כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
עשו צדק

אילוסטרציה צילום: הרצל יוסף
אילוסטרציה צילום: הרצל יוסף
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

נווה צדק: עתירה נגד הבנייה לגובה

לתושבי נווה צדק נמאס מהבנייה לגובה: הוגשה עתירה מינהלית נגד הקמת מגדל נוסף סמוך למגדל נחושתן. אנחנו רוצים להמשיך לגור בשכונה שטופת שמש שרואים בה את השמיים, הם טוענים. יזמי הפרויקט: עדיין לא ראינו את העתירה

מורן אזולאי 
פורסם: 21.09.10, 07:49

מאבקם של תושבי נווה צדק ופלורנטין בתל אביב נגד הבנייה באזור עולה מדרגה: ביום שני שעבר הגישו תושבי מתחם מסילה עתירה מינהלית נגד הקמת מגדל ליבר, הנמצא בגבולה הצפון מזרחי של נווה צדק, סמוך למגדל נחושתן שברחוב פינס.

 

מחברת קולוני טאוורס, יזמית הפרויקט, מסרו כי טרם ראו את העתירה ולכן אין להם עניין להגיב בשלב זה.

 

בשנים האחרונות ניהלו תושבי האזור מאבק נגד מספר פרויקטים נדל"ניים שהתרוממו לגובה באזור, אך זוהי עתירה מינהלית ראשונה. היא הוגשה על ידי עמותת "תושבים למען נווה צדק", הפועלת לשמירה על האופי המבני וההיסטורי של השכונה. העתירה הוגשה נגד המועצה הארצית, המחוזית והעירונית לתכנון ולבנייה, ונגד היזמים שאמורים להקים את מגדל ליבר.

 

על פי העתירה, מדובר במגדל שקיבל את אישור הוועדה המחוזית ל־28 קומות, וישמש למגורים, מסחר או ייעוד משולב, בהתאם לשיקול היזם.

 

"השכונות הקרובות למתחם ליבר בפרט ומתחם המסילה בכלל, קרי שכונת נווה צדק ושכונת פלורנטין, הינן שכונות בעלות אווירה ייחודית ובעלות מוניטין עצום", נכתב בעתירה שהגישו התושבים. "מדובר בבנייה נמוכה בלבד של בתי קרקע ומבנים בגובה בינוני בלי מגדלים, בלי גורדי שחקים ובלי מרכזים מסחריים וחניונים. זה בדיוק מה שהופך שכונות אלה למה שהן... העותרת ויתר התושבים רוצים להמשיך לגור בשכונה שטופת שמש ואור שרואים בה את השמיים הכחולים מכל מקום, עם אווירה חמה ואינטימית ועם שלווה ושקט ברחובות".

 

בסיום העתירה ביקשה העמותה להורות על ביטול התוכנית, או לחלופין להורות על תכנון חדש של המגדל; להתנות פיתוח נוסף של מגורים באזור בפיתוח תשתיות ציבוריות ולמנוע את המשך ביצוע התוכנית במתכונתה הנוכחית.

 

יו"ר עמותת התושבים, עטרה כהן: "הדרישה שלנו היא שעיריית תל אביב תעצור תוכניות פיתוח קיימות ותפעל בהתאם לחוק התכנון והבנייה, המחייב פרויקטים בסדר גודל כזה לבצע תכנון כולל ויסודי בנושאי הבנייה לגובה ולטפל במחסור במוסדות ציבור ובתחבורה.

 

"לצערנו, הוועדה המחוזית ממשיכה בתכנון הנקודתי בלי להתייחס למסה המצטברת של כלל הבניינים".

 

עו"ד און צוק, שהגיש את העתירה בשם העמותה: "המועצה הארצית לתכנון ולבנייה והוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה השאירו את ההחלטה בדבר ייעוד הקרקע בידי היזם, וזאת למרות שיש בייעוד הקרקע כדי להשפיע על כל סביבת המגדל כגון תנועה, חניה, שטחים לציבור, בתי ספר וגני ילדים".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 9 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות