כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
סכנה כפולה

נפצים (המחשה). מה לא עושים כדי להשיגם צילום: סבסטיאן שיינר
נפצים (המחשה). מה לא עושים כדי להשיגם צילום: סבסטיאן שיינר
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מודיעין: קונים נפצים מכפרים ערבים מעבר לקו

איך בני הנוער במודיעין משיגים נפצים לפורים? קונים אותם מחבריהם בבתי הספר ואיך אלה משיגים אותם? ביישובים הערביים הסמוכים לעיר. לפעמים ההורים עצמם מסיעים אותם אל מעבר לקו הירוק. העיקר שיהיה שמח

נוגה פייגה 
פורסם: 03.03.11, 07:45

תופעה במודיעין: מסתכנים בשביל נפץ: כמיטב המסורת, בני הנוער במודיעין עסוקים בימים האחרונים בנסיונות להצטייד בנפצים לקראת פורים. פה ושם כבר ניתן לשמוע הדי התפוצצויות שלבטח יגברו ככל שהחג יתקרב. אלא שבעיר קיימת בעיה להשיג את המשחקים המסוכנים לאחר שהחנויות והפיצוציות הפסיקו למכור אותם מחשש שייתפסו. בני הנוער, מתברר, מצאו דרך "לייבא" נפצים למודיעין.

 

"החברים שלי קונים את זה בכפרים הערביים הסמוכים", מספר א' (15) על השיטה. "ואני קונה מהם. אנחנו נפגשים בחשאי מחוץ לבית הספר כדי לא להסתבך.

יש סוגים שונים של נפצים והמחירים נעים בין שקל – שניים לנפץ פשוט ל־20 שקל לנפץ טוב יותר".

 

הנערים עולים על אוטובוס או תופסים טרמפ, חוצים את הקו הירוק ויורדים בכפרים הערביים. שם הם מוצאים בקלות את הסוחר המקומי - האדם שמתמחה בהכנת ומכירת נפצים. "החברים שלי קונים שם סטוקים בשקל או שניים ומוכרים אותם בבית הספר במחיר כפול", מוסיף י' (15). "לא קשה למצוא נפצים בבית הספר", אומר גם ג'. "כולם יודעים מי מוכר וכולם מדברים על זה".

 

ואיפה ההורים בכל הסיפור? תתפלאו לשמוע שחלקם עוזרים לילדיהם במשימה. "לפעמים החברים שלי קונים את הנפצים בליווי הוריהם", מספר א'. "אבא שלי קנה לי נפצים בעבר. הורים של רבים מהחברים שלי יודעים שהם עושים את זה".

 

הם לא מפחדים שתיפצע?

"ההורים שלי מפחדים אבל גם יודעים שאני נזהר וסומכים עליי. במקום המגורים הקודם שלנו זה מאוד נפוץ, אז להורים אין בעיה והם נותנים בכיף. הם אומרים 'גם אנחנו עשינו את זה כשהיינו צעירים. תהיה זהיר ותיהנה'".

 

  • הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב"ידיעות מודיעין".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות