילת.

 

התכנון המפורט, שעלותו נאמדת בכ־56 מיליון שקל, יבוצע על ידי האדריכלים משה צור ואמיר מן. על פי החלטת הממשלה מחודש יולי 2010. עלות הכנת התכנון המפורט לא תמומן מתקציב המדינה, אלא ממקורות פנימיים של רשות שדות התעופה (רש"ת). השר כץ אמר אז כי התכנון המפורט של השדה יימשך כשנה.

 

שדה התעופה החדש אמור להיבנות במרחק של 18 ק"מ צפונית לאילת, ויאפשר את פינוי שטח השדה הנוכחי לטובת פיתוח וחיבור בין לב העיר לאזור התיירות.

עלות בניית שדה התעופה נאמדת בכ־1.7 מיליארד שקלים, והיא תימשך על פי הערכות כשלוש שנים לאחר סיום התכנון המפורט.

 

הפרויקט יכלול בין השאר הקמת מסלול באורך 3.6 ק"מ, שיאפשר נחיתת מטוסים מכל יעד בעולם, דבר שישדרג את מיקומה של אילת במפת התיירות העולמית. כמו כן, מתוכננים מערכת תחבורתית הכוללת מערך כבישים ומגרשי חנייה לרווחת הנוסעים, טרמינל נוסעים מרווח וחנויות דיוטי פרי, בדומה לחנויות הקיימות בנמל התעופה בן גוריון.

 

במסגרת התוכנית להקמת שדה התעופה מורחב כביש הערבה בקטע שבין תמנע לאילת לארבעה נתיבים, שניים בכל כיוון. עם השלמת הכביש תימשך הנסיעה מתמנע לאילת כעשר דקות בלבד.

 

שר התחבורה ציין כי פינוי שדה התעופה הקיים באילת יאפשר את פיתוחה של העיר צפונה, ישפר באופן משמעותי את איכות חייהם של התושבים ויגביר את רמת הבטיחות באילת.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות