כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
אחרי שבוע בקומה

לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

חוקר המוח החל לתקשר באמצעות פתקים

בשבוע שעבר נפגע יפתח רוט, שזכה לשם עולמי לאחר שפיתח מכשיר לטיפול בהפרעות מוחיות, מאבן בראשו. השבוע חזר להכרה והחל לתקשר עם סביבתו. במשפחתו יודעים: עדיין מחכה לו שיקום ארוך

איתמר פליישמן 
פורסם: 29.11.10, 07:53

חוקר המוח הידוע יפתח רוט, שנפגע בשבוע שעבר מאבנים שהושלכו על מכוניתו, עדיין מאושפז בבית החולים הדסה עין כרם וסובל מפגיעת ראש חמורה. הרופאים ובני משפחתו הביעו השבוע אופטימיות זהירה משום שרוט התעורר בשלום אחרי כמה ימים שבהם היה מונשם ומורדם.

 

רוט, נשוי ואב לשלושה, הוא מנהל המחקר והפיתוח של חברת המכשור הרפואי בריינסווי. הוא נחשב חוקר מוביל ובעל שם עולמי בזכות מכשיר מהפכני שפיתח ומאפשר טיפול בהפרעות בתפקוד המוח באמצעות שדה מגנטי.

 

לפני כשבוע נפגע רוט בפניו מאבן שנזרקה לעבר מכוניתו בדרך חזרה לביתו ביישוב רחלים שמעבר לקו הירוק. רוט אמנם לא איבד את ההכרה, אך נפצע קשה. בימים האחרונים כבר עבר כמה ניתוחים בראשו ואיבד את הראייה בעין אחת.

 

גיסו של רוט, פרופ' אברהם צנגן, שהיה שותף בפיתוח המכשיר, אומר כי השבוע העירו הרופאים את רוט והוא מגיב לסביבתו. "כרגע נראה שאין לו פגיעה קוגניטיבית, אבל עדיין מוקדם לאמוד את גודל הנזק. אנחנו מקווים שהוא יחזור לתפקד כמה שיותר מהר".

 

צנגן מספר שנראה שרוט אינו זוכר את הלילה שבו נפגע, אך מבין את מצבו הנוכחי. "הוא מגיב וכותב תשובות לשאלות שלנו, ואפילו שומר על חוש הומור: כשסיפרנו לו על הניתוחים שעבר הוא כתב לנו את המילה 'קצבייה'".

 

למרות האופטימיות, גם במשפחה מבינים שלרוט צפוי הליך שיקום ארוך וקשה, ואין לדעת כמה זמן יימשך. "אנחנו משתדלים להיות איתו כמה שיותר, גם

בשביל המשפחה וגם בשבילו. נראה שהקושי הגדול ביותר שלו הוא שהוא אינו מסוגל לקרוא - מדובר באדם שהיה מנצל כל רגע פנוי שהיה לו לקריאה. אין ספק שהמצב הנוכחי מציק לו".

 

בינתיים נאלצים רעייתו של רוט וקרוביו לטפל בשלושת ילדיהם, שעד כה לא הותר להם לבקר את אביהם. "הוחלט שלא להביא בינתיים את הילדים ולא להסביר להם מה קרה. הם צעירים מאוד ובנקודת הזמן הנוכחית לא נראה נכון לחשוף אותם לדבר הזה", אומר צנגן.

 

רבים מחברי הקהילה המדעית בארץ הגיעו לבקר את רוט. ביניהם גם המדען הראשי שמואל גולדשמיד, שמצוי בקשרי עבודה עם רוט.

 

גם ביישוב רחלים חולל האירוע זעזוע כבד. במהלך השבוע קיימו התושבים תפילות להחלמתו של המדען והפיצו בקשות גם לתושבי היישובים הסמוכים להתפלל לרפואתו.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות