כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
הסכנה שבעישון

השליך סיגריה בוערת הבעיר נשק במיליון שקל צילום: Index open
השליך סיגריה בוערת הבעיר נשק במיליון שקל צילום: Index open
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מבשרת: שרף נשקייה וקיבל עבודות שירות

תושב מבשרת ציון גרם לשריפה בבסיס שבו שירת לפני כשנתיים - מכיוון שהשליך בדל סיגריה בוער לפח אשפה. בית דין צבאי גזר עליו שישה חודשי עבודות צבאיות

איתמר פליישמן 
פורסם: 27.01.11, 06:00

השליך סיגריה בוערת לפח והבעיר נשקייה שלמה. בית הדין הצבאי גזר שישה חודשי עבודות צבאיות על תושב מבשרת ציון, לאחר שהורשע בגרימת שריפה בנשקייה בבסיס שבו שירת. באירוע ניזוקו כלי נשק רבים שהיו במקום, בשווי של מיליון שקל.

 

בכתב האישום טענה הפרקליטות הצבאית כי בשנת 2009, בזמן ששירת בחיל האוויר, השליך הנאשם בדל סיגריה בוער אל פח אשפה בנשקייה שבה שימש נשק.

הסיגריה הבעירה כמה ניירות שהיו בפח והדבר הביא לשריפת הנשקייה על כל תכולתה. בין היתר, עלו בלהבות 786 כלי נשק מסוגים שונים, 7,800 כדורים, אפודים וציוד לחימה.

 

במסגרת הסדר טיעון שנחתם עם הנאשם, ששוחרר מצה"ל מאז המקרה, הוא הודה ברשלנות והתביעה מצדה ניאותה לדרוש עונש מופחת. בית הדין קיבל את ההסדר והקל בעונשו, תוך שהוא מתחשב בעובדה כי נוהלי כיבוי האש בבסיס שבו אירע המקרה היו לקויים בלאו הכי. במסגרת תחקיר שנערך בעקבות השריפה אף הועמדו כמה מפקדים בבסיס לדין, לאחר שנמצא כי גם על כתפיהם מוטלת אחריות לאובדן הציוד הרב.

 

פרט לששת חודשי העבודות נגזרו על הנאשם מאסר על תנאי והורדה לדרגת טוראי. בנוסף הטיל עליו בית הדין לשלם לצה"ל פיצויים בסך 3,500 שקל עבור הציוד שאבד.

 

עורך דינו, דוד ברהום: "מרשי התרשל והוא הגורם לדליקה. עם זאת, תחקירים שערך צה"ל העלו כי לדליקה אחראים גורמים רבים, אשר במחדליהם יצרו מצב שבעטיו הדליקה התפשטה. כך, למשל, ההחלטה להניח בנשקייה תחמושת או מחדלים שקשורים בציוד לכיבוי אש היו לחלוטין שלא בתחום אחריותו של מרשי. לפיכך העונש שהוטל עליו סביר ומאוזן".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות