כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מורידים גז

התאורה שמראה לנהגים את מהירות הנסיעה. יעזור למופרעים? צילום: דוברות עיריית רמלה
התאורה שמראה לנהגים את מהירות הנסיעה. יעזור למופרעים? צילום: דוברות עיריית רמלה
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

רמלה: מתקן סולרי לגילוי מהירות הנסיעה

מתקנים המודדים בזמן אמת את מהירות הנסיעה הוצבו ברחבי רמלה. החידוש: הם פועלים באמצעות אנרגיה מהשמש. העירייה מקווה שבכך הנהגים יאטו את נסיעתם

מיכאל קגזנוב 
פורסם: 02.12.10, 12:14

נהג, "מישהו מביט בך": מתקנים סולאריים למדידת מהירות הנסיעה בזמן אמת הוצבו ברחבי רמלה. מדובר בפיילוט עירוני במטרה לנסות ולגרום לנהגים להוריד קצת את הרגל מהגז. בשלב זה הציבה העירייה שלושה מתקנים ברחובות יחזקאל, קרן היסוד וקרייתי.

 

לדברי יו"ר הוועדה לבטיחות בדרכים בעיריית רמלה, מוטי יצחקי, במסגרת פעילות העירייה למיגור תאונות הדרכים בעיר, החליטה העירייה להציב מערכת "הצגת מהירות" – שלט בולט ודינאמי המתריע בפני הנהגים על מהירות נסיעתם.

 

למערכת צמוד תמרור המורה על המהירות המותרת בכביש בו הם נוסעים. תפקידה של המערכת הוא להתריע בפני הנהגים, כי הם נוסעים במהירות גבוהה מהמותר

בחוק. "התמרור גורם לנהג שלוחץ על דוושת הגז להאט ולנהוג בהתאם לתנאי הדרך והחוק", מסביר יצחקי. "התמרור מתריע ואומר לנהג 'מישהו מביט בך כרגע'".

 

יצוין, כי באירופה ובארה"ב קיים שימוש נרחב בשלט בעיקר במקומות המועדים לתאונות. מחקרים שנערכו בנושא הוכיחו כי לפחות 80% מהנהגים מאטים מיד כשהם מבחינים בשלט, המהירות הממוצעת של כלי הרכב בכביש זה יורדת דרמטית וכמובן בכך תורמת המערכת לצמצום התאונות.

 

את המערכת הקימה חברת "ריבק טכנולוגיות" והיא מורכבת מראדאר דופלר פנימי ומערכת אנרגיה סולארית הנטענת על ידי קרני השמש. בגוף השלט מותקנת סוללה שמגבה את המערכת כך שהמערכת תוכל לתפקד באופן מלא גם במקרה שהשמש לא יעילה. בסיום הפיילוט תבחן יעילות השלטים ובהתאם לממצאים יוצבו שלטים נוספים ברחובות העיר.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות