כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
גבעת אבני

לבנת, טופול ודותן. "מפעל שופע ערכים"
לבנת, טופול ודותן. "מפעל שופע ערכים" 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

כפר נהר הירדן יפעל בתוך חמישה חודשים

לאחר חמש שנים של עבודה מאומצת, יכולים בגליל התחתון לנשום לרווחה: באוגוסט השנה יפתח כפר נהר הירדן בגבעת אבני את שעריו. הכפר, שנוסד למען ילדים הסובלים ממחלות חשוכות מרפא, יקלוט כ-200 עובדים ומתנדבים

קובי דוד 
פורסם: 22.03.11, 07:51

כפר נהר הירדן בגבעת אבני יתחיל לפעול בחודש אוגוסט הקרוב. לאחר חמש שנים של עבודת הקמה מאומצת, יקלוט הכפר שנוסד למען ילדים מרחבי המזרח התיכון, הסובלים ממחלות חשוכות מרפא, כ-200 עובדים ומתנדבים, ויקיים מחזור ראשון של פעילות. בסבב הראשון, שמוגדר כפיילוט, ישתתפו 48 ילדים והוא יימשך עשרה ימים.

 

 

כפר נהר הירדן הוקם עבור ילדים הסובלים ממחלות חשוכות מרפא והוא יהווה מרכז אזורי במזרח התיכון, שאליו יגיעו ילדים מירדן, מהרשות הפלסטינית וכמובן ילדים תושבי מדינת ישראל. מוסדות ממשלה רבים, בהם מינהל מקרעי ישראל, נרתמו למטרה זו ולשם כך הוקצה שטח של 245 דונם לעמותת הידידים של כפר הנוער בגליל התחתון.

 

העבודות יצא לפועל באמצעות תרומות רבות של גורמים חיצוניים מחו"ל ותקציבי מדינה שונים. יו"ר מועצת המנהלים, השחקן חיים טופול, שוקד ביתר שאת על התוכנית, שעלותה נאמדת בכ- 70 מיליון שקל. השבוע התקיים סיור עבודה מרכזי לקראת סיום התהליך. שרת התרבות והספורט, ח"כ לימור לבנת, ומנכ"ל הטוטו עופר פרי הגיעו לביקור בגליל התחתון, ונפגשו עם השחקן חיים טופול בכפר הילדים נהר הירדן.

 

במהלך הסיור הבטיחה השרה ליבנת לדאוג אישית לפרויקט הכפר. "אני מתרגשת לראות את הפרויקט לקראת סיום", הצהירה. "אסייע ככל שאוכל על מנת לגייס תקציבים ממשרד התרבות ומגורמים נוספים". בנוסף לכל החליט מנכ"ל הטוטו עופר פרי לאבזר בשיתוף עם לבנת את אולם הספורט וחדר הכושר השוכנים בכפר, בציוד בשווי של 400 אלף שקל.

 

טופול, שמחכה בקוצר רוח לפתיחת הכפר, אמר: "אעשה כל דבר שמסוגל להעלות חיוך על פני הילדים. אנו מגייסים תרומות מכל הארץ והעולם כדי להבטיח שהכפר יהיה בית חם לילדים רבים מכול קצוות העולם".

 

כאמור, הפיילוט הראשון יצא לדרך בחודש אוגוסט הקרוב, אז ייקלטו בכפר 48 ילדים, שייהנו משלל פעילויות במשך עשרה
ימים, כל זה בהשגחה של צוות רפואי מוסמך ובליווי משפחתם. בימים אלו מתקיים גיוס מסיבי של מאה עובדים חדשים, וכמו כן ייקלטו מאה מתנדבים שיספקו עזרה נוספת בטיפול הילדים.

 

ראש מועצת גליל תחתון, מוטי דותן: "כפר נהר הירדן שייפתח בעוד חמישה חודשים מהווה מפעל שופע ערכים, טוב לב ואהבת חינם. אין לי ספק כי המקום ישאף לספק צרכים רבים לקבוצת הילדים בתחומים רבים ומגוונים".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות