כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
תופעה

אילוסטרציה צילום: חיים צח
אילוסטרציה צילום: חיים צח
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

תופעה בחיפה: חרדיות מעניקות שירותי ליווי

מספר לא מועט של נשים ממשפחות חרדיות, שנקלעו לקשיים כלכליים, חלקן נשואות ואמהות לילדים, החלו להעניק שירותי ליווי לגברים מאותו המגזר. "חרדיות נשואות עם 9-7 ילדים, שהבעל לומד בישיבה, חייבות להתפרנס איכשהו", אומר תושב באחת השכונות החרדיות בעיר

טלי ליבמן 
עדכון אחרון: 04.03.11, 07:11

מה שהחל כמקרים בודדים, מאיים לצבור תאוצה. מדובר בעיסוק לצורך קיומי שנשמר בחדרי חדרים באחת הקהילות החרדיות בעיר. ל"ידיעות חיפה" נודע כי מספר לא מועט של נשים ממשפחות חרדיות, שנקלעו לקשיים כלכליים, חלקן הגדול נשואות ואמהות לילדים, החלו להעניק שירותי ליווי לגברים מאותו המגזר.

 

הנוגעים בדבר שומרים על דיסקרטיות מוחלטת והקשר בין אותן נשים לבין לקוחותיהן נעשה בדרכים מיוחדות, ובין השאר בקודים הידועים רק למי ששמו

בו את מבטחן.

 

יואל (שם בדוי) תושב חרדי באותה שכונה, מספר את אשר שמע בשיחות בין גברים באחת הישיבות: "יש נשים שבאמת עושות את זה, רק שהן עובדות  עם לקוחות קבועים בלבד ומתוך העדה החרדית בלבד. חרדיות נשואות עם 9-7 ילדים, שהבעל לומד בישיבה, חייבות להתפרנס איכשהו וגם בכתבי הקודש כתוב שאם גבר עליו יצרו - ילך לעיר אחרת, אז התנאי היחידי זה ללכת לעיר אחרת, ואחר כך זה מותר".

 

גבר אחר, המעורה היטב בנעשה בשכונה, מספר: "אני בחיים לא עשיתי שום דבר מזה, אבל אני יודע שיש אנשים כאלה בסביבה שלי, והם דתיים. האנשים האלה מאוד מקפידים על טהרת המשפחה, וכל החיים שמרו נגיעה, אבל חלק מהם חושבים שמה שצריך לשמור עם האישה החוקית לא הכי רלוונטי מחוץ לבית, וחלק אחר פשוט חי ברגשות אשמה ולא מסוגל להתגבר על היצר, שתמיד חינכו אותו שהוא נורא חזק ומשתלט".

 

ומה לגבי הנשים? אלה מסכנות עצמן תמורת הכסף שהן מקבלות עבור השירותים שהן מעניקות, שכן אם ייוודע במה הן עוסקות, הן עלולות לאבד את משפחתן וייאלצו לעזוב את ביתן. אולם, הקשיים הכלכליים מכריעים את הכף והן מעזות להיכנס לתחום הידוע לשמצה ולו לתקופה מוגבלת.

 

מרים (שם בדוי) הסכימה לשתף את כתבתנו בסודותיה. את הפגישה שנקבעה עימה היא הסכימה לקיים הרחק ממקום מגוריה ובחרה את אחד הגנים בעיר, בו שהו אמהות עם ילדיהן בעגלות, כדי שלא תבלוט בחריגותה בנוף הכללי.

 

לבושה בחצאית ארוכה ומעיל מרושל, הגדול עליה בכמה מידות, כששערה מוסתר, היא סיפרה: "מעולם לא האמנתי שאעשה את הדברים האלה, אך כשהגענו בעלי ואני למצב של פת לחם והמראה של הילדים קורע את הלב, את מוכנה לעבור את הגבול בתקווה שהקדוש ברוך הוא יסלח. המזל הגדול שלי שבעלי נמצא הרבה בישיבה וטרוד בלימודים, אז אני לא צריכה להסתכל לו בפנים כשאני חוזרת".

 

על מה שקורה בחדרי חדרים היא מסרבת בתוקף לדבר ומסבירה כי את הכסף שהיא מקבלת, היא מתרצת לבעלה כתרומות ועזרה מהמשפחה הרחוקה. גם על הגברים להם היא מעניקה את השירותים, מסרבת מרים לדבר ודומה כי גם החשיפה המעטה הזו קשה לה.

 

הרבנים: "הקהילה החרדית צריכה לשבת שבעה נקיים"

הרב דוד אבוחצירא, אליו פנינו לבקשת תגובה, הביע זעזוע עמוק מהתופעה. "זה לא עניין של חרדית או לא חרדית, עצם העיסוק הוא נורא", אמר הרב. "יש קודש ויש קודש הקודשים, גוף האישה הוא קודש הקודשים. האישה היא העיקר בבית, ולא סתם קוראים לה עקרת בית".

 

רב אחר ציין כי גם בלי להיות חרדי, הגיהינום של אישה שעוסקת בזה הוא עמוק. "הגינוי הוא לכל יהודייה ולכל נקבה. זה גועל נפש", לדברי אותו רב.

 

וכך הגיב על הנושא רב ידוע בציבור החרדי: נאמר בתורה "ובת איש כהן כי תחל לזנות את אביה היא מחללת". מדוע את אביה היא מחללת והרי היא זינתה, אלא שאם בת כהן זינתה סימן שהחינוך שאביה הקנה לה היה פסול. אותו דבר התופעה הזו חמורה מאוד ויש להעניש את הרבנים וההורים וכנראה שהם שמו את הכסף במקום הראשון לפני התורה והמצוות".

 

"מדובר בנשים נשואות, שחיו בקהילה סגורה שאפילו השפה המדוברת הינה אידיש, ובטוח שהן חיו בקדושה ובטהרה. ידוע שעל גילוי עריות נאמר "ייהרג ואל יעבור" ובפרט אישה נשואה שזינתה היא אסורה מיד לבעלה ובכל זאת הן ירדו לזנות, סימן שהחינוך שהן קיבלו זה קודם כל כסף ואחר-כך תורה ויראת שמים. לצעוק שעבס זה חיצוני, זה אירוני ליד זנות".

 

"זה מקרה מזעזע. חייבת הקהילה החרדית בחיפה לשבת שבעה נקיים על התופעה החמורה הזאת, ולחזור בתשובה ולעזוב את עגל הזהב ולהתעסק בחינוך לתורה ולמצוות. הטענה שהמצב הכלכלי הוא הגורם זה לא תירוץ, גם בציבור החילוני יש מצב כלכלי קשה אז נשים יוצאות לזנות בכל הסקטורים, זה עיסוק משפיל וגנאי הוא להם".

 

פרסום ראשון: 03.03.11, 14:57

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 202 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות