כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מפגע בבניין

לאורחת נגרמו שני שברים בידה הימנית צילום: ויז'ואל/פוטוס
לאורחת נגרמו שני שברים בידה הימנית צילום: ויז'ואל/פוטוס
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מרצפת רעועה עלתה לוועד הבית 30 אלף שקל

אורחת בבניין משותף, שכשלה בפתחו בשל מרצפה רעועה, הגישה תביעת נזיקין נגד ועד הבית. הצדדים הגיעו לפשרה, לפיה ועד הבית ישלם פיצויים בסך 30 אלף שקל

אדי גל 
פורסם: 15.12.10, 07:55

זה יכול לקרות לכולנו: מרצפת רעועה, בור, או מפגע סביבתי אחר בפתח הבית המשותף, עלול לגרור אותנו לתסבוכת משפטית, ולחוב של עשרות אלפי שקלים.

 

כך אירע לוועד בית בשכונה יוקרתית, שנאלץ לשלם פיצויים של עשרות אלפי שקלים לאורחת בבניין שכשלה בפתחו בשל מרצפה רעועה, ותבעה מהדיירים 40 אלף שקל.

 

הסיפור הנדיר אירע כאשר אישה כבת 40, הגיעה בשעת אחר הצהריים אל הבניין המשותף. בשביל הכניסה לבניין, חיכתה לה הפתעה כואבת. מרצפת רעועה

גרמה לאישה לאבד את שיווי משקלה, והיא הוטחה בחוזקה אל הקרקע, נחבלה קשות בגופה, וכתוצאה מכך היו לה שני שברים בידה הימנית, ונגרמו לה מספר רב של חבלות נוספות. האשה הפצועה נזקקה לטיפול רפואי והובהלה לבית החולים.

 

האשה פנתה לעו"ד חוה קליין, שהגישה תביעת נזיקין נגד האחראים למפגע – במקרה זה ועד הבית בו התרחשה התאונה. לאחר דיון קצר הגיעו הצדדים לפשרה, לפיה ועד הבית ישלם פיצויים בסך 30 אלף שקל לאשה, מתוך זה כ־5,000 שקל שכר טרחה. הפשרה קיבלה תוקף של פסק דין.

יצוין, כי לוועד הבית היה ביטוח נגד תאונות ועל כן סכום הפיצויים לא שולם על ידי הדיירים אלא על ידי הביטוח.

 

לדברי עו"ד חוה קליין, ועדי בתים אחראים על כל מפגע הנמצא במרחב המשותף של הבניין, ועל כן מוטב להם, לרכוש פוליסות ביטוח מתאימות שיגנו עליהם מפני תביעות של נפגעים, שכן החוק יחייב אותם לשלם פיצוי ראוי.

 

עו"ד קליין הוסיפה, כי לא כל ועדי הבתים דואגים מבעוד מועד לרכוש פוליסה מתאימה, והדבר עלול לגרום לדיירים עצמם להתייצב מול תביעות מפתיעות בסך עשרות אלפי שקלים, בשל נזקים שנגרמו לעוברי אורח במרחב המשותף.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות