כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
ישבו על הגדר

אילוסטרציה צילום: index open
אילוסטרציה צילום: index open
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

בזכות הפרסום: הילדים יוכלו לצאת לחצר

שבועות ארוכים לא שיחקו ילדי מעון נשי חירות בקרית מלאכי בחצר בגלל גדר מסוכנת. אחרי הפרסום ב-mynet וב"ידיעות הדרום" נפגש ראש העירייה עם נציגי העמותה המפעילה. הבשורה: הגדר תוחלף והעיריה והמעון יחלקו בהוצאות

אלי ג'אן 
פורסם: 16.01.11, 10:55

יוצאים לחופשי. לאחר פרסום הידיעה בשבוע שעבר ב-mynet וב"ידיעות הדרום" על הגדר שסיכנה את הילדים במעון נשי חירות בקרית מלאכי, החליטו ראש העירייה, מוטי מלכה, ומנכ"לית רשת מעונות נשי חירות, יעל שמרגד, לנסות ולשים סוף לבעיה.

 

השניים נפגשו לפני כשבוע, והחליטו על הריסת הגדר הקיימת והקמת חדשה במקום. בעלות עבודות הבנייה הנדרשות, שגובהה כ־250 אלף שקל, יישאו ביחד העירייה והמעון.

 

כזכור מזה כחודשיים וחצי לא יכולים ילדי מעון נשי חירות שברחוב בן גוריון לצאת ולשחק בחצר, כמו שעושים כל בני גילם, בגלל הגדר המסוכנת שנוטה ליפול. לחשש מפגיעה בזאטוטים הצטרפה גם הוראה של מנכ"ל העירייה, אלי פרץ, שאסר על הנהלת המעון להוציא את הילדים.

 

בכל התקופה הזאת נאלצו 90 ילדי המעון, מתוכם 40 מוגדרים כילדים בסיכון, לשחק בפטיו שבגן לסירוגין, מאחר שהוא קטן מאוד ואינו יכול להכיל את כמות הילדים הגדולה.

 

מנהלת המעון, מלכה יצחק, סיפרה כי מאז התפרסמה הכתבה קיבלה טלפונים רבים מאנשים שביקשו לסייע בתיקון הגדר, אך היא נאלצת להסביר שוב ושוב

 כי תיקון לגדר לא יסייע אלא רק בניית גדר חדשה - עניין יקר הרבה יותר.

 

זה לא המפגע היחיד שילדי המעון נאלצו לסבול ממנו. מנכ"לית הארגון, שמרגד, מספרת כי עד לפני כשנה וחצי היה במעון גג אסבסט שהעירייה הבטיחה להסיר, אבל העזרה איחרה להגיע והמעון החליף את האסבסט בגג תקני ונשא בעצמו בעלות התיקון הגבוהה.

 

בעניין הגדר, כאמור, מסתמן סוף שונה. אחרי פניות רבות הסכים מלכה להיפגש עם נציגי המעון ולדון בפתרון הבעיה. במהלך הישיבה שלף ראש העירייה מסמך מהיועצת המשפטית של העירייה, אידית יפת, בו נכתב כי על הרשות חלה החובה להשתתף בעלויות הגדר מכיוון שחלקה גובל ברשות הרבים.

 

בהנהלת המעון מספרים שהילדים כבר מצפים בכיליון עיניים לגדר החדשה והבטוחה. "כבר הרבה שבועות שהם לא שיחקו בחול", אמרו שם.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות