כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
בנייה אל תוך ההר

השכונה תיבנה בדוגמת טרסות בהתאם לטופוגרפיה של הר רחבעם באדיבות עיריית כרמיאל
השכונה תיבנה בדוגמת טרסות בהתאם לטופוגרפיה של הר רחבעם באדיבות עיריית כרמיאל
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

כרמיאל: שכונה חדשה תיבנה בהר רחבעם

זו מתוכננת להיות הגרסה העירונית ליישובים הקהילתיים באזור 2,400 דירות שיקומו בין ואדיות, גבעות ומטעי זיתים עתיקים. תוכניות הבינוי לשכונת הר רחבעם יופקדו בשבוע הבא בוועדה המחוזית לתיכנון ובנייה. עוד בתיכנון: גן פסלים, תיאטרון ואגם

נדב מאיוסט 
פורסם: 07.02.11, 07:54

זו מתוכננת להיות הגרסה העירונית ליישובים הקהילתיים באזור 2,400 דירות שיקומו בין ואדיות, גבעות ומטעי זיתים עתיקים. תוכניות הבינוי לשכונת הר רחבעם יופקדו בשבוע הבא בוועדה המחוזית לתיכנון ובנייה. עוד בתיכנון: גן פסלים, תיאטרון טבעי ואפילו אגם

 

בשבוע הבא תגיש עיריית כרמיאל לוועדה המחוזית לתיכנון ובנייה את תוכניות הבינוי של שכונת הר רחבעם. רגע לפני שאחד הפרויקטים הגדולים בתולדות

העיר יוצא לדרך, ו-15 שנה אחרי שהחלו הדיונים על הקמת השכונה החדשה, "ידיעות כרמיאל" מציג בפניכם סקירה מפורטת על כוונות העירייה באשר לשכונה החדשה

.

את השכונה החדשה שרוצים להקים בהר רחבעם (הר כרמי לשעבר), מתכננים כבר קרוב ל-20 שנה. בחמש השנים האחרונות עבדה העירייה על תוכנית מפורטת, עד שלא מזמן, בישיבה חגיגית שהסתיימה במחיאות כפיים, אישרה הוועדה המקומית לתיכנון ובנייה את הקמת השכונה.

 

 

הבנייה אמנם לא החלה עדיין, אבל הפעם זה נראה קרוב מתמיד. העירייה שכרה משרד אדריכלים, שמבצע עבורה את התיכנון, אלה העבירו תוכניות ראשוניות, קיבלו הערות, ביצעו תיקונים ושלחו סקיצות סופיות. כל מה שנשאר כעת הוא לקבל את אישור הוועדה המחוזית, שאצלה יופקדו התוכניות בשבוע הבא, ולצאת לדרך עם שיווק המגרשים.

 

על פי התוכניות, ייבנו בשכונה החדשה, שתוקם ממערב לשכונת גבעת רם, כ-2,400 יחידות דיור בבנייה רוויה ועוד כ-270 בתים צמודי קרקע, רובם בתים פרטיים והשאר דו-משפחתיים. מדובר בפרויקט שאם וכאשר ייצא אל הפועל במלואו והבנייה תושלם כמתוכנן, יוסיף לכרמיאל יותר מ-10,000 תושבים. גבולות השכונה החדשה יהיו כביש משגב מדרום, כביש עכו-צפת מצפון, העיר כרמיאל ממזרח וגבעת טרשים ובקעת מגד ממערב.

 

בעייריה מאמינים, שמדובר בתהליך של שנה עד שנה וחצי מהיום עד שהבנייה תחל בפועל, לאחר סיום התוכניות והתשתיות. על פי התרחיש האופטימי ביותר, העבודות יושלמו בתוך חמש שנים נוספות. בשלב הראשון ייבנו הבתים צמודי הקרקע, שדייריהם ייהנו מהנוף המדהים ומהבדידות, ולאחר מכן תצטרף הבנייה הרוויה המתוכננת. את השכונה החדשה מתכננים בעיריית כרמיאל כמעין תשובה ליישובים הקהילתיים שבמשגב השכנה, רק עם היתרון של שירותים עירוניים.

 

העירייה מעוניינת, ביחד עם משרד הבינוי והשיכון, לשמור על הנוף ועל המבנה הייחודיים של הר רחבעם. אחד הדגשים המופיעים בין העקרונות בספר התיכנון של השכונה הוא הצורך לשמר אזורים בעלי ערך נופי גבוה, כמו ואדיות, גבעות, פסגות, מטעי זיתים עתיקים, טרסות, בוסתן ועוד.

 

השכונה תיבנה בשתי טבעות גדולות, שיקיפו את ההר, ומהן ייצאו סמטאות קטנות, שקטות יותר, שיסתעפו על ההר, למעלה ולמטה, בשיפועים נוחים להליכה. הרחוב הראשי של השכונה יהיה המשך ישיר לשדרות הנשיא, המגיע ממרכז העיר. השכונה כולה תיבנה בדוגמת טרסות, בהתאם לטופוגרפיה הייחודית של הר רחבעם, והבנייה תשתלב אל תוך ההר, תוך התחשבות בנוף הקיים.

 

במסגרת התיכנון ומתן אישורי הבנייה, יהיו שטחים שיוגדרו כשטחים לשימור בשל איכות הנוף הנשקף מהם, ויהיו שטחים שיוקצו לפיתוח אינטנסיבי יותר.

 

לצד הרצון לכלול בשכונה שטחים פתוחים רבים, כיכרות, גנים שכונתיים ושמורת נוף, מבקשים בעירייה שבפסגת ההר יוקם "פארק מרכזי, ממנו מסתעפים ארבעה צירים נופיים מרכזיים, ורטיקליים, החוצים רחובות במורד ההר, בעלי אופי שונה זה מזה, התורמים ליצירת זהות והתמצאות בשכונה ובתצפית אליה".

 

הכוונה היא לשבילים שיירדו מפסגת ההר ועד לתחתיתו, אשר יאופיינו כל אחד בנושא אחר, כאשר הראשון יהיה "ציר המים", השני "ציר המצוקים", השלישי "ציר הבוסתנים" והאחרון "ציר מעלות הפסגה". הפארק המרכזי ייקרא "פארק הפסגה" ויכלול גן פסלים, אזורי ספורט, אזור חופשי, אזורי משחק, גן הרפתקאות, תיאטרון טבעי פתוח, אלמנטים מיוחדים ואולי אפילו אגם קטן, בריכות ומגדלי מים.

 

באופוזיציה התלוננו לא מזמן שראש העיר, עדי אלדר, הבטיח בבחירות כי יגדיל את אוכלוסיית העיר ב-10,000 תושבים, מה שלא קרה בינתיים. אלדר גאה בעובדה שסוף סוף יוצא לדרך הפרויקט עליו דובר כל כך הרבה שנים, ובטוח שזה מה שיקרב אותו לגידול האוכלוסייה שהבטיח: "אנחנו הולכים לקראת בנייה של שכונה חדשה, אחרי גבעת רם. מדובר בשכונה חדשה של אלפי יחידות דיור, במקום מקסים, לדעתי מהיפים בעיר מבחינת ההר והגובה.

 

"זו תהיה בנייה מגוונת, בנה ביתך ובנייה לגובה. זה בהחלט היעד הבא של הבינוי בעיר. אין יותר משמח אותי, כראש עיר, להתחיל עוד בנייה של שכונה חדשה. זה היופי בלהיות ראש עיר כמו כרמיאל. אתה כל הזמן בונה ויוצר. להבדיל מערים אחרות, שאין הרבה מה לעשות בהן מבחינת הפיתוח והבנייה. המקומות סגורים, ורק שומרים על נקיון העיר. פה יש חדוות יצירה".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 10 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות