כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
תנופה עסקית

המרכז המסחרי החדש. הדמיה
המרכז המסחרי החדש. הדמיה 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

נצרת עילית: 'כיתן' יהפוך למרכז מסחרי

נחתם חוזה בעניין בין העירייה ליזמים בשבוע שעבר. חברת ע.ז.י כסלו מקבוצת גרופית תקים את המרכז בהשקעה של 85 מיליון שקלים. הרטמן: "המרכז יחזק את מעמד העיר"

דפנה הוכמן 
פורסם: 22.03.11, 07:51

מרכז מסחרי חדש יקום בקרוב על חורבות מפעל 'כיתן' בנצרת עילית . חברת ע.ז.י כסלו מקבוצת גרופית תבנה את המרכז בהשקעה של 85 מיליון שקל. מדובר בקומפלקס שייבנה בשלבים. בשלב הראשון יוקם מתחם מסחרי ובו חניונים, חנויות, בתי אוכל ומשרדים. החוזה להקמת המרכז נחתם בשבוע שעבר בישיבה חגיגית. במשתתפים היו, בין היתר, ראש העירייה שמעון גפסו, מנכ"ל העירייה אמיר אורן, מהנדס העיר מרדכי קורן ונציג היזמים עזי כסלו.

 

 

התוכנית לפרויקט 'כיתן' שכבה במשך שנים במגירה, אך מסיבות שונות, ביורוקרטיות בעיקרן, הביצוע התעכב. לפני כשנה וחצי החליטו ראש העירייה שמעון גפסו ומועצת העיר לפעול לזירוז הוצאתו של הפרויקט לפועל, במטרה לתרום להגדלת היצע שירותי המסחר בעיר ובעקיפין להעלאת ערך הדירות בשכונת המגורים הסמוכה לכיתן. "הפרויקט הזה טוב לנצרת עילית וטוב לתושבים", אומר גפסו, "על חורבות מפעל כיתן תקום פנינה שתספק לתושבים שירותי מסחר, בילוי ופנאי".

 

הקומפלקס יתפרס על שטח של 40 דונם וייבנה בכמה שלבים. בשלב הראשון יוקם מתחם מסחרי יוקרתי, שיתפרש על שטח של 12 אלף מטרים בנויים. המתחם יכלול 600 שטחי חניה וכן חנויות ומשרדים ברמה גבוהה. המתחם מיועד לשרת את תושבי נצרת עילית והסביבה. לצד חנויות המותגים ורשתות המזון ייפתחו גם בתי קפה ומסעדות. "הכוונה היא לאפשר לתושבים ליהנות מכל השירותים הנדרשים, ללא צורך בנסיעה ובעמידה בפקקים", אומרים היזמים ומציינים כי פרטי השלב השני בתוכנית עדיין לא מגובשים והוא יתבצע בהתאם לדרישה ולביקוש.

 

לצורך הפרויקט הושלם לאחרונה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, הליך שינוי ייעוד הקרקע במתחם מתעשייה למסחר.
"אנחנו רוצים להרחיק את התעשייה מאזורי המגורים בעיר ולרכז אותה בפארק אחד גדול ומרוחק מהעיר", אומר ראש העירייה שמעון גפסו .

 

מחזיק תיק התעשייה בעיר, חבר המועצה זאב הרטמן, הביע שביעות רצון מהתקדמות הפרויקט: "המרכז המסחרי יחזק את מעמדה של נצרת עילית כעיר מחוז וישפר את איכות החיים בעיר. אם אנחנו רוצים למשוך זוגות צעירים, אנחנו צריכים לעמוד בתחרות". יש לציין כי היזמים נענו לדרישת העירייה לשאת בעלויות סלילת כביש גישה למתחם ובהוצאות פיתוח בסך 8.5 מיליון שקל. כעת , לאחר שנחתם החוזה, תובא התוכנית לוועדה לתכנון ובנייה לצורך קבלת היתר.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות