כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
רק רכבת?

אין מקום לסיכה. קרון טיפוסי ביום א' באדיבות אור ירוק
אין מקום לסיכה. קרון טיפוסי ביום א' באדיבות אור ירוק
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

רכבת ישראל: צפיפות יום א' נמשכת

למרות התלונות הרבות שהופנו לרכבת ישראל, בימי ראשון הקרונות עדיין עמוסים, המעברים מלאים בנוסעים ללא יכולת תזוזה, והקרונות הארוכים עוצרים מחוץ לרציף התחנה

אור ירוק 
פורסם: 31.10.10, 17:35

כל חייל שמשרת בצה"ל מכיר את שביזות יום א' הידועה לשמצה. לחיילים שבוחרים לנסוע לבסיס ברכבת, השביזות מתחילה כבר בנסיעה הצפופה . נוסעים קבועים ברכבת מכירים היטב את התופעה - מדי יום ראשון הקרונות מתמלאים עד אפס מקום, במיוחד בחיילים הרבים שחוזרים לצבא. למרות תלונות רבות שהופנו בעניין לרכבת ישראל, אנשיה, כך נדמה, עוד לא התרגלו למצב וטרם מצאו פתרון לבעיה.

 

בסרטון שצילמו מצלמות אור ירוק ברכבת העושה את דרכה לבאר שבע ביום א' שעבר, נראים הנוסעים בעיצומה של חוויה לא קלה. חלק גדול מהנוסעים עומדים במעברים ללא מקום ישיבה, אחרים החליטו להתיישב או לשכב לרגליהם של חבריהם שהצליחו למצוא כסא פנוי. האם לזה מתכוונים מנהלי הרכבת כשהם מאחלים לנוסעים נסיעה בטוחה ונעימה? 

באדיבות אור ירוק

סגורסגור

שליחה לחבר

 הקלידו את הקוד המוצג
תמונה חדשה

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

רכבת טיפוסית ביום א'. ארוכה וצפופה

 

חוויית הנסיעה הצפופה, מעבר לחוסר הנוחות, טומנת בחובה גם סכנה גדולה. במקרה של בלימת חירום או מעורבות בתאונה, גדל הסיכוי לפגיעה קשה.

 

הוספת קרונות לרכבת לא פותרת את בעיית הצפיפות, אבל מוסיפה עוד סכנה. בסוף הסרטון ניתן לראות כי כאשר הרכבת עוצרת בתחנה, בגלל אורכה שאינו תואם את אורך הרציף, נאלצים הנוסעים בקרונות האחרונים לקפוץ מגובה של מטר אל האדמה, ומזמינים לעצמם בעל כורחם עוד פגיעה.

 

מרכבת ישראל נמסר בתגובה כי כיום בשעות העומס, בהן קיים ביקוש גבוה של נוסעים, מפעילה הרכבת  את כל הציוד הנייד הזמין העומד לרשותה ופועלת בתפוסה מלאה. עוד  הם מוסיפים כי "במסגרת לו"ז 2010 הוגדלו כמות כלל המושבים הרכבת ביום א' בכ-18% וניתן פיתרון של רכבות כפולות (2 מערכי רכבת מחוברים בעלי 1,600 מקומות). ברכבת שקרונותיה האחרונים אינם מגיעים אל הרציף, מבקש הפקח מהנוסעים על ידי הכריזה להתקדם ולרדת מהקרונות הסמוכים אל הרציף. צר לנו כי חלק מהנוסעים מעדיפים לנהוג בפזיזות ולא בבטיחות".

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 74 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות