כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
  
לא רק אנשים

עילן. כבוד לחפציבה צילום: ערן יופי כהן
עילן. כבוד לחפציבה צילום: ערן יופי כהן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הפרה הכי-הכי

"עילן" מקיבוץ חפציבה היא הפרה עם תנובת החיים הגדולה בישראל. ויש עוד זוכות קיבוציות בתחרות השנתית של התאחדות מגדלי הבקר בישראל

שובל גבע 
פורסם: 23.02.11, 01:18

מהתאחדות מגדלי הבקר בישראל נמסר סיכום נתוני החלב לשנת 2010: בתואר הפרה עם תנובת החיים הגדולה בישראל זכתה הפרה "עילן" מקיבוץ חפציבה, בת 13, עם 162,783 ליטר ועשר המלטות (תחלובות). עילן היא אם לתריסר צאצאים, וגם כעת היא הרה. במהלך חייה המליטה שני זוגות תאומים - מצב נדיר אצל פרות - ויש לה כבר דור חמישי ברפת חפציבה. מנהל הרפת, מומי כהן, אומר כי עילן היא פרה מיוחסת וסנובית, שדורשת יחס וטיפול מיוחד, ומקבלת אותם, עקב מעמדה הרם.

 

 

הפרה "סופה" מקיבוץ כרמיה שבעוטף-עזה, שייצרה 20 אלף ליטר חלב בשנה למרות המצב הביטחוני המתוח והסקאדים הנוחתים באזור מדי פעם - זכתה בתואר "הפרה המניבה תנובה ברמה", זו השנה השנייה ברציפות.

 

רפת קיבוץ סעד זכתה בתואר "הרפת השיתופית המניבה ביותר" וסיימה עם ממוצע של 11,402 ליטר חלב לפרה.

בתואר "הרפת המשפחתית המניבה ביותר" זכתה הרפת של עומר נוביץ ממושב מרחביה, עם ייצור של 13,874 ליטר חלב בממוצע. "הרפת הגדולה ביותר בישראל" נמצאת בשותפות הקיבוצים יפעת, מרחביה ומגידו בעמק יזרעאל, והיא מונה 1,119 פרות. בתואר הפרה המבוגרת ביותר זכתה "ארגמן" מרפת גלאון, שנולדה בשנת 1996.

 

יעקב בכר, מנכ"ל התאחדות מגדלי הבקר בישראל, אומר כי הפרה הישראלית נחשבת לשיאנית העולם בייצור חלב שומן וחלבון חלב, וכי ייצור החלב בישראל עומד על 11,381 ליטר בממוצע לפרה.

 

חגיגות החלב, ביוזמת מועצת החלב והתאחדות מגדלי הבקר, יתקיימו בין 3-13 במרץ, בכפר הירוק - שם תוקם "עיר החלב" - ובעוד 33 מוקדים בכל הארץ, ובמסגרתן יתקיימו פעילויות, מופעים, משחק "חפש את המטמון" ועוד. כל הפרטים מופיעים באתר מועצת החלב. 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות