כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
קרב הארנונה

אילוסטרציה צילום: Index Open
אילוסטרציה צילום: Index Open
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

למה שנשלם ארנונה גם על הלובי?

המאבק נגד ארנונה על חניונים נשא פרי, והעירייה חזרה בה לאחרונה מכוונתה לגבות ארנונה גם על החניונים. עתה מנסים להטיל בעירייה גזרה חדשה: ארנונה על הלובי. בעלי העסקים כבר מתכוננים למאבק נוסף

שמוליק חדד 
פורסם: 16.02.11, 08:04

בעיריית אשקלון ממשיכים לחפש דרכים יצירתיות להגדלת ההכנסות מהארנונה. באחרונה הם שלחו לבעלי עסקים בעיר דרישה לתשלום ארנונה על הלובי של משרדיהם למרות שבעבר לא נגבתה על שטח זה ארנונה. את המאבק ניהל רן ידעי שאחראי גם לביטול גביית הארנונה לחניונים.

 

 

כזכור, לפני מספר שבועות ביקשו בעירייה להציג עקרונות מנחים בצו הארנונה החדש, והצעה לחייב חניונים מקורים בתשלום ארנונה. הדרישה לגביית הארנונה גררה תגובות סוערות, ובסופו של דבר התקפל ראש העירייה, בני וקנין, וויתר על הרעיון.

 

אבל בעירייה המשיכו בניסיונות להגדיל את ההכנסות, ובאגף הגזברות החליטו באחרונה כי גם הלובי ושטחים אחרים בבנייני המסחר יחויבו בתשלום. אם לא די

בכך, לבעלי העסקים גילו גם כי ייאלצו לשלם תשלום רטרואקטיבי על שבע שנים אחורה.

 

כעת מתחילים ידעי וחבריו במאבק נוסף. בשבוע שעבר הוא מיהר לשגר לגזבר העירייה, פיני בוסקילה, מכתב בו הזהיר מהתקוממות של בעלי העסקים בעיר.

 

ידעי טוען במכתבו כי מדובר בגבייה לא חוקית: "היכולת של רשות מקומית לדרוש שבע שנים אחורה על שטח שלא קיים לא נראית לך מוגזמת?".

 

מעיריית אשקלון נמסר בתגובה: "תיקון השומות וחיוב המבואה או חלקים משותפים בנכס מצויים בצו הארנונה מזה שנים ואין שינוי מדיניות".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות