כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
תרנגול, כפרות

ילדה ותרנגולות בשרון.
ילדה ותרנגולות בשרון. 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

טרנד חדש בשרון: גידול תרנגולות בלב העיר

עיזבו אתכם מכלב, חתול ואפילו חמוס, וקבלו את הטרנד החדש, גידול תרנגולות. שלושה תושבי אזור השרון מסבירים את האהבה לקריאת התרנגול בשש בבוקר

נטע-לי בינשטוק 
פורסם: 04.11.10, 08:21

את הכלב בייתנו כבר לפני כ-15 אלף שנים, ואת החתול לפני כ-3,000 שנה. לעומת זאת את התרנגולות הפסקנו לביית כבר לפני 30 שנה. אבל כעת, טרנד חדש שחוזר כובש את אזור השרון- טרנד גידול התרנגולות באמצע הכרך.

 

קחו למשל את אלי אליהו, מנופאי במקצועו, מוקף בבניינים רבי קומות בלב כפר סבא, שהחליט שמתאים לו באמצע העיר לבנות לול ולשכן בתוכו תרנגולות.

 

היום הוא כבר מחזיק 15 תרנגולות מסוג קוצ'ינים. "הם אפילו נתנו להם שמות. לזכר, המנהיג, אנחנו קוראים צ'יקו ולאמא של כל האפרוחים קוראים קוריצה", מספר אליהו.

 

אליהו גדל אצל סבו, שהיה לו משק והמון תרנגולות, ומשם קיבל את האהבה לעופות. "הן נשארו לי בלב", הוא מסביר. "תרנגולות הן האהבה שלי. הן הרבה יותר מסתם איזו חיה".

 

"יש לנו גם שני כלבים ובשבילי, הם בדיוק אותו דבר. התרנגולות מבינות אותי, וכשאני נכנס לחצר ששם הן מסתובבות חופשיות, אז הן כולן רצות אליי".

 

לגבי מחלות, אומר אליהו שאין מה לדאוג, כיוון שהוא חיסן את כל התרנגולות ולוקח אותן אף לווטרינר לבדיקות. ילדיו, הוא מספר, לא יכולים בכלל לחשוב על אכילת הביצים של חיות המחמד האהובות עליהם. "הילדים שלי ממש נקשרו אליהן, אז לתת להם ביצה

שקוריצה הטילה, זה ממש על גבול הבלתי אפשרי".

 

מסתבר שתרנגולות הן נטל לא קטן יחסית לחיית מחמד. "הבת שלי בת העשר היא ילדה מאוד אחראית, והיא קמה בבוקר מוקדם ומגרפת את הלול מהליכלוך", מסביר אליהו.

 

"היא מגררת להם מלפפונים ועושה להם תערובת של ארוחת בוקר, שמה להן מים. זו הרבה עבודה, וזה לא קל בכלל. יש לי רגש מאוד עמוק אליהן".

 

גם שלומי פורקוש מפרדסיה מחזיק כבר למעלה משנתיים תרנגולות, וגם הוא יודע בדיוק למה הוא מתחבר לחיה עם הכרבולת המצחיקה.

 

"תמיד היו לי בעלי חיים", אומר פורקוש. "היו לי ארנבות ותוכים ושרקנים והחלטתי הפעם לגדל חיית משק. אני חושב שזה גם סוג של טרנד כזה עכשיו, לגדל תרנגולות".

 

"תרנגולת זו חיה מדהימה, היא גורמת לאווירה כפרית ופסטורלית וגם כיף לראות אותה מנקרת את הגרעינים ואת הזחלים שהיא מלקטת בחצר. היא גם משרה אווירה נעימה ורוגע, והיא גם חיה יפה".

 

לדברי פורקוש, התרנגולות שלו חשובות לו בדיוק כמו כל בעל חיים אחר. "התרנגולות שלי בקעו אצלי והן איתי מגיל ביצה. אני מאוד מוקיר אותן ברמה הכי אישית. אני מטפל בהן ומחסן אותן והן מאוד יקרות לי".

 

עמוס אלוש מבארותיים תמיד רצה לגרום לביצה לבקוע. כשהוא היה קטן הוא גר בבניין קומות ואמא שלו תמיד הייתה מביאה לו אפרוחים קטנים הביתה והם גידלו אפרוחים בגיגית במרפסת.

 

היום אלוש מגדל כבר כמה וכמה תרנגולות. אשתו, בלית ברירה, השלימה עם האהבה שלו לתרנגולות. "חייו של בן הזוג שלה מחולקים לאחוזים, ואחוז נכבד, מה לעשות, תופסים בעלי כנף", אומר אלוש בחיוך.

 

"תמיד הייתה לי פנטזיה לגרום לביצה לבקוע, הסתכלתי בפורומים ולמדתי איך לבנות מדגרה שתגרום לביצים לבקוע. באמת בניתי ולקחתי ביצים מכל מיני בעלי לולים בארץ.

 

חיכינו עד שיום שבת אחד בבוקר, אני שומע ציוצים מתוך החדר שינה שלנו, בקעו לנו שם שמונה אפרוחים ומאז הם איתנו".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות