כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
דם חם

התינוק. טופל מייד, וכבר שוחרר לביתו צילום: בית חולים קפלן
התינוק. טופל מייד, וכבר שוחרר לביתו צילום: בית חולים קפלן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

דימם קשות אחר ברית המילה, ונזקק לתפרים

המוהל אמר לאם שבנה לא הפסיק לדמם לאחר ברית המילה שעבר "לעצור את הדימום עד שיגיע". האם החליטה בכל זאת לקחת את תינוקה לבית החולים, שם עצרו את הדימום והדגישו כי "בשל כמות הדם הקטנה בגופו של תינוק - דימום לאחר ברית המילה עלול לסכן חיים"

יאיר הרוש 
פורסם: 13.12.10, 12:54

תינוק מאשדוד הובהל לחדר המיון בבית החולים 'קפלן' ברחובות ביום שלישי האחרון כשהוא מדמם כתוצאה מברית המילה שעבר. לדברי אמו של התינוק לאחר לידה תקינה לחלוטין בחדר הלידה ב'קפלן', נערכה לרך הנולד ברית מילה כהלכתה.

 

"במהלך הברית לא נראה משהו יוצא דופן או לא תקין. זהו הבן הראשון שלי לאחר שתי בנות", סיפרה האם. "רק לאחר הורדת התחבושות הבחנתי בדימום בלתי פוסק. שמתי שמן, עטפתי בצמר גפן וחיכיתי עשר דקות, והצמר גפן היה ספוג בדם רב".

 

"התקשרתי למוהל והוא אמר לי לנסות ולעצור את הדימום עד שיגיע", המשיכה וסיפרה. "ניסיתי לעצור את הדם וראיתי שאני לא מצליחה, אבל הוא אמר לי להחזיק עוד. הפעלתי שיקול דעת לאחר שראיתי את המצב, והגעתי בכל זאת לחדר המיון בבית החולים קפלן. מייד כשהגענו, הרופאים האורולוגים בדקו את התינוק ותפרו את המקום במטרה לעצור את הדימום. התינוק נרגע ואז גם אני נרגעתי".

 

ד"ר אלכסיי קובלונוק, רופא אורולוג בבית החולים קפלן, אמר כי התינוק הגיע לחדר המיון עם דימום משמעותי מאזור העורלה. "הרופאים ערכו בדיקה פיסיקלית ובמהלכה נתגלתה תחבושת ספוגה בדם. לשמחתנו, מצבו הכללי של התינוק היה יציב עם תפקודי קרישה תקינים".

 

"קיבלנו החלטה לבצע תפירה באופן מיידי", הסביר ד"ר קובלונוק. "חשוב להבין כי כמות הדם הכללית של תינוק בן שבעה ימים היא 250 מיליגרם, רבע ליטר

 בלבד. כל איבוד דם, אפילו אם מדובר בטיפות בודדות, הוא משמעותי ביותר ועלול לגרום לנזק בלתי הפיך ואפילו למוות. לכן הוחלט לא לבזבז זמן ולבצע תפירה במקום. התפירה צלחה והדימום נפסק לשביעות רצוננו".

 

לאחר מכן הועבר התינוק במצב תקין לאשפוז במחלקת הילדים להמשך השגחה ובהמשך שוחרר לביתו. בית החולים העביר דיווח על המקרה למשרד הבריאות.

 

אמו של התינוק הוסיפה: "היום, בדיעבד, אני מבינה ששיקול הדעת שלי להגיע ישירות לחדר המיון ולא להמתין עוד למוהל היה נכון. אני מודה לצוות הרופאים על טיפול מסור ומקצועי".

 

לדברי ד"ר קובלנוב לאחר ברית מילה על ההורים לגלות עירנות: "חייבים לפתוח את החיתול, ולבדוק שאזור החיתוך לא מדמם. בכל מקרה של דימום חובה להגיע לחדר המיון ולא להתמהמה או לנסות לפתור את העניין בטלפון. המצב הכללי עלול להתדרדר במהירות ולהחמיר את מצבו של התינוק. רופא מוסמך חייב לבדוק את כמות הדם בגוף ותפקודי הקרישה, ובמקרה הצורך לתפור את המקום".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות